Meduolinė Žagarė mini 825-ąjį miesto gimtadienį

Žagarė prieš 100 metų

Dar praeitų metų gruodį Žagarės dvaro rūmuose (Žagarė, Joniškio r.) atidaryta įspūdinga paroda „Meduolinė Žagarė prieš 100 metų“. Vietos bendruomenės, pavieniai žmonės, įvairių įstaigų atstovai mylintys Žagarę iš meduolinės tešlos iškepė istorinę Žagarę prieš 100 metų.

Parodoje atstatyti neišlikę pastatai

Paroda „Meduolinė Žagarė“ Žagarės dvaro rūmuose įsikūrusiame Žagarės regioninio parko lankytojų centre ir gamtos mokykloje eksponuojama jau trečius metus iš eilės. Šiais metais paroda skirta 825 metų Žagarės gimtadieniui. Šių metų Žagarės maketas ypatingas tuo, kad galima išvysti iki šių dienų neišlikusių pastatų. Iki pat XX a. pradžios Žagarė buvo vadinta penkių bažnyčių miestų. Tuo metu Žagarėje buvo Naujosios ir Senosios Žagarės Šv. Petro ir Povilo bažnyčios, liuteronų bažnyčia, stačiatikių cerkvė ir Raktuvės kapinių koplyčia. Liuteronų bažnyčia ir stačiatikių cerkvė iki mūsų dienų neišlikusios, tačiau atvykus į meduolinę parodą galima išvysti visas 5 šventoves.

Senovinis miestas

Prieš šimtmetį Žagarės miestas klestėjo. Tuo metu Žagarėje buvo daugiau negu 10 tūkstančių gyventojų ir veikė daugybė amatininkų dirbtuvėlių, krautuvėlių, todėl parodos tikslas – atkurti istorinį Žagarės miestą jo klestėjimo laikotarpiu prieš I-ąjį Pasaulinį karą.

Iškepta 114 pastatų, 463 žmonės, 141 medžių ir 14 arklių. Iš viso trečiosios meduolinės Žagarės maketą sudaro apie 3000 detalių.

Prikeltos ir visos 5 buvusios šventyklos

Paroda bus eksponuojama iki š.m. sausio pabaigos, todėl kviečiame atvykti į Žagarę ir aplankyti šią išskirtinę parodą. Ją išvysti galima ne tik darbo dienomis I-IV 8.00 – 17.00 val., V 8.00 – 15.45 val., bet ir savaitgaliais VI – VII 10.00 – 15.00 val. Lankytojo bilietas suaugusiam asmeniui 2,00 Eur, moksleiviams, studentams, senjorams, neįgaliesiems 1,00 Eur, o vaikams iki 7 m.  – nemokamai.

Žagarės RP archyvo nuotraukos

 

DALINTIS