Liepos renginiai Lietuvoje

Gyvosios archeologijos dienos (liepos 6-8 d., Kernavė)

Tradiciškai Mindaugo karūnavimo diena Kernavėje minima aidint tradicinių instrumentų muzikai, skriejant lankininkų strėlėms ir žvangant riterių ginklams. Kaip visuomet, taip ir šiemet Valstybiniame Kernavės kultūriniame rezervate vyks XIX-as tarptautinis eksperimentinės archeologijos festivalis. Renginys skirtas Lietuvos Valstybės – karaliaus Mindaugo karūnavimo dienai ir Lietuvos valstybingumo šimtmečiui paminėti.
Festivalyje dalyvaus eksperimentinės archeologijos meistrai, viduramžių karybos klubai, archajinės muzikos atlikėjai iš Lietuvos, Lenkijos, Baltarusijos, Rusijos, Latvijos, Vokietijos, Vengrijos, Rumunijos, Ukrainos ir Norvegijos.

Renginio metu bus demonstruojami priešistorės ir ankstyvųjų viduramžių amatai, gyvenimo būdas, karyba, koncertuos archajinės muzikos kolektyvai. Vaikams ir jaunimui bus rengiami edukaciniai konkursai, atrakcionai ir archajiški žaidimai. Daugiau informacijos: www.kernave.orgFestivalis „Bliuzo naktys“ (liepos 7-8 d., Varniai)

Tai seniausias muzikos festivalis Lietuvoje, vykstantis po atviru dangumi vasaros metu. „Bliuzo Naktys“ vyksta Telšių rajone, Varniuose, greta nuostabaus Lūksto ežero, kasmet pirmąjį liepos savaitgalį. Festivalį aplanko ne tik dalyviai iš Lietuvos, tačiau ir užsienio valstybių, atlikėjai keliauja iš JAV, Didžiosios Britanijos, Nyderalndų, Suomijos, Baltijos valstybių bei kitųlkj šalių. Tad jei nesate abejingi gitaros, lūpinės armonikėlės, būgnų, saksofono bei kitų instrumentų ir  išskirtinio bliuzo vokalo garsams, šis renginys kaip tik jums! Šiemet, Varniuose, festivalyje „Bliuzo naktys“, plazdės trispalvės. Tradiciniu laiku, kai viso pasaulio lietuviai prideda ranką prie širdies, bus giedama „Tautiška giesmė“. O iki tos akimirkos, ir valandų valandas po to, skambės bliuzas bei jam savo charakteriu artima muzika. Festivalis “Bliuzo naktys” nepriklausomybės atkūrimo 100-metį švenčiančios valstybės „karališkąjį“ savaitgalį papuoš gražiausių įspūdžių vainiku.

Kristupo vasaros festivalis (liepos-rugpjūčio mėn.)

Tai didžiausias ir vienas įspūdingiausių vasaros muzikos festivalių Lietuvoje bei Europoje, trunkantis net du vasaros mėnesius. Jų metu klausytojams pristatoma per 50 originalių renginių, vykstančių skirtingose Vilniaus erdvėse ir Lietuvos regionuose. Renginys išsiskiria žanrų gausa, nes jame galėsite išgirsti nuo klasikinės iki džiazo ar indie-folk muzikos, taip neapsiriboja ir valstybių sienomis – čia apsilankys ne vienas užsienio atlikėjas. Taigi jei nesate abejingi kokybiškai muzikai, verta apsilankyti bent viename šio festivalio koncerte!

Pasaulio lietuvių jaunimo susitikimas (liepos 6-8 d.)

Pasaulio lietuvių jaunimo susitikimas – didelių idėjų ir geros muzikos festivalis. Liepos 6-8 d. jis vyks Harmony parke, Vazkaikiemyje ir jo metu galėsite išvysti bei išgirsti:

  • Stiprūs pranešimai, karštos diskusijos, įkvepiantys susitikimai su Jurgiu Didžiuliu, Ryčiu Zemkausku, Algirdu Kaušpėdu, Dovile Filmanavičiūte, kunigu Algirdu Toliatu, Austėja Landsbergiene ir dar daugiau nei šimtu kitų kiečiausių savo sričių specialistų.
    ● Monique, M.A.M.A. apdovanojimus nuskynę Lillas ir Inomine, GJan, Solo Ansamblis, Kūjeliai, Migloko, Antikvariniai Kašpirovskio dantys.
    ● Įvairiausios kūrybinės ir technologinės dirbtuvės, leisiančios pasireikšti tavo fantazijai.
    ● Geriausi lietuviški filmai, kurių tarpe – „Rūta“, „Sengirė“. 

