5 priežastys aplankyti Estiją rudenį

Kai rudenį viduramžių dvasia alsuojančiame Talino senamiestyje sumažėja turistų skaičius, prekybos stalus susirenka virtuvės magnetukų pardavėjai, o itališkus restoranėlius apleidžia skrajučių dalintojai, miestas tampa idealia vieta vertinantiems ramybę ir mėgstantiems ilgai klajoti akmenimis grįstomis gatvelėmis, besigrožint istoriniu paveldu. Maža to, šaltuoju sezonu Estijoje vyksta renginiai, garsinantys šį kraštą visame pasaulyje.
1. Talino tamsiųjų naktų filmo festivalis
Tarp 15-os geriausių kino filmų festivalių pasaulyje priskiriamas Talino tamsiųjų naktų filmo festivalis kasmet sutraukia daugiau nei 55 tūkst. kino mėgėjų iš Estijos ir užsienio šalių. 18-ąjį kartą vyksiantis festivalis per 16 vakarų kino salėse parodys per 500 pilnametražių kino filmų, dokumentikų, trumpo metro bei animacinių filmų. Tarp jų – net 10 tarptautinių premjerų ir 9 – europines. Bilietų kaina prasideda nuo 4 eurų, susipažinti su filmų repertuaru galima festivalio svetainėje: čia

2. Naujas geriausias restoranas Estijoje
Estijoje dėmesio vertų restoranų – daugiau nei 1300. Nepaklysti tokioje gausoje padeda kiekvienų metų rudenį skelbiamas geriausių Estijos restoranų gidas. Šiemet gurmaniškame konkurse laurus nuskynė naujas Talino pakrantėje įsikūręs restoranas „Noa“. Čia ne tik galima mėgautis vituoziškai ruoštu pasakiško skonio maistu, bet ir sekti kiekvieną virtuvės šefo žingsnį, žinoma, jei tik jūsų dėmesio nenukonkuruos pro langus vos už 40 metrų banguojančios jūros ir romantiško saulylėdžio vaizdai.

3. Vienas prestižiškiausių muzikos renginių
Anglijos naujienų ir žiniasklaidos kanalas „The Guardian“ neseniai skelbė apie reikšmingiausius muzikinius renginius žiemą visame pasaulyje. Į geriausių renginių sąrašo dešimtuką pateko ir Talino muzikos savaitė, kasmet sutraukianti daugiau nei 20 tūkstančių muzikos mylėtojų. Ji vyks kovo 25 – 28 dienomis – tokiu metu Estijoje paprastai dar tęsiasi gūdi žiema. O tiems, kas nori unikalios muzikos pasiklausyti dar šiemet, turėtų apsilankyti Taline gruodį – jo metu visos miesto bažnyčios aidi chorų ir vargonų muzikos garsais.

4. Tikrų dinozaurų paroda
Tartu mieste įsikūręs „Ahhaa“ mokslo centras šią žiemą kviečia keliauti laiku – pas didžiausius planetos gyventojus – dinozaurus. Riaumojantys, natūraliai judantys ir į žmogų reaguojantys dinozaurai privers smarkiau plakti kiekvieno širdį. Ekspozicijos dalyviai galės susi[ažinti su įvairiausių rūšių dinozaurais: turinčiais tūkstantį dantų, sveriančius per 120 tonų, atvykusiais iš Antarktidos ir daugybę kitų. Video apie juos

5. Sutikti sniegą pirmiems
Be jau minėtų atrakcijų, kaimynai estai turistus vilioja dar vienu labai natūraliu gamtos reiškiniu – sniegu. Pirmasis sniegas Talino gyventojus pradžiugina bent pora savaičių anksčiau nei Lietuvoje – jau lapkričio viduryje estai ima statyti sniego pilis ir skulptūras, lipdyti senius besmegenius. Visi, kas jau labai pasiilgo žiemos, turėtų skubėti į Estiją – čia pirmasis sniegas turėtų pasirodyti visai netrukus. Sniegas pravers ir jei paklysite painiose Talino gatvelėse – sekdami savo pėdsakais, lengvai rasite kelią atgal.

 

 

5

 

 

 

 

 

 

 

4

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3

 

 

 

 

 

 

 

 

1

 

 

 

 

 

 

 

2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

DALINTIS