Kaip keliautojui išsirinkti kokybišką navigaciją?

Nors šiais laikais navigaciją daugeliui iš mūsų atstoja telefonai, GPS navigacijos taip pat nestokoja populiarumo. Tokie prietaisai dažniausiai veikia tiksliau, o jų naudojimas yra saugesnis ir patogesnis. Nusprendę įsigyti navigaciją, turėsite susipažinti su gausia jų pasirinkimo įvairove, todėl gali būti sunku nutarti, kuris modelis bus pats tinkamiausias. Tai padaryti Jums padės žemiau pateikti patarimai.

Pasirinkite tinkamiausią tipą

GPS navigacijos yra skirstomos pagal tai, kokioms transporto priemonėms jos yra skirtos. Dažniausiai yra sutinkamos automobilinės navigacijos, kurioms šį kartą skirsime daugiausiai dėmesio. Tačiau turėtumėte žinoti, kad rinkoje egzistuoja ir kiti jų tipai. Pavyzdžiui, sunkvežimių navigacijos neretai pateikia papildomos informacijos, kuri naudinga vairuojant didelių gabaritų transporto priemonę. Motociklams pritaikyti prietaisai dažnai gali pasiūlyti papildomas apsaugas nuo smūgių, o jūriniai leidžia susiorientuoti vandens telkiniuose. Navigacijos taip pat gali būti pritaikytos dviračiams, traktoriams ar netgi pasivaikščiojimams, tad turėtumėte pagalvoti, kokiose situacijose tokį prietaisą naudosite.

Atkreipkite dėmesį į ekrano dydį

Tikėtina, kad renkantis navigaciją pasivaikščiojimams, pirmenybę norėsis teikti kuo kompaktiškesniems modeliams, tačiau kiek kitokia situacija bus tuomet, jei laikysite ją automobilio salone. Tuomet didesnis ekranas užtikrins patogesnį valdymą ir leis pamatyti visas, net ir smulkiausias detales. Tiesa, didesnį ekraną turinčios navigacijos užima daugiau vietos ir gali pareikalauti kiek didesnių išlaidų. Tad šiuo atveju turėtumėte pagalvoti, kaip dažnai naudosite navigaciją. Jei ji bus pasitelkiama kelis kartus per metus, gali pakakti ir 4 colių įstrižainę turinčių modelių, tačiau jeigu ją naudosite dažnai ir važinėsite sudėtingesniais maršrutais, reikėtų rinktis 5 colių įstrižainės prietaisus. Tuo tarpu 6 colių ar dar didesni ekranai tiks turintiems prastesnį regėjimą ar norintiems labai aiškiai ir tiksliai matyti viską, kas jų laukia kelyje.

Pagalvokite, kokiomis kryptimis dažniausiai keliausite

Šis aspektas bus svarbus tuo atveju, jeigu naudodami navigaciją nuspręsite išvažiuoti iš Lietuvos. Daugelis tokių prietaisų yra aprūpinti naujausiais Europos žemėlapiais, tačiau jeigu Jūsų laukia įdomesnė kryptis, pasitikrinkite, ar jos žemėlapiai yra įtraukti į atitinkamą modelį. Dar geriau, jei jis galės pasiūlyti nemokamus žemėlapių atnaujinimus ir galimybę juos parsisiųsti patiems: tokia navigacija bus gerokai universalesnė, tad Jums nereikės galvoti apie pokyčius. Tiesa, pravartu pasidomėti, kokia navigacijos vidinė atmintis – nuo jos priklauso, kaip ženkliai pavyks išplėsti žemėlapių biblioteką.

Pasidomėkite suteikiamomis galimybėmis

El. parduotuvėje Pigu.lt navigacijos pasižymi ne tik plačiu pasirinkimu, bet ir funkcijų gausa. Tokie prietaisai ne tik leidžia išvengti kamščių, bet ir gali padėti pasirinkti patogesnę juostą. Kiti yra valdomi balsu, turi 3D žemėlapius, integruotą laisvų rankų įrangą ar kitas panašias galimybes. Tiesa, nuo jų dažnai priklauso ir šių prietaisų kaina, tad turėtumėte pagalvoti, kurios funkcijos iš tiesų atrodo vertos papildomų išlaidų. Jei iš anksto apsibrėšite biudžetą, tai padarysite kur kas paprasčiau.

Atsižvelkite į gamintojus

Atkreipę dėmesį į gamintojus, galime spręsti apie tam tikras šių prietaisų ypatybes ir kokybę. Pavyzdžiui, daug dėmesio susilaukia Garmin navigacijos: šie gamintojai ilgus metus kuria patikimą, įvairioms lauko veikloms pritaikytą įrangą. Jų siūlomi prietaisai giriami dėl aukštos kokybės, funkcionalumo ir patikimo veikimo. Tačiau dėmesio vertų navigacijų gamintojų surasite ir daugiau – nesuklysite, jei pasidomėsite jų patirtimi ir pagrindinėmis vertybėmis.

Vadovaudamiesi visais šiais patarimais, turėtumėte pakankamai greitai nutarti, kuri navigacija bus pati tinkamiausia. Variantų tikrai netrūksta, tad svarbu patiems įsivertinti savo poreikius ir galimybes. 

 

DALINTIS