Žaismingas iššūkis keliautojams – surinkti visą Lietuvą!

Miglė Iziumcevaitė

Nuotraukos Ukmergės TVIC

Liepos 12 dieną startavęs Ukmergės turizmo ir verslo informacijos centro iniciatyva pradėtas projektas „Surink Lietuvą“ įgauna pagreitį. Šis projektas suvienijo visas 60 Lietuvos savivaldybių su tikslu skatinti žmones susipažinti ir tyrinėti Lietuvą, o taip pat įvairiuose šalies kampeliuose įsigyti savivaldybę reprezentuojančius magnetukus ir taip sudėlioti visos Lietuvos žemėlapį. Projektas pasirodė netikėtinai sėkmingas – vos per dvi savaites kone visi magnetukai buvo išpirkti ar beveik išpirkti, o naujų magnetukų partijos pasirodys ateinančiomis savaitėmis. Išties skaičiai įspūdingi. Šiuo metu jau „surinkta“ 60 tūks. magnetėlių.

Džiugu, kad šio projekto dėka ypatingai atgijo turizmas po Lietuvą. Keliautojai atvyksta iš tolimiausių Lietuvos kampelių vildamiesi susipažinti su dar nematytais Lietuvos miestais bei tikėdamiesi įsigyti projekto magnetukus. Taip pat projekto dėka pagyvėjo ir miestų turizmo centrų veikla – prieš projekto pradžią mažų miestelių turizmo ir informacijos centrai sulaukdavo vos kelių klientų per dieną, tačiau šiuo metu jų apsilanko per penkiasdešimt. Keliautojai atranda turizmo informacijos centrus, stebisi kiek informacijos ten galima rasti ir džiaugiasi naujais atradimais.

Iš kairės Ukmergės TVIC dizainerė Eglė Zubkovienė ir direktorė Lina Baublienė

Atsakas iš gyventojų buvo stulbinančiai greitas – jau atsirado piliečių, apkeliavusių visą šalį ir sudėliojusių Lietuvą iš visų magnetų. Magnetukuose stengiamasi perteikti savivaldybę atspindinčius aspektus – tai gali būti lankytina vieta, tokia kaip Ukmergės piliakalnis kartu su legenda apie vaidilutę, vilko mergelę (Wilkomirz); įžymus ten gyvenęs asmuo, kaip antai Mažeikių magnetą puošianti Šatrijos Ragana, nuo 1915 m. iki 1930 m. rezidavusi Židikių miestelyje; tai gali būti ir gamtos reiškinys, toks kaip vieną didžiausių sparnuočių migracijos kelių atspindintis Šilutės magnetukas.

Ukmergės TVIC dizainerė Eglė Zubkovienė

Projekto iniciatoriams bei dalyviams smagiausia išgirsti žmonių atsiliepimus ir istorijas, kaip jiems sekėsi apkeliauti tam tikrus miestus ar savivaldybes – juk būtent tai parodo, kad projektas pasisekė ir vedini smalsumo gyventojai ėmė noriai tyrinėti mūsų šalį. Viena šeima „surinko Lietuvą“ per savaitę, jie be perstojo keliavo ir teigė, kad nuvažiavo net 2500 km. Štai Audronė (Jovaišienė) „Surink Lietuvą“ Facebook paskyroje pasidalino savo patirtimi: „Juk nėra konkurso, kas greičiau surinks Lietuvą! Mes tai priimam kaip pramogą ir dar vieną puikų būdą pakeliauti. <..> Nejaugi jums neįdomu ieškoti TIC? Mažuose miesteliuose tokių gražių vietų ir parkų pamatėm! Mūsų Lietuva nepaprastai graži!“. Janina Jonė (Braškė) teigia esanti maloniai nustebinta žmonių geranoriškumu: „Liko malonus prisiminimas ir tikrai daug pamatėm! Molėtuose mus labai maloniai pasitiko vaikinukas, kuris viską papasakojo, kur galimą ką aplankyti Molėtuose ir aplink. Sužymėjo visus žemėlapius, tiesiog super. O Dauguose bibliotekoje dirbanti moteris labai džiaugėsi tokia nuostabia akcija, kad tiek daug užsuka keliaujančių ir taip pat labai daug parekomendavo ką pamatyti ir nuveikti tiek Dauguose, tiek toliau –  Alytaus rajone.“

Projekto „Surink Lietuvą“ sėkmė nustebino ir nudžiugino iniciatorius, kurie jau užsakė naujus, padidintus magnetukų kiekius, turėsiančius netrukus pasiekti platinimo vietas. Keliautojai turėtų atkreipti dėmesį į tai, kad didžiuosiuose šalies miestuose magnetukai išperkami greičiau, todėl vertėtų aplankyti ir mažesnius rajonus, taip susipažįstant su mažiau lankomomis Lietuvos gyvenvietėmis. Juk vienas magnetėlis – viena Lietuva. Tai kuo greičiau bus aplankyti tolimesni kampeliai, tuo greičiau pasipildys magnetėliais ir visa kita Lietuva.

Miglė Iziumcevaitė, Ukmegės TVIC

Daugiau informacijos https://www.facebook.com/SurinkLietuva/

DALINTIS