Paskutinis vasaros festivalis visus sukvies į Aukštaitiją

Jau šiandien prasideda 19-asis savitos muzikos ir šiuolaikinės baltų kultūros festivalis „Mėnuo Juodaragis“. „Dažnai festivaliai savo publikai žada siautulį ir „išsitaškymą“, o mūsų pobūdis kiek kitoks – siautulio čia nestinga, tačiau pramogos dera su gausybe turiningų veiklų, kurios suteikia naujų patirčių bei žinių ir skatina gebėjimus“, – teigia programos rengėjai.Ugniavejas

Mėnuo Juodaragis – tai festivalis festivalyje, pasiūlysiantis programą nuo ankstaus ryto iki vėlyvos nakties. Keturiose muzikose scenose pasirodymus surengs per 50 atlikėjų iš užsienio ir Lietuvos, tokios įvairovės užteks net išrankiausiam muzikiniam skoniui. Pirmieji pasirodymai – jau ketvirtadienį, o atidarymo apeigos įvyks penktadienį prie Ąžuolo, kur visi susirinkę išmoks sutartinių ir senųjų baltų papročių. Nuo penktadienio prasidės ir tikra minčių bei žinių puota – įdomioji paskaitų programa. Amatų kieme žiūrovai susipažins ir išmoks senųjų amatų, o kino gurmanai naktį galės mėgautis rinktiniais filmais ir susitikti su jų kurėjais. Vos pasibaigus programai ateis laikas rinktis į rytinę žvejybą arba rytines mankštas su sveikatingumo meistrais.

Vienas didžiausių šių metų iššūkių – festivalio metu bendromis jėgomis statomas namas, taip tikrovėje įprasminant festivalio temą „Namai“. Statomas šiaudinis būstas, sienos – suspausti šiaudai apdrėbti moliu, stogas – iš velėnos. Pirmąsyk šiaudizmo ideologo, architekto Petros Devižio inovacija bus pristatyta gyvai. Prie statybų kviesime prisidėti ir kūrybiškai praktiškus Juodaragio lankytojus.festivalis mėnuo juodaragis

Salos aplinkoje atsiskleis ir tradicija tapusio gamtiško meno – ekomenio – instaliacijos, sukurtos iš aplinkoje randamų medžiagų bei nestokojančios taiklios minties. Nors naktį sala sužibs jaukia šviesa, organizatoriai pataria žiūrovams nepamiršti žibintuvėlių, kurie naktinius pasivaikščiojimus po salą padarys malonesnius ir patogesnius.

Festivalio lankytojai galės mėgautis gausiu ir įvairiu maisto pasirinkimu, nuo lietuviškos virtuvės iki tailandietiško, indiško maisto ar belgiškų vaflių, vegetariško bei veganiško maisto. Būtinai paragaukite ypatingojo kadaginio „Juodaragio“ elio ir autentiško lietuviško midaus.

Saloje šiuo metu pluša ir festivaliui ruošiasi per 100 žmonių. Parengti salą dideliam kiekiui žmonių ir sutvarkyti ją po festivalio reikia daug jėgų. Šiais metais laukiama apie 6000 žiūrovų. Todėl festivalio rengėjai skatina pasirūpinti gamtiškai iškylai reikalingais daiktais, geriamu vandeniu, o automobilius siūlo palikti už salos įrengtose aikštelėse, kur parkavimas nemokamas. Ir primena, kad Dūburio ežero sala nėra Zaraso sala, kad iš įpročio kai kurie festivalio lankytojai nenuvyktų į Zarasus.festivalis-menuo-juodaragis

Šiais metais festivalio klausytojai galės mėgautis muzika net keturiose skirtingose erdvėse, – plačiose Dūburio salos erdvėse įsikurs dvi didžiosios scenos ir dvi mažesnės. Festivalio scenose, kur vyrauja alternatyvi, kūrybiška ir postfolklorinė bei eksperimentinė muzika, pasirodys apie 40 įvairaus žanro kolektyvų ir meno projektų iš Lietuvos.