Pamario krašto žvejo šventė (liepos 6-8 d., Juodkrantė)

Šventė vyks Kuršių Marių krantinėje šalia Raganų kalnų. Renginys tikrai patiks visiems žuvies mėgėjams, o jis skirtas žvejybos amatui , ne vieną šimtmetį maitinusiam Juodkrantės gyventojus, paminėti. Šventės metu dėmesys skiriamas ir nematerialaus Kuršių nerijos kultūros paveldo pristatymui. Be žuvies ar žuvienės ragavimo, čia taip pat vyks įvairios rungtys: tarptautinis rankų lenkimo ir kubilų baudų mėtymo čempionatas, mini futbolas ir krepšinis, žvejo golfas, tinklų mezgimas, pažintinės išvykos su žvejais į marias, komandinės bei šeimų rungtys dėl Bangpūčio Didžiojo prizo, šurmuliuos tautodailininkų, amatininkų ir kulinarinio paveldo mugė ir t.t. ir pan.

Žagarės vyšnių festivalis (liepos 13-15 d., Žagarė)

Žagarė nuo seno garsėja savo vyšniomis. 19 a. Žagarėje (Joniškio rajone) buvo priimtas įstatymas, kurio laikantis reikėjo savo sode pasodinti porą vaismedžių tarp kurių būtų vyšnia. Tad šiuo festivaliu siekiama paminėti ir propaguoti Žagarės vyšnias, skatinti neprarasti istorinės ir kultūrinės atminties. Tai renginys, į kurį susirenka visa Lietuva, kaimyninė Latvija ir dar daug svečių iš kitų užsienio šalių. Festivalis dovanoja savo gerbėjams džiugią nuotaiką, daug puikių emocijų ir gražių akimirkų. Tik čia jūsų laukia tradicinis Vyšnių turgus su amatininkų, tautodailininkų dirbiniais, įvairiais skanumynais ir aibe kitokių prekių, sportinės varžybos, gardžiausios Žagarės vyšnios, originaliosios kaliausės ir, žinoma, nepamirštama koncertinė programa. Vienas iš žinomų ir populiarių atlikėjų, šiais metais džiuginsiančių Žagarės vyšnių festivalio svečius, – Marijonas Mikutavičius. Dalyvavęs Žagarės vyšnių festivalyje 2010 ir 2015 m., šis atlikėjas grįžta ir šiemet. Beje, Žagarės Vyšnių Festivalis (šiemet 14-asis) – vienintelis renginys Lietuvoje, kur nemokamai pristatomi aukščiausius apdovanojimus pelnę Lietuvos kino, teatro, džiazo, klasikinės ir populiariosios muzikos laureatai bei garsūs užsienio šalių atlikėjai. Taigi trečiąjį liepos savaitgalį į Žagarę traukim ne tik vyšnių ragauti, bet ir gerai pasilinksminti!

Tarptautinis Thomo Manno festivalis (liepos 14-21 d., Nida)

Kviečiame į kultūros puotą Nidoje – į XXII tarptautinį Thomo Manno festivalį. Tai vienas didžiausių ir garsiausių vasaros sezono kultūros renginių Neringoje, garsėjantis aukšto lygio muzikine programa, įkvepiančiomis diskusijomis ir pramoginėmis kino naktimis pritraukiantis ne tik Lietuvos gyventojus, bet ir užsienio svečius. Ypatingo žmonių ir svečių dėmesio susilaukia profesionalių Lietuvos ir užsienio režisierių kino filmų peržiūros. Taigi visi, besidomintys muzika, menu, literatūra, liepos antroje pusėje susiburs Nidoje ir galės džiaugtis ne tik nuostabia jūra bei kopomis, bet ir puikiais renginiais. Šiemet festivalis skirtas Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui paminėti. Festivalio programa – www.mann.lt

Jūros šventė (liepos 27-29 d., Klaipėda)

Liepos 27–29 dienomis, Klaipėdą jau 59-ąjį kartą užlies populiariausias vasaros renginys – Jūros šventė. Įspūdingą trijų dienų susitikimą dovanojanti Jūros šventė, kiekvienam iš mūsų pažers gražiausių dovanų – daugybę mielų atradimų ir nepakartojamų emocijų. Jauki ir svetinga Jūros šventė nustebins kino gerbėjus, kuriuos jau trečius metus suburs Kino skveras. Naujais skoniais nustebins Skonių aikštė, o galvą apsuks spalvinga ir turtinga Jūros šventės mugė.

Pirminė šio visiems gerai žinomo renginio idėja ir tikslas buvo populiarinti jūrą ir stiprinti Lietuvos kaip jūrinės valstybės įvaizdį pasaulyje. Tai viena įspūdingiausių fiestų Lietuvoje (Klaipėdoje), kurios met vyksta apie 100 įvairiausių renginių.

DALINTIS