Kodėl paprastą ėjimą iškeičiau į šiaurietiškąjį

Ar pastebėjote, kad vis daugiau žmonių renkasi šiaurietiškąjį ėjimą? Visi žinome, kad judėjimas gryname ore yra sveikata, tačiau šiaurietiškasis ėjimas yra ir sportas, skirtas gerai fizinei būklei palaikyti.

Pradėti eiti su šiaurietiškomis lazdomis galima bet kokiame amžiuje ir visai neturint fizinio pasirengimo. Šiuo sportu gali mėgautis kiekvienas. Jis padeda sutvirtinti kūną, gerina kvėpavimą, kraujotaką ir yra itin veiksmingas metant svorį bei stiprinant kaulus. Jau vien todėl, kad judame gamtoje, gryname ore, taisosi mūsų nuotaika ir savijauta. Vos keletas užsiėmimų su kvalifikuotu treneriu ir jausitės įvaldę šiaurietiškojo ėjimo pradmenis. Jei užkalbinsite einančius su šiaurietiškomis lazdomis, jie jums pasakys, kad verta, nes gerėja širdies darbas ir tvirtėja harmoningai viso kūno raumenys.

 Kuo skiriasi šiaurietiškojo ėjimo ir žygio lazdos

Tiek šiaurietiškojo ėjimo, tiek paprastos vaikščiojimui (žygiams) skirtos lazdos atrodo labai panašiai, tačiau jos yra skirtingai naudojamos ir veikia visiškai kitaip.

Įsivaizduokite, kad judate su specialiomis dviem šiaurietiškojo ėjimo lazdomis ant lygaus arba šiek tiek nuožulnaus žemės paviršiaus. Jūsų lazdos turi specialias pirštines, kurios padeda teisingai jas valdyti. Pirštinės reikalingos teisingam atsispyrimui ir tam, kad sugrąžintų lazdą į delną, kai ji yra paleidžiama atmetant ranką atgal. Teisingai naudojamos lazdos suteikia ėjimui dinamikos ir einant su jomis įdarbinama  ne tik apatinė, bet ir viršutinė kūno dalis. Tuo tarpu vaikščiojimui (žygiams) skirtos lazdos gali būti naudojamos po vieną ir jos neturi specialių pirštinių. Vaikščiojimo (žygio) lazdos padeda išlaikyti pusiausvyrą kopiant į kalną arba išvengti paslydimo leidžiantis nuo jo žemyn.

Šiaurietiškojo ėjimo inventorius

 Šiaurietiškojo ėjimo lazdos. Decathlon siūlo rinktis šiaurietiškojo ėjimo lazdas pagamintas iš aliuminio arba iš anglies pluošto. Jeigu norite ėjimo metu jausti didesnį malonumą ir komfortą, rekomenduojama naudoti lazdas, turinčias sudėtyje bent 30% anglies pluošto. Kuo šis procentas didesnis, tuo lazdos bus patvaresnės, lengvesnės ir su gerokai mažesne vibracija. Lazdos gali būti reguliuojamos arba vientiso ilgio, parenkamos individualiai pagal žmogaus ūgį. Vientiso ilgio lazdos bus lengvesnės ir patvaresnės, o reguliuojamų lazdų privalumas – galimybė reguliuoti jų ilgį.

Apranga ir avalynė. Apranga turėtų būti nevaržanti judesių, pritaikyta žygiams įvairiomis oro sąlygomis. Rekomenduojama rinktis specialiai šiaurietiškajam ėjimui sukurtą avalynę, tačiau galima eiti ir su žygiams skirtais batais. Tinka bėgimui arba laisvalaikiui pritaikyti sportiniai vaikščiojimo arba turistiniai batai. Svarbu, kad jie būtų uždari, nes aštrūs lazdų galai gali užkabinti ir sužaloti koją.

Tinkamai pasirinkus drabužius ir avalynę, šiaurietiškojo ėjimo sportą galima praktikuoti ištisus metus! Išbandykite šį visą kūną treniruojantį sportą gamtoje. Tik Decathlon sporto prekių parduotuvėje jūs rasite visus šiaurietiškojo ėjimo produktus: lazdas, aprangą ir avalynę. Parduotuvė yra Vilniuje, Vikingų g. 5. Galite pirkti ir internetu decathlon.lt

DALINTIS