Lapkritį Lietuvoje 9-ąjį kartą spalvina indiški šokio ir muzikos ritmai

Antradienį, lapkričio 7 d. jau devintąjį kartą rengiamo tarptautinio Indijos klasikinio meno festivalio „Sursadhana“ organizatoriai surengė spaudos konferenciją, kurios metu žiniasklaidos atstovai turėjo ne tik galimybę išgirsti, kokia programa žiūrovus festivalis stebins šiemet, bet ir pasivaišinti indiškais pusryčiais.

Spaudos konferencija vyko svečiuose pas Indijos garbės konsulą Lietuvoje Rajinder Kumar Chaudhary – restorane Sue‘s Indian Raja. Pagyrų festivaliui negailėjo Lietuvos – Indijos forumo prezidentas Vytis Vidūnas bei Azijos menų centro vadovė Evelina Vilčinskaitė.  Viena iš pagrindinių festivalio organizatorių Kristina Luna džiaugėsi pristatydama ir 2018-ųjų metų kalendorių su gražiausiomis festivalio akimirkomis, kurių netrūks ir šiemet. Susirinkę žiniasklaidos atstovai turėjo galimybę pirmieji pamatyti Parbati Chaudhury – jaunos profesionalios šokėjos bei choreografės pasirodymą, skambant poetiškiems skaitymams hindi kalba.

Organizatoriai džiaugėsi, kad festivalis „Sursadhana”  į pirmąjį koncertą Klaipėdoje žiūrovus kvies jau šiandien – lapkričio 8-tą dieną. Kaip ir kiekvienais metais festivalis vyks didžiuosiuose Lietuvos miestuose ir  džiugins žiūrovus ir klausytojus ne tik žymiausių klasikinio šokio ir muzikos meistrų iš Indijos pasirodymais, bet ir šį meną populiarinančių Lietuvos bei  kaimyninių Europos šalių (Lenkijos, Vokietijos, Estijos, Latvijos, Italijos, Prancūzijos, Olandijos) artistų koncertais. Pasak  festivalio rengėjų,  pagrindinis jo tikslas – supažindinti Lietuvos visuomenę su klasikine ir šiuolaikine Indijos kultūra, pabrėžiant universaliąsias, kiekvieno žmogaus širdžiai artimas vertybes. Šių metų „SurSadhana“ festivalis pristatys „Kathak“ stiliaus atlikėją Parbati Chaudhury. Šios jaunos profesionalios šokėjos bei choreografės kūryboje ryškios ne tik klasikinio Indijos, bet ir moderniojo šokio tendencijos. Senosios Indijos ir modernaus Vakarų pasaulio sąlyčiai šokėjos choreografijoje puikiai atskleidžia šokio kalbos universalumą. Muzikinėje „Sursadhana“ dalyje jau ne kartą pasirodęs  indiškos perkusijos meistras Sandipas Bhattacharya šiemet akompanuos sitaro ir sarodo instrumentų duetui  „Jugalbandi“.

Festivalis taip pat pristatys sarodo meistrą iš kaimyninės Latvijos Sergejų Ancupovą (Akash), o šokio programoje pamatysime Kristiną Luną–Kathak, Premal Madiną-Odissi, Iriną Kušelevič ir „Rajyashree Ramesh“ Indijos šokio akademijos atstovus. Festivalis vyks lapkričio 8-11 dienomis Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje. Anot organizatorių, „Sursadhana“ –  tai daugiau nei festivalis. Tai smilkalais kvepianti kelionė po senovės Indijos pasaulį, apie kurį pasakoja Kathak judesiai, sitaro, sarodo ir tablos garsai.  Daugiau informacijos apie dalyvius ir programą – renginio puslapyje: www.sursadhana.lt

Spaudos pusryčių galerija (nuotr. Greta Valiukaitė).

Festivalio galerija (nuotr. Jovita Ambrazaitytė)

DALINTIS