„Esu motociklininkė” – šypsosi žiežmarietė Violeta Sudnikienė, kurios aistros motociklui nenuslopino nei šeimos, nei draugų nuogąstavimai. Šešiasdešimt vienerių moteris motociklu yra aplankiusi 16 šalių. Ji sako, kad tai nuostabi, ekonomiška transporto priemonė, suteikianti sparnus nukakti ten, kur norisi.
Violeta motociklais susidomėjo dar jaunystėje, gal todėl, kad motociklą vairavo jos tėtis. „Kartais į kelionę leidžiuosi viena. Tam įkvėpė didžiulis noras išbandyti savo jėgas, įgyti pasitikėjimo, įgauti patirties, išmokti priimti svarbius sprendimus kelyje. Keliones visada suplanuoju iš anksto, o nakvynes pagal situaciją, – pasakoja motociklo aistruolė. – Patirtis sako, kad keliaujant yra svarbu nepervargti, laiku sustoti pailsėti. Labai svarbu kelyje visada būti atidžiam ir pastabiam,“ – įsitikinusi keliauninkė. Pirmoji kelionė ant eiklaus dviračio žirgo ją nuvedė iki Dubrovniko miesto Kroatijoje. „Į kelionę leidomės dviem motociklais su drauge Lilija. Tai kelionei pasiruošėme prieš metus. Kelionė buvo nuostabi, patyrėme daug džiaugsmo, juoko ir įgijome patirties. Neišvengėme ir nerimo, kurį šiame kelyje sukėlė ne vieną kartą atūžusios didelės audros. Jų metu net buvome praradusios orientaciją. Vėlų vakarą pasiekėme miestą, tačiau neturėjome nakvynės vietos. Sustojus prie prabangios vilos draugės juokais paklausiau, ar norėtų čia apsistoti. Abi juokėmės iki ašarų, tačiau tuo metu balkone pastebėjau žmogų, kuris mus, kiauriai peršlapusias kvietė apsistoti šioje viloje. Šeimininkai už simbolinę kainą pasiūlė mums labai puikius apartamentus. Motociklai buvo pastatyti saugioje vietoje, prie pat įėjimo į vilą.
Į klausimą, ar vis dėlto saugu keliauti motociklu, jos patirtis rodo, kad motociklas gali būti saugi transporto priemonė, tačiau saugumas daug priklauso nuo to, kas sėda už jo vairo ir kaip jį valdo. Pirmiausia tai turi būti žmogus turintis didelį atsakomybės jausmą, o kaip žinome, moterys dažniausia tą jausmą turi nuo prigimimo. Kelionės sėkmę lemia kruopštus pasiruošimas kelionei. Turi būti techniškai paruoštas motociklas, saugi motoapranga, šalmas, avalynė, lietaus apranga. Motociklininkas turi būti geros sveikatos. Svarbu kelyje laikytis eismo taisyklių, greitai susiorientuoti įvairiose situacijose, taip pat būti gerai psichologiškai pasiruošus. Labai svarbu ir tai, kad jei leidiesi į kelionę ne vienas, tai savo bendrakeleivį turi gerai pažinoti. Yra net tokia patikrinta taisyklė, jei nori gerai pažinti žmogų, iškeliauk su juo į sunkesnę kelionę ir suprasi, ar tau su juo pakeliui.
Smalsu, kur toliausia buvo nusibeldusi motociklistė iš Žiežmarių? Ogi į Kolumbiją. Teko ilgai skristi per Atlantą. Tuomet ji keliavo grupėje su 12 motociklisčių, iš kurių didesnė pusė buvo visai nepažįstamos ir iš kitų šalių. Šioje šalyje teko vairuoti ekstremaliomis sąlygomis. Ir tai buvo itin naudinga patirtis.
Kelionėse aistringa keliautoja žvalgosi išplėstomis akimis, ją domina viskas: gamta, kultūra, žmonės. Ji laiminga, nes kelionėse sutinka daug įdomių ir nuostabių žmonių, ir su kai kuriais iš jų bendrauja iki šiol. O jei kelyje pasitaiko smulkūs motociklo gedimai, juos kaip mat pašalina vietos meistrai.
Grįžtančios iš kelionių Violetos laukia vyras, du sūnūs, marti ir dvi anūkėlės, seserys, giminės, draugai ir du šuniukai. Jos rankų prisilietimo pasiilgsta daugybė gėlių.
Grįžusi namo motociklo aistruolė mėgsta pabūti viena, ramiai nudirba namų ūkio darbus, o galvoje jau kirba naujos idėjos ir maršrutai. „Keliauti ruošiuosi su drauge motocikliste Jolita Arlauskaite. Ji labai įdomi asmenybė, užsiimanti įvairiomis veiklomis. Su ja galėčiau leistis į pasaulio kraštą. Svajonių yra daug, tereikia kasdien eiti link jų ir jos išsipildys,– įsitikinusi pašnekovė, linkinti bent kartą iškeliauti visiems be išimties ir nesvarbu kokia transporto priemone, nes kelionės, – tai didžiausias turtas, kurio niekas niekada iš jūsų nenusavins, o jums suteiks geros energijos, pasaulio pažinimo, daugybę nuotykių, gerų emocijų ir leis visur sutikti nuostabiausių žmonių.
Violetos Sudnikienės archyvo nuotraukos