Pagrindinė fotografijos apšvietimo įranga: ką pasirinkti?

Pagrindinė fotografijos apšvietimo įranga: ką pasirinkti?

Niekam ne paslaptis, kad tinkamas apšvietimas yra vienas svarbiausių fotografijos komponentų, nuo kurio priklauso nuotraukų kokybė. Nors į pagalbą galima pasitelkti įvairias redagavimo programas, rezultatas ir atmosfera vis vien nebus tokie patys. Būtent dėl to, norint užsiimti fotografija, labai svarbu pasirūpinti tinkama apšvietimo įranga. Šį kartą aptarsime pagrindinius tokių prietaisų tipus.

Blykstės

Šios blykstės, dar vadinamos monoblokais, dažnai yra sutinkamos studijose, todėl kalbant apie studijinius šviestuvus, neretai omenyje turimas būtent šis tipas. Dažniausiai tokios blykstės turi laidus, tačiau vis dažniau rinkoje galima surasti ir su baterijomis veikiančius modelius. Gali skirtis jų galia ir kokybė: tikėtina, kad pigesni variantai sukurs pigesnio apšvietimo įvaizdį. Tuo tarpu tinkamiausias galingumas priklausys nuo to, ką ketinate fotografuoti.

Nuolatinio apšvietimo lempos

Iš esmės jos yra labai panašios į aptartas prieš tai, tačiau pagrindinis skirtumas tas, kad šios lempos nemirksi. Jų privalumas tas, kad iš anksto galima matyti, kaip šviesa krenta į objektyvą – tai praverčia fotografuojant maisto produktus ar kitus natiurmortus. Visgi, šie prietaisai nėra tokie galingi kaip blykstės, o norint juos suderinti su kitais įrenginiais, tenka nemažai paplušėti. Be to, reikėtų turėti omenyje, kad tokios lempos neretai yra vadinamos „,karštosiomis“ – šis pavadinimas atsirado dėl itin stipriai įkaistančio paviršiaus, su kuriuo reikėtų elgtis atsargiai.

Apšvietimo skėčiai

Šie prietaisai savo išvaizda primena standartinius skėčius, tačiau skirtumas tas, kad jie nėra skirti naudoti lietingą dieną. Tai – sidabriniai arba balti gaminiai, į kurių vidų nukreipiama studijos šviesa. