Atrask gurmanišką Alytaus kraštą ir tapk pirmuoju lankytoju

Kai žiema nelepina baltais sniego patalais ir dargana lenkia prie žemės, išsiruoškite į kelionę po Alytaus kraštą ir joje pamiršite visas orų negandas. Pravėrę alytiškių pasididžiavimo „Royal Horse Resort“ vartus, čia pateksite tarsi į kitą pasaulį. Nors pavadinimas orientuotas į užsieniečius, bet laukiami ir vietiniai žmonės. Šioje penktos kartos puoselėjamoje sodyboje lankytojų laukia teniso bei padelio kortai, krepšinio aikštelė, takas per mišką link Nemuno, bet daugiausia džiaugsmo suteikia gražuoliai žirgai, moderniame žirgyne laukiantys jojikų ir bendravimo mėgėjų.

Alytuje jau turbūt ne vienam teko gurkšnoti kavutę „Traukinyje M23“. Daugiau kaip metus gyvuojanti kavinė-muziejus „Traukinys M23“ kitais metais kviečia į naujai atidarytą didįjį vagoną, kuriamia žadama vaišinti ir dzūkiškais patiekalais.

Naujas traukinio vagonas-kavinė. Alytaus TIC archyvo nuotr.

Brunch Cafe Alytus – viena iš pirmųjų Alytuje įsikūrusių vėlyvų pusryčių kavinių. Čia lankytojai sotinasi Benedikto kiaušiniais, blyneliais, omletais. Šičia pasimėgausite ir didžiuosiuose miestuose populiariaisiais beigeliais.

Miella vyninė – pirmoji pirminės fermentacijos vyninė pietų Lietuvoje. 2024 m. „Miella vyninė“ planuoja edukacijas ir degustacijas savo jauname vynuogyne 5000 vynmedžių apsuptyje.

Atnaujintas Punios šilo pažintinis takas nuo kitų metų lauks aktyvaus keliavimo mėgėjų. Keliaujant gaiviu šilo taku akys užgriebs ir Punios piliakalnį, stūksantį anapus Nemuno. Pakeliui lankytojai pamiklins kojas kopdami į šile besislepiantį Panemuninkų piliakalnį, susipažins su Panemuninkų skardžiu.

Naujai atgimęs Simono Konarskio, 1830–1831 m. sukilimo veikėjo, tėviškės dvaras: išlikę autentiškos dvaro detalės, alėja, tvenkinys. Sodyboje rengiamos edukacijos vaikams, ekskursijos suaugusiems. Savaitgaliais organizuojamos paskaitos, seminarai, žaidimai. Vaizdingoje aplinkoje rengiamos įvairios maisto gaminimo edukacijos.

Dapkiškių dvaras.. Dapkiškių dvaro archyvo nuotr.

 

Butrimonių muziejus: lietuviai – totoriai – žydai – naujiena keliautojams. Jis įsikūręs netoli vienintelio Lietuvoje sūkurinio fontano, moderniomis ekspozicijomis originaliai pasakoja apie vietovę, per čia gyvenusių trijų tautų likimų istoriją.

Alytaus turizmo informacijos centras dar daugiau gurmaniškų krašto naujienų ir išskirtinių edukacijų pristatys „Adventur“ parodoje.

DALINTIS