„Mėnuo Juodaragis“ vasaros pabaigoje rengia Kaukynes

Kaukynės. Nuotr. autorius Rytis Seskaitis

Nors šią vasarą dėl paskelbtų ribojimų masinių renginių nenumatoma, nepriklausomas savitos muzikos ir šiuolaikinės baltų kultūros festivalis „Mėnuo Juodaragis“ pasidalino savo veiklos planais. Populiaraus festivalio rengėjai rugpjūčio 27–30 d. ištikimiausius lankytojus pakvies į ypatingą bendruomeninį renginį – „MJR Kaukynes XXI½”, kurios vyks Dūburio ežero saloje, Zarasų raj. Ten pat vasaros metu laukia dar keli įvykiai – „Juodaragio vaikų stovykla”, bei senųjų amatų dirbtuvės.

Sieloj ramu. Nuotr. autorius Mantas Puida

Tuo tarpu numatytasis pilnos apimties festivalis „Mėnuo Juodaragis XXII“, kuriame laukta per 6000 lankytojų, perkeliamas į 2021 metus. Lankytojai įsigytus bilietus galės panaudoti kitais metais, arba skirti kaip paramą festivalio organizacijai, arba grąžinti nuo liepos 1 d.

„Pagal numatytus ribojimus  ir saugumo reikalavimus, kurių atsakingai laikomės, surengti pilnos apimties festivalį šiemet jokių galimybių nėra. – sako renginio vadovas Ugnius Liogė. – Tačiau visa komanda nutarėme, kad palikti šią vasarą išvis be veiksmo, viską atšaukus, būtų neteisinga, juolab jau pernai buvome paskelbę festivalio pertrauką. Dabar kaip niekad stipriai jaučiame, kad „Mėnuo Juodaragis“ nėra vien festivalis, pramoginis renginys – tai jau susiformavusi gausi bendruomenė ir gyvas kultūrinis judėjimas. Todėl vasarą pabaigsime šiems žmonėms skirtu solidarumo įvykiu, kokio dar nėra buvę – Juodaragio Kaukynėmis.”

Kaukynės. Nuotr. autorius Kazimieras Šešelgis

Pasak organizatorių, tai bus neįprasto pobūdžio renginys – patirčių stovykla ir mitologinė misterija, kur praktiškai visi atvykusieji taps dalyviais. Vietoj įprastų keturių muzikos scenų šiemet veiks dvi, jose pasirodys grupės tik iš Baltijos šalių. Rengėjai tikisi nustebinti ir vienu kitu kolektyvu iš tolimesnių šalių. Greta muzikinės programos bus pristatomi senieji amatai, vyks paskaitos, kūrybinės dirbtuvės, sporto žaidynės, įvairūs baltų meno ir tradicijų projektai.

„Tai tarsi tarpsnis tarp buvusio 21-ojo ir būsimo 22-ojo MJR festivalio, savotiškas „pusfestivalis”, todėl ir pavadintas „MJR Kaukynės XXI½”. Tuo pačiu tai visiškai naujas, kitoks renginys, – teigia U.Liogė.  – Mus pačius, rengėjus, itin intriguoja šio įvykio tema, kurią atnešė pats gyvenimas – tai kaukai ir kaukės. Kone kiekvienas žmogus šiemet dėvėjo kaukę, tačiau nedaugelis žino, kad jos pavadinimas kilęs iš labai ypatingų mitologinių būtybių – kaukų. Šią paslaptingą temą ir išskleisime itin spalvingoje misterijoje.”

Kaukynės. Nuotr. autorius Simonas Rupšys

„MJR Kaukynes” galės aplankyti 900 žiūrovų, kiek leidžia galiojantys ribojimai. Ištikimiausi „Mėnesio Juodaragio“ lankytojai bilietus galės įsigyti nuo liepos 2 d., jų kaina – 77 eurai.

Organizatoriai atkreipia dėmesį, kad vasarą Dūburio saloje rengs dar vieną edukacinį renginį – „Juodaragio vaikų stovyklą”, į kurią kviečiami 7–14 metų vaikai su savo tėvais. Pernai prasidėjęs projektas viršijo rengėjų lūkesčius, tad šiemet tęsiamas didesne apimtimi – stovykla vyks 2020 m. liepos 27 – rugpjūčio 2 dienomis ir priims apie 70 vaikų.

Sieloj ramu. Nuotr. autorius Mantas Puida

Pagrindinis festivalio „Mėnuo Juodaragis XXII“ vyksmas perkeliamas į ateinančių metų rugpjūtį. Pasak rengėjų, bilietus jau yra  įsigiję 2000 lankytojų, todėl nuspręsta juos perkelti kitiems metams arba grąžinti. O į šių metų specialius „Mėnesio Juodaragio“ renginius bus platinami atskiri bilietai.

Festivalio organizatoriai linki šią vasarą būti sveikiems, nestokoti tarpusavio šilumos ir svarbių atradimų, bei žada, kad didysis MJR vyksmas kitais metais sugrįš dar gražesnis ir galingesnis.

DALINTIS