4 scenos – keturi skirtingi patyrimai

Didžioji festivalio scena bus gausi skirtingų kartų ir stilistikos atlikėjų. Po pertraukos festivalyje vėl pasirodys, gali būti, kad paskutinį savo koncertą surengs, grupė „Pievos“, gotikinio roko veteranai grupė „Siela“, ir visuomet puikiai nusiteikę „IVTKYGYG“. Neseniai išleidę naują albumą ir švenčiantys 15-os metų jubiliejų, grupė „Žalvarinis“ užkurs galingą šventę, pakviesdami prisiminti ir senąją pagonišką dvasią!festivalis mėnuo juodaragis sutraukia gausybę šeimų

Plačiai žinomas meninio roko kolektyvas Aistė Smilgevičiūtė ir grupė „Skylė“ scenoje vėl įžiebs nuostabius žvaigždynus šiuolaikinio baltiško skambesio skliautuose!  Dūburio saloje susibūrusius gentainius bandys bendru ryšiu sujungti ir užkrauti tamsiojo metalo energija grupės „Luctus“ ir   „Juodvarnis“.

Video Aistė Smilgevičiūtė ir grupė „Skylė“ https://www.youtube.com/watch?v=gyaGK1Jip1A

Šių metų programa dar labiau plečia žanrinius rėmus ir nustebins kiek netikėtais atlikėjais, tokiais kaip „Solo ansamblis“, kurie pakvies į muzikinę kelionę po nekasdienę aplinką. Kitas nemažiau intriguojantis pasirodymas, tai sunkiai apibūdinama grupė „Sheep Got Waxed“, atverianti naujas perspektyvas džiazo, elektronikos ir akademinėje muzikoje . Naują skambesį festivalyje skleis „Garbanotas Bosistas“ – bene ryškiausiai sužibusi Lietuvos roko viltis, kurio skambesyje neabejotinai pajusime kai ką itin savito.

Video „Garbanotas Bosistas“ https://www.youtube.com/watch?v=Ea-FR5IxNTopaskutinis vasaros festivalis

Šių metų festivalyje namus ras gausus būrys elektro/eksperimentinės muzikos atlikėjų, kurie gros net dviejose scenose. Pasirodymus surengs post industrinės muzikos meistras NULIS:S:S:S, kreivosios muzikos vėliavnešiai Vilkduja, Obšrr. O ypatingoje aplinkoje įsikūrusi Eglyno scena kvies pajusti gamtos ir egzistencijos išraiškas su unikaliais projektais ir atlikėjais „Girių dvasios“, „Fume“ , „MCKARAS“, „Tiese“ ir kt.

Video „Girių dvasios“ https://www.youtube.com/watch?v=ndd169BfLnQ

Kaip ir kiekvienais metais festivalyje įsikurs folklorui skirta scena. Šis „Mėnuo Juodaragis“ kaip niekad turtingas tradicinio lietuviško dainavimo, sutartinių pynės ir šokių trenksmo. Folkloro programa nuo entuziastingo ir užvedančio jaunimo, ritualinių būgnų griausmo, stebuklingų kanklių burtų bei ugnies apeigų.

Pristatyti kiekvieną šių metų dalyvį labai sunku, nes jie įvairūs, saviti ir kiekvienas iš jų prisidės kuriant unikalų šių metų skambesį. Pilnas festivalio „Mėnuo Juodaragis XIX“ dalyvių sąrašas čia ( linką uždėti http://menuojuodaragis.lt/lt/programa )

Bilietus galima įsigyti festivalio interneto svetainėje, arba apsilankius krautuvėlėje “Ragainė” Vilniuje (Skapo g.3). Pasiteiravimui įsteigta speciali “Juodaragio linija” – tel. 8 700 77874

Festivalio svetainė – http://www.menuojuodaragis.lt
Facebook – https://www.facebook.com/MJRfest

Tikimės, kad atvykę į Dūburio salą jausitės kaip namie, o išvyksite praturtinti gilių emocijų. Tebūnie paskutinis vasaros savaitgalis skirtas nuoširdžiai šventei.

Atvykimas į salą http://menuojuodaragis.lt/lt/sala/atvykimas

keliones_pramogos468x60

 

 

 

 

DALINTIS