Birštono kurortas švęs 170 metų jubiliejų

Birželio 10–12 d. Birštono kurortas švęs 170 metų jubiliejų, nuo 1846 m. čia pradėtas taikyti kurortinis gydymas. Ta proga Birštonas pristato kurorto taisykles, kurios padės puikiai pasijausti kiekvienam atvykusiam. Miesto šventės šūkis – „Birštonuokimės“, kurio autorius to meto žymiausias tinklaraštininkas Juozas Tumas-Vaižgantas kviečia pajausti kurorto dvasią, užsikrėsti gera energija ilgam. 10 taisykle

10 Birštono kurorto taisyklių – tai patarimų rinkinys, kuriuo vadovaujantis kiekvienam garantuojamas šimtaprocentinis teigiamas poveikis. Laikantis šių taisyklų, nebus šalutinio efekto, kiekvienas gali pasirinkti, ką būtina nuveikti savo labui, jog išvykęs iš kurorto pasijaustų žymiai geriau nei atvykęs pasisveikatinti.

„Birštonuokimės – lygybė žodžiui „draugaukime“. Savo svečiams norime perteikti draugiško miesto dvasią, kuriame atmosferą, kuri leistų atsipalaiduoti, užmiršti kasdienius rūpesčius. Birštono šventės metu pakviesime ne tik į tradicinius renginius, koncertus, mūsų tikslas – sukurti tokią atmosferą, kad kiekvienas šventės dalyvis jaustųsi gerai, rastų patinkančios veiklos. Kurortiniai šokiai, kinas po atviru dangumi miesto stadione, šeimų piknikas – tai tik dalis įvairiapusės šventės programos“, – teigia Birštono turizmo informacijos centro direktorė Rūta Kapačinskaitė. 1 taisykle

Žymiausias to meto kurorto tinklaraštininkas Juozas Tumas-Vaižgantas savo kūriniuose kvietė sveikatintis visomis prasmėmis: mėgautis mineraliniu vandeniu, oru, gamta, pajausti dvasios harmoniją, kuri tvyro Birštono kurorte.

Birštono kurorto kūrimosi pradžia siejama su 1846 m., kai Stakliškių kurorto gydytojas Benediktas Bilinskis, susidomėjęs Birštono šaltiniais, atsiuntė čia ligonę, kuriai nepadėjo Stakliškių gydomieji šaltiniai. Birštone ligonė pasveiko. Po ilgų tyrinėjimų ir biurokratinių procedūrų, 1854 m. pabaigoje, Rusijos vidaus reikalų ministras pasirašė leidimą steigti Birštono kurortą. Jau kitais metais buvo pastatyta pirmoji gydykla, o XIX a. 6 dešimtmetyje Birštonas, kaip balneologinis kurortas, buvo jau gerai žinomas visoje Rusijos imperijoje.2 taisykle

***

Birštonas – unikalus Nemuno kilpose įsikūręs Lietuvos kurortas. 82% Birštono savivaldybės teritorijos yra Nemuno kilpų regioninio parko teritorijoje. Bendras savivaldybės teritorijos plotas – 124 km2. Birštono miesto plotas – 13 km2. Savivaldybę sudaro Birštono miestas ir Birštono seniūnija. Birštono savivaldybėje gyvena beveik 4900 gyventojų. Didesnė jų dalis, t.y. 2900, gyvena mieste, o likusieji – 46 Birštono seniūnijos kaimuose.

Unikalūs gamtiniai ištekliai ir išskirtinis vietovės kraštovaizdis nuo seno vilioja poilsiautojus apsilankyti Birštone ir jo apylinkėse. Nemuno vingiuose žaliuojantys miškai mena karališkąsias medžiokles, kuomet Žvėrinčiaus miške aidėjęs Vytauto Didžiojo medžioklės ragas pramogauti kvietė to meto Europos karališkųjų šeimų narius. 4 taisykle

Nemuno vingiais keliavo ir jų grožį aprašė rašytojas V. Sirokomlė, apdainavo poetas J. Marcinkevičius, drobėse įamžino dailininkas N. Silvanavičius.

Birštono kurorto taisyklės

  1. Kurorto svečiai dieną pradeda su saule 6 val. iš ryto ir baigia saulei nusileidus arba vėliausiai 23 val. vakare. Sveikatos vardan, rekomenduojama ilsėtis nuo 22 val.
  2. Kiekvienas, apsisprendęs svečiuotis kurorte ilgiau nei 3 dienas yra kviečiamas pasimėgauti bent 3 sveikatinimo procedūromis, kurios išgražina kūno ir veido odą, pagerina kraujo judėjimą ir suteikia pavydėtino skaistumo.SONY DSC
  3. Šiuolaikiniai vaistai nuo neramumų ir dvasios suglebimo – greitasis vaikščiojimas gryname ore bent 1 valandą per dieną, aplankant Kneipo sodą ir miesto centrinį parką. Sveika vaikščioti po vieną, poromis, o jeigu tokios neturite – su savo mylimiausiu augintiniu.
  4. Tikras grožio eliksyras – drūtumą gydantys masažai ir linijas dailinantys purvai dovanoja ponioms grakštumo ir jaunatvės, dar labiau sulaibėti padeda daržovių gausa bei subalansuota ekologiškų ir vietoje užaugintų produktų mityba.
  5. Muzikos ir eilių vakarai Kurhauze simpatingoms, kurorte atsikvėpusioms panelėms leidžia susipažinti su rimtais jaunikaičiais (vedybų tikslu).
  6. Slabnesnių nervų, liesesnio sudėjimo panelėms ir sublogusiems nuo mokslų ponaičiams skiriama stiprinančioji mankšta, grūdinimasis daktaro Kneipo voniomis ir pagerintas maitinimas.6 taisykle
  7. Popietes paįvairins ir įkyrias mintis iš galvos išpūs pasiplukdymai pramoginėmis laivėmis ir iškylos gamtoje, šaudymas iš lankų ar kurortą geriau pažinti padedančios orientacinės varžybos. Tik atsargiai, kadangi nuo pramogų gali apsisukti galva!
  8. Kasdienis plaukiojimas baseine gerina ūpą, taiso laikyseną ir teikia liaunumo, įvairios pirtys sugrąžina prigimtinį sveiką rausvumą veidui.
  9. Bent 1 litras mineralinio vandens per dieną prideda natūralaus grožio bei drėkina odą, viešnagės metu mineralinio vandens siūloma gerti neribotai, tiesiai iš Biuvetės ir atvirų šaltinių.
  10.  Kurorte neišvengiamai pasisemsite geros energijos, o grįžę namo visus stebinsite savo puikia išvaizda ir gerumu!

 

7 taisykle8 taisykle9 taisykle3 taisykle

DALINTIS