Ar jau lankėtės Kalėdų mieste?

Švenčių metu jau įpratome lankyti įvairių miestų egles, patyrinėti jas gyvai, įsiamžinti prie eglės asmenukėje, išgerti karšto gėrimo su to krašto kalėdiniais skanėstais. Tačiau be papuoštų eglių aikštėse yra miestas, siūlantis dar daugiau to šventinio jausmo. Tai Rokiškis, kur jūsų laukia daugybė prakartėlių, iš kurių teks išrinkti gražiausią, ledo arena ir dar daugiau įdomybių. Tad apie viską iš eilės. Rokiškio krašto muziejuje šiemet veikia XVIII respublikinė konkursinė prakartėlių paroda, kuri lankytojų laukia iki kitų metų sausio 20 dienos. Šiemet parodoje eksponuojamos 56 prakartėlės, atkeliavusios iš visos Lietuvos ir sukurtos ne tik patyrusių meistrų, bet ir gimnazistų. Apsilankiusius kviečia balsuoti už labiausiai patikusią prakartėlę – daugiausia balsų surinkusios prakartėlės autorius bus apdovanotas žiūrovų prizu.

Muzikinės pasakos personažas

Dar viena naujiena – Rokiškio krašto muziejaus teritorijoje esančiame dvaro parke gyvuoja muzikinių žvėrių takas – grafo Konstantino Tyzenhauzo parkoteka, kurios žvėrių figūrėlės jus nukels į pasakų pasaulį. Nuskenavę žvėrių figūrėlių QR kodus, pateksite į nuotaikingus Kamilio Sen-Sanso didžiosios zoologinės fantazijos kūrinius. Sąlyga viena – turėti mobilųjį įrenginį.

Ieškančius aktyvių potyrių Rokiškio ledo arenoje sudomins aisštokas, arba bavariško akmenslydžio žaidimas. Jo metu komandos bando nustumti specialius diskus – štokus – kuo arčiau taikinio. Būtina išankstinė registracija tel. +370 609 57710. Jei mėgstate čiuožimą ant ledo, tuomet nepamirškite pačiūžų ir iš anksto internetu įsigiję bilietą, smagiai pačiuožinėsite ledo arenoje.

 Rokiškio TIC archyvo, Rokiškio krašto muziejaus, G. Kujelio nuotraukos

DALINTIS