Ar patyrei, kaip Lazdijų krašte kvepia pelkė

Žiema Lazdijų krašte. Lazdijų TIC archyvo nuotr.

Nenumindytos gamtos, vaizdingų peizažų ir šiltų žmonių Lazdijų kraštas siūlo įvairius aktyvaus laisvalaikio užsiėmimus. Nuostabūs gamtos takai, dviračių, pėsčiųjų ir vandens maršrutai leidžia mėgautis kraštovaizdžiu ir aktyviai judėti įvairiu metų laiku. Žiemą, jei paspaus šaltis, atsivers baltos ežerų ledo erdvės slidininkams ir poledinės žūklės mėgėjams. Vasarą – vandens pramogos tarp bangų. Išskirtinės ir šio krašto upės. Jei teko plaukti Baltąja Ančia, ilgam įsiminė nenuobodi, vingiuojanti itin vaizdingomis Dzūkijos vietomis upė.

https://www.lazdijai-turizmas.lt/marsrutai/baltosios-ancios-upe/

Ančios upe. Lazdijų TIC archyvo nuotr.

Daug sulaukęs atsiliepimų, nepalieka abejingų puikiai sukonstruotas Laisvės kovų muziejus. Šiuolaikinės technologijos muziejuje padeda atgaivinti ir perteikti žmonių, kovojusių už Lietuvos nepriklausomybę, patirtis ir sunkumus, suteikdamos gilesnį supratimą apie tą laikotarpį.

Muziejuje. Lazdijų TIC archyvo nuotr.

https://www.lazdijai-turizmas.lt/lankytinos-vietos/laisves-kovu-muziejus/

Per Lazdijų rajoną eina vienas populiariausių maršrutų – Šv. Jokūbo kelias. Tai svarbus ne tik religinis, bet ir kultūrinis, pažintinis maršrutas. Visai kitokius jausmus Šv. Jokūbo kelias suvirpina žiemą, kuomet kūną šildo ėjimas, o akys ganosi po spindintį sniego taką. Apšarmoję gamtos peizažai, ramybė ir tyla suteikia visai kitų pojūčių, nei keliaujant šiltuoju metų laiku. Tai puiki galimybė pamatyti tas pačias vietas, visai kitų spalvų ir atmosferos, nei vasarą. https://www.lazdijai-turizmas.lt/marsrutai/sv-jokubo-kelias-lazdiju-r/

Keliaujant po Lazdijų kraštą būtina paragauti burnoje tirpstančių Dzūkiškų bandų, kurios kepamos ant kopūsto lapų. Čia jos ypatingo skonio. Ragaudami vietinius patiekalus geriau suprantame vietinę kultūrą, skonius ir tradicijas.

Lazdijų turizmo informacijos centras organizuoja pojūčių žygius (edukacijas). Jų metu patirsite, kaip jaučiasi nematantys žmonės. Be regos pojūčio, kuriuo dalyviai dažniausia remiasi, jie pradeda pasitikėti kitais pojūčiais, tokiais kaip kvapas, skonis, lietimas, klausa. Daugeliui buvimas visiškoje tyloje būna vienas įspūdingiausių. Šiame žygyje (edukacijoje) teks atskirti įvairus kvapus, basomis eiti per pelkę ir atrasti daug kitų pojūčių.

Lazdijų TIC archyvo nuotraukos.

Daugiau maršrutų ir kitų turizmo naujienų Lazdijų TIC atveš į parodą „Adventur“.

DALINTIS