Šiemet turkai kviečia į legendinę Troją

-

Trojos legenda gyva! Šiemet Turkijos valstybės turizmo atstovai kviečia aplankyti  į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą įrašytą Trojos miestą, esantį Turkijos Vakaruose, Čanakalės provincijoje.

Ilgą laiką Troja buvo laikyta mitu, aprašytu Homero „Iliadoje“, kurioje graikų dainius pasakojo apie 1200–1100 m. pr. Kr. vykusį Trojos karą. Priešai apsupo miestą norėdami išgelbėti savo vado žmoną Eleną nuo trojėnų. Karas buvo ilgas ir sunkus, daug karių žuvo. Galiausiai Odisėjas sugalvojo pastatyti didžiulį medinį arklį ir apgauti priešus. Naktį kariai pasislėpė arklio viduje, kai trojėnai, pamanę, kad tai dovana jiems, parsitempė arklį į miestą, kariai iššoko iš jo ir nugalabijo miesto gynėjus. Kad žmonės neužmirštų istorijos, prie jūros buvo pastatytas medinis arklys. Lankytojai gali įlipti vidun ir nusifotografuoti.

Nuo 1870-ųjų, pradėjus archeologinius kasinėjimus aplink Troją, buvo atrastos net dešimties senovinių miestų liekanos. Tačiau pastaraisiais metais mokslininkai sutelkė savo dėmesį ties vieta prie Trojos VI pietinių vartų, datuojamų 1300 m. pr. Kr., ir į pagrindinį senovinės citadelės įėjimą iš lygumų prie kalvos.

Turkija turi daugybę legendinių ir istorinių vietų, 21 iš jų yra įrašytos į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą. Senovinis Trojos miestas į UNESCO sąrašą buvo įtrauktas 1998 m. 20 metų šio įvykio sukakties proga Turkijos Kultūros ministerija paskelbė 2018-uosius Trojos metais ir planuoja daugybę renginių pristatyti vietovę. Šiemet duris atvers muziejus, kuriame eksponuojama raktų kolekcija ir archeologiniai radiniai. Turkija taip pat kviečia aplankyti vietovę 2008-aisiais Holivudo sukurto filmo „Troja“ filmo žvaigždes – Bradą Pittą, Dianą Kruger, Ericą Baną ir Orlando Bloomą. Vietos teatras ir opera pristatys daugybę spektaklių ir koncertų Trojos karo tema.

Čanakalė yra viena iš Turkijos provincijų, kurios pakrantė nutįsusi ir Europoje, ir Azijoje. Šalia istorinių vietovių, čia galima atrasti daugybę nuostabių paplūdimių. Čanakalę nuo Stambulo yra nutolusi vos 300 kilometrų, taip pat iš Stambulo Čanakalę per tris valandas galima pasiekti keltu.

DALINTIS