Sporto šakos, kuriomis galima užsiimti ir lauke, ir viduje

 

Atradus naują sporto šaką, tokio pomėgio norėtųsi neapleisti ištisus metus, tačiau dėl kintančių oro sąlygų, ne visuomet pavyksta tai padaryti. Visgi, egzistuoja ne viena veikla, kuria galima užsiimti tiek viduje, tiek ir lauke. Jei būtent tokioms sporto šakoms norite teikti pirmenybę, pirmiausiai turėtumėte apsvarstyti žemiau pateiktus variantus.

Krepšinis

Tikriausiai nieko nuostabaus, kad antrąja Lietuvos religija tituluojama sporto šaka gali būti žaidžiama ištisus metus. Šiltuoju sezonu dažniausiai keliaujame į krepšinio aikšteles ar įsirengiame jas savo kiemuose – tam galima panaudoti krepšinio stovus ar prie pastato pritvirtinti lentas. Tuo tarpu šaltuoju metų laikotarpiu žaidimas persikelia į salę. Atkreipkite dėmesį, kad galima rasti ir itin mažų krepšinio lankų, kuriuos galima pasikabinti kambaryje – taip nuolat galėsite lavinti taiklumą ar nuo mažų dienų vaikams skiepysite meilę šiai sporto šakai.

Futbolas

Labai panaši situacija yra ir kalbant apie futbolą. Pasirūpinus vartais, šį žaidimą galima žaisti ir savo kieme, o kai orai nebedžiugina, tenka persikelti į salę. Tiesa, reikėtų atsižvelgti ir į tai, jog priklausomai nuo žaidimo vietos, skirsis ir tinkamiausi futbolo batai. Salei pritaikyti apavai tinka lygiems paviršiams – jų padai yra reljefiniai, gerai kontaktuojantys su parketu. Dirbtinei dangai skirta avalynė turi specialius dyglius, tolygiai išskirstytus ant pado – šie batai pasižymi tvarumu ir tinka žolei ar sintetiniams laukams. Tuo tarpu lauko žaidimams skirti futbolo bateliai turi nuimamus ar plokščius dyglius: jie tinka šlapioms pievutėms ir aukščiausio lygio stadionams.

Stalo tenisas

Šį žaidimą galima žaisti visur, kur tik yra stalo teniso stalas – ne išimtis ir laukas. Tiesa, dažniausiai žaidimams lauke rekomenduojama rinktis tvirtesnius, atsparesnes konstrukcijas turinčius jų modelius. Tačiau tokių stalų niekas nesutrukdys perkelti į vidų – čia galima naudoti visus variantus. El. parduotuvėje rasite ir kitus stalo tenisui tinkamus reikmenis – spauskite čia, jeigu norite su jais susipažinti.

Reikėtų paminėti ir tai, jog tiek viduje, tiek lauke gali būti išbandomas ir kitas rakečių sportas, pavyzdžiui, lauko tenisas, badmintonas ar padelis. Skirtumas tik tas, jog iš lauko yra persikeliama į atitinkamai sporto šakai pritaikytas sales.

Dviračių sportas

Galbūt toks variantas gali pasirodyti netikėtas, tačiau tuomet, kai dviračiais lauke važinėti tampa sudėtinga, galima persėsti ant treniruoklio. Nors patirtys nebus identiškos, treniruodamiesi galėsite neprarasti formos ir sėkmingai kelsite sau iššūkius bei naujus tikslus. Tiesa, dviračių sporto entuziastai neskuba atsisakyti šių transporto priemonių ir atvėsus: tinkamai pasiruošus, nebus baisus ne tik lietus, bet ir sniegas.

Tinklinis

Šia sporto šaka užsiiminėti daugelis mėgsta smėlėtame paplūdimyje, tačiau jai pritaikytos salės siūlo ne mažiau malonias patirtis. Svarbiausia įsidėmėti, jog priklausomai nuo to, kur bus žaidžiamas tinklinis, skirsis geriausiai jam tinkantys kamuoliai. Galima rasti salei, paplūdimiui ar tiesiog žaidimams lauke pritaikytų variantų, tad turėtumėte pagalvoti, kuris iš jų Jums bus tinkamiausias.

Grindų ir žolės riedulys

Šis, ledo ritulį primenantis žaidimas dažniausiai yra žaidžiamas patalpoje, tačiau jį bus galima perkelti ir į kiemą. Kadangi toks užsiėmimas reikalauja mažesnio fizinio kontakto, jį saugiai galima išbandyti ir su vaikais. Gali būti, kad žolės riedulys taps nauja, šeima vienijančia veikla – tik jį išbandę galėsite tuo įsitikinti.

Akivaizdu, kad sporto šakų, kuriomis galima užsiimti ištisus metus, iš tiesų netrūksta, tad priklausomai nuo fizinio pasirengimo ir pomėgių, tikrai surasite, ką išbandyti. Tuo labiau, kad vien šiais užsiėmimais tokios universalios veiklos tikrai neapsiriboja.

DALINTIS