Lietuviai įkopė į aukščiausią Pamyro viršukalnę

Du alpinistai vilniečiai Saulius Damulevičius ir Ernestas Markšaitis pasiekė aukščiausią Pamyro viršūnę – Ismailo Samani (Komunizmą), esančią 7495 m aukštyje Tadžikistane.800px-ussr-tajikistan-peak_communism.jpgDar trys – kauniečiai Paulius Jakutavičius, Dovilė Garlaitė bei vilnietis Mečislovas Mažonas prieš dvi dienas buvo netoli viršūnės. Ar jie užlipo, kol kas negauta jokių žinių. Visos lietuvių alpinistų grupės dar tebėra Tadžikistane.

Labiau žinoma senuoju Komunizmo vardu, Ismailo Samani viršūnė alpinistus vilioja ir savo sudėtingumu – ją pasiekti pavyksta tik sėkmingai perėjus šiaurės vakarų sieną, nuolat dundančią sniego lavinomis. Šios lavinos ne vieną jau yra palaidojusios. Į sezono pabaigą jų būna kiek mažiau. Daug ištvermės reikalauja ir aukštis.

Kaip jau buvo rašyta, kiek anksčiau 12 lietuvių alpinistų sudėtingomis oro sąlygomis pasiekė netoli Komunizmo viršūnės, tik kitoje ledyno pusėje esančią ismaili-somani-komunizmo-virsukalne.jpgE.Korženevskajos viršūnę (7105 m): klaipėdiečiai Rimvydas Bardišauskas, Egidijus Kipurys, Edmundas Tilvikas, panevėžiečiai Mindaugas Varnas, Juozas Stankūnas, Bronius Matelis, kauniečiai Asta Komkaitė, Dovilė Garlaitė, Paulius Jakutavičius, vilniečiai Mečislovas Mažonas, Ernestas Markšaitis, Saulius Damulevičius.

Vietinis E.Korženevskajos viršūnės pavadinimas – Kul-Santalak. Lygiai prieš šimtą metų rusų geografas N.Korženevskis ekspedicijos metu viršūnę pavadino savo žmonos Evgenijos Korženevskajos vardu.

DALINTIS