Ką reikia įsigyti ruošiantis slidinėti?

Šaltuoju sezonu slidinėjimas tampa ypač populiarus – daugelis savo jėgas nusprendžia išbandyti ne tik mūsų šalyje, bet ir mielai aplanko užsienio kurortus. Tačiau nepriklausomai nuo to, kur nuspręsite leistis į šiuos kvapą gniaužiančius nuotykius, tokioms pramogoms reikės tinkamai pasiruošti. Sudarėme pagrindinių pirkinių sąrašą – pasitikrinkite, ar viską jau esate įsigiję.

Pagrindinė slidinėjimo įranga

Pirmiausiai reikės apsispręsti, ar norėsite slidinėti slidėmis ar čiuožti snieglente. Dažniausiai teigiama, kad išmokti čiuožti slidėmis yra lengviau, tačiau praėjus pirmuosius sunkumus, greičiau galima įvaldyti visas lentos subtilybes. Abiejų tipų įranga padovanos nepamirštamas patirtis, tad tik nuo Jūsų priklausys, kokiai veiklai teiksite pirmenybę. El. parduotuvėje Pigu.lt snieglentės ir slidės parduodamos geromis kainomis.

Priklausomai nuo to, kurį sportą pasirinksite, bus reikalingi ir slidinėjimo batai. Renkantis juos, daug dėmesio reikėtų skirti dydžiui ir gamintojų pritaikytoms technologijoms, kurios gali užtikrinti dar didesnį komfortą. Tiesa, jeigu nesiruošiate slidinėti daug ir dažnai, galima pagalvoti ir apie paprastesnius apavus: visi papildomi privalumai ir šiuolaikiškos technologijos neretai lemia ir kiek aukštesnę kainą.

Slidinėjimo apranga

Šaltis kone labiausiai gali pakenkti malonioms slidinėjimo patirtims – tam, kad jo išvengtumėte, reikėtų atsakingai rinktis aprangą. Daugiausiai dėmesio reikėtų skirti striukei ir kelnėms (taip pat galima pagalvoti ir apie šiuos drabužius apjungiantį kombinezoną). Šie drabužiai turi saugoti nuo šalčio, vėjo ir drėgmės – taip būsite tikri, kad nepriklausomai nuo oro sąlygų kūnas išliks sausas. Rūbai turėtų būti gerai kvėpuojantys, patogūs ir, žinoma, tinkamo dydžio. Galite įvertinti ir jų stilistiką – gamintojai pasirūpino, kad net ir slidinėdami galėtumėte atrodyti stilingai.

Taip pat reikėtų pasirūpinti apatiniu ir viduriniu drabužių sluoksniu – taip lengviau prisitaikysite prie kintančių oro sąlygų. Prie odos besiliečiantis sluoksnis turėtų būti pagamintas iš greitai džiūstančių medžiagų, kad kūnas išliktų sausas. Jiems pasitelkiama merino vilna ar įvairūs sintetiniai audiniai. Tuo tarpu vidurinis sluoksnis suteikia papildomą šilumą – šiltas džemperis šiltesnėmis dienomis kuriam laikui gali atstoti striukę. Tačiau priklausomai nuo oro sąlygų, šio sluoksnio galima ir atsisakyti.

Apsaugos ir aksesuarai

Tikėtina, kad ne visi pirmieji bandymai slidinėti bus sėkmingi, todėl svarbu pasirūpinti tinkama apsauga. Ypač – šalmu, kuris padės išvengti galvos traumų. Besimokantiems čiuožinėti snieglente ar besiruošiantiems išbandyti sudėtingas trasas, pravartu pagalvoti ir apie papildomas apsaugas keliams, riešams ar netgi nugarai.

Atsakingai rinkitės pirštines – jos ne tik turėtų apsaugoti nuo šalčio, bet ir būti pakankamai lanksčios, kad galėtumėte tvirtai įsikibti į lazdas. Tuo tarpu kojinės turėtų išlaikyti Jūsų kojas sausas: tai puikiai gali padaryti vilnoniai ar sintetinių medžiagų modeliai. Nesuklysite, jei su savimi turėsite atsarginę kojinių porą – tuomet būsite pasiruošę bet kokiai situacijai.

Akiniai ir kremas nuo saulės

Nors gali pasirodyti, kad apsauga nuo saulės slidinėjant nėra reikalinga, tie, kurie rūpinasi savo veido oda puikiai žino, kad iš tiesų nuo spindulių reikia saugotis ištisus metus. Slidinėjimas tikrai nebus išimtis – priešingai, teigiama, kad didesniame aukštyje spinduliai yra dar stipresni, o sniegas juos atspindi atgal į viršų. Tai reiškia, jog saugotis reikia taip pat, lyg būtumėte išsiruošę į pliažą. Jeigu norisi išvengti nudegimų ir pasaugoti savo odą, ją reikėtų patepti ne mažesnę nei SPF25 apsaugą turinčiu kremu. Tuo tarpu akių apsaugai bus reikalingi saulės akiniai – jie užtikrins geresnį matomumą.

Apsirūpinę visais šiais reikmenimis, būsite pilnai pasiruošę būsimiems slidinėjimo nuotykiams. Tiesa, šioms pramogoms prireiks ir fizinių pastangų, tad iš anksto pravartu lavinti ištvermę ir balansą.

 

DALINTIS