Šiaulių atradimai – edukacija vaistinėje

Ona Nosevičienė

Vytauto Leščinsko nuotraukos

Jei kelionėje nėra nė vienos edukacijos, vadinasi, nebus ką prisiminti, nepavyks kažką pačiam išbandyti, prisiliesti prie vieno ar kito amato. Tad edukacijų ieško visi – ir pavieniai keliautojai, ir kelionių organizatoriai.

Šiauliuose galima išbandyti savitų, tik čia siūlomų edukacijų: išmokti pažinti augalus botanikos sode, išbandyti fotogalimybes Fotografijos muziejuje, sužinoti šokolado istoriją ir pačiam pasigaminti šokolado Šiaulių „Rūtos“ Šokolado muziejuje.

Šokolado edukacija

Dar viena edukacijų grupė labiausiai sužavėjo savo vieta, organizatorių energija ir pačia idėja. Jos vedamos vienoje seniausių Šiaulių vaistinių „Valerijonas“ arbatinėje, kur „už pulto“ pati vaistinės vedėja, energinga ir žvitrių akių Almyra Girdenienė dalijasi savo patirtimi. Sakoma, kad žmonės, kurie skleidžia savo gerąją patirtį, patys nuolat tobulėja ir turtėja. Turbūt dalinai čia ir slypi Almyros Girdenienės žvalumo paslaptis. Juk sveikata – brangiausias turtas.

Arbata pilsto pati vaistinės vedėja Almyra Girdenienė

Taigi „Valerijono“ vaistinėje, kurios stogą puošia katinų siluetai, įstringame gerai valandėlei, kuri vainikuoja kelionę. Pirmiausia mus supažindina su vegetarinės ir veganinės mitybos principais, o paskui ragaujame valgius, klausydamiesi, kas iš ko pagaminta ir kodėl tai yra sveika. Esame girdėję apie įvairių sėklų, baltyminio augalinio maisto naudą, natūralius sveikus padažus, tačiau nieko panašaus neteko ragauti.

Buvo išties labai skanu ir manau, kad po tokios edukacijos ne vienas permąstys savo mitybos racioną. Dar įdomesnė dalis – natūralių, sveikų grožio priemonių gamyba. Jas panaudoję jau niekaip negrįšime prie pramoninių veido kremų ir kūno priežiūros priemonių.

Vaistinės vedėja Almyra Girdenienė su sveiku gyvenimo būdu 

Yra ir daugiau edukacijų įvairaus amžiaus grupėms, pavyzdžiui, paaugliai gali sužinoti, kaip atsikratyti jaunatvinių odos negalavimų. Vaistažolių galios, ekologiškų aliejų nauda kūnui ir grožiui bei kitos edukacinės programos sulaukia daug lankytojų.

Jau ketverius metus „Valerijono“ vaistinėje ekologiškų aliejų pagrindu gaminama natūrali kosmetika įvairiausio amžiaus žmonėms. Apie ją išsamiai papasakojo vaistinės vedėja. Jos skaisti ir lygi veido oda paskatina įsigilinti į natūralių kūno priežiūros priemonių paslaptis. Susipažinę su pagrindinėmis kremo gamybos taisyklėmis, jo sudėtimi ir proporcijomis, visi gauname po indelį, grūstuvėlį ir žaliavą veido priežiūros priemonei gaminti. Intensyviai, vienodai ir visąlaik į vieną pusę sukdami kremą klausomės tolesnio edukatorės pasakojimo.

Visą vaistinės kosmetiką, gaminamą iš aukščiausios kokybės komponentų, kruopščiai patikrina dermatologai ir jai suteikia visus reikalingus sertifikatus. Natūralios kosmetikos priemonės galioja trumpai, nes jose nėra sintetinių konservantų, dažiklių, kvėpiklių, mineralinių aliejų ir kitų odą dirginančių priedų.

Pasigaminę kiekvienas sau po dėžutę kremo, išeiname įgiję supratimo ir patirties, kaip prižiūrėti savo kūną, kad jis spindėtų iš vidaus ir išorės. 

Ką dar veikti Šiauliuose:

*Apsilankyti rudens spalvomis pasipuošusiame Šiaulių universiteto botanikos sode.

Šiaulių universiteto Botanikos sode

*Susipažinti su unikaliais Šiaulių universiteto bibliotekos eksponatais.

Šiaulių universiteto bibliotekoje

*Pasimėgauti šokolado istorija ir skanėstais Šokolado muziejuje.

Šokolado muziejuje

*Pasidaryti unikalią nuotrauką Fotografijos muziejuje.

 

DALINTIS