Knyga „Ypatinga Lietuva“ – norinčiam pažinti gražiausias Lietuvos vietoves

Ne veltui Lietuva garsėja įspūdinga gamta – gražiausiais miškais, ežerais ir upėmis. Kiekvienas po Lietuvą keliaujantis užsienietis lieka sužavėtas mūsų gimtuoju kraštu, o svetur išvykę lietuviai su ilgesiu prisimena gražiausius gamtos kampelius.

Leidykla „Terra Publica“ šiais metais išleido naują kelionių vadovą „Ypatinga Lietuva. Keliaujame po gražiausias Lietuvos vietoves“. Šis kelionių vadovas buvo parengtas kartu su Valstybine saugomų teritorijų tarnyba prie Aplinkos ministerijos ir saugomų teritorijų direkcijomis. Pasiėmę šį leidinį į keliones po Lietuvą turėsite galimybę pažinti ir pamatyti žalią, žmogaus mažai paliestą kraštą.ypatinga-lietuva_knyga

Knygoje rasite penkis Lietuvos nacionalinius parkus – Aukštaitijos, Dzūkijos, Kuršių nerijos, Trakų istorinį ir Žemaitijos. Taip pat net 30 regioninių parkų ir 6 rezervatus. Tam, kad kelionė būtų įsimintina ir turininga, kiekviena vietovė aprašyta pažymint jos išskirtinę vertę Lietuvai, o kartais ir Europai.

O kaipgi keliauti, jei nežinai, ką tiksliai aplankyti? Todėl šiame kelionių vadove pateiktas kiekvienos vietos preliminarus žemėlapis ir nuorodos, kur verta sustoti apsižvalgyti, kokiu pažintiniu taku keliauti, į kokį apžvalgos bokštą įlipti.

Leidykla „Terra Publica“, ruošdama kelionių vadovus ir įvairias pažintines knygas, yra sukaupusi nemažą patirtį, todėl šiame leidinyje rasite ir leidėjų patarimų. Juk svarbu žinoti, kad, pavyzdžiui, ruošiantis kelionei po Dieveniškių istorinį regioninį parką, reikia turėti asmens tapatybės dokumentą. Taip pat prie kiekvieno parko aprašymo pateikiamas tradicinių, kasmetinių renginių, kurie organizuojami parkų direkcijų, sąrašas.

Kelionių vadovas „Ypatinga Lietuva. Keliaujame po gražiausias Lietuvos vietoves“ parengtas taip, kad vadovaudamiesi pateiktais maršrutais galėsite neskubėdami, pajausdami ir pažindami gamtą aplankyti vertingus gamtos ir kultūros paveldo objektus.

DALINTIS