Į Vilnių atvyksta kultinė Ukrainos grupė „Dakha Brakha“

Dakha Brakha

Lapkričio 5 d., pirmadienį, po Vėlinių savaitgalio Vilniaus kongresų rūmuose pasirodys kone labiausiai kvapą gniaužiantis muzikos kolektyvas iš Ukrainos „DakhaBrakha“, kviečiantis patirti gamtos ir žmogaus cikliškumą iš miestietiškos perspektyvos.

Grupės nariai – tai keturi etnomuzikologai, prikeliantys dažnai tik seniems trobesiams žinomus folkloro garsus. „DakhaBrakha“ iš ekspedicijų po Ukrainos kaimus į pasaulines scenas atnešė nepakartojamą požiūrį į liaudies kūrybą ir nežemiškų harmonijų gelmes – tuo pat metu avangardines bei šventas. „DakhaBrakha“ – tai autentiška simfonija, įkvepianti kultūrinį ir meninį išsilaisvinimą.

Pačioje Ukrainoje „DakhaBrakha“ yra kultinis reiškinys, apjungiantis miestietišką avangardą bei Ukrainos kaimo gyvenimą. Kolektyvas yra išleidęs šešis albumus, iš kurių naujausias  – „The Road“ (2016 m.) yra dedikuotas tėvynainiams, paaukojusiems už  laisvę savo gyvybes, bei tiems, kurie už ją vis dar kovoja ir nepraranda vilties. Kolektyvo muzika yra naudojama daugiau nei dešimtyje filmų bei naujame žinomo Irano režisieriaus Mohsen Makhmalbaf darbe.

„DakhaBrakha“ gerbėjus iš viso pasaulio traukia agresyviu garsu, aprėpiančiu daugybę ritualinių genčių ritmų ir įtūžusių, pribloškiančių, kakofoniškų vokalų. Tai įtaigu ir mistiška, tai jungia dvasingą ukrainiečių liaudies muziką, džiazo bei tranzo garsus.

Dakha Brakha

Negana to, kad kolektyvas muzikaliai įtaigus – jis ir vizualiai įspūdingas! „DakhaBrakha“ susibūrė 2004 m. Kijevo šiuolaikinio meno centre „DAKH“ avangardinio teatro režisieriaus Vladislav Troitskyi iniciatyva. Todėl jų šou niekada neapsieina be įspūdį keliančių sceninių efektų. „DakhaBrakha“ pavadinimas taip pat yra išskirtinis ir senojoje ukrainiečių kalboje reiškia „duoti / imti“.

„DakhaBrakha“ pasirodė daugiau nei penkiuose šimtuose koncertų ir spektaklių, dalyvavo daugybėje tarptautinių festivalių tiek gimtinėje, didelėje dalyje Europos, tiek Kinijoje, Australijoje, JAV, Kanadoje, Kolumbijoje, Naujojoje Zelandijoje, Brazilijoje. Juos kvietėsi groti tokie festivaliai kaip „Glastonbury“, „Sziget“, „Roskilde“ ir kiti. 

Koncertas:

Lapkričio 5 d. 19 val. Vilniaus kongresų rūmuose

Atlikėjai:

Olena Tsybulska – vokalas, būgnai, perkusija, armonika.

Iryna Kovalenko – vokalas, džembė, būgnai, akordeonas, perkusija, klavišiniai, birbynė, bugajas.

Nina Garenetska – vokalas, violončelė, būgnas.

Marko Halanevych – vokalas, darbuka, tabla, didžeridu, akordeonas, trombonas. 

Bilietai: Tiketa

https://www.tiketa.lt/LT/dakha_brakha_ukraina_19549

Video nuorodos:

https://www.youtube.com/watch?v=AObDpJ6xQMk

https://www.youtube.com/watch?v=aFJ717atqaw

https://www.youtube.com/watch?v=gGW7lLbx8kE

Daugiau informacijos:

www.gmgyvai.lt

http://www.dakhabrakha.com.ua/

DALINTIS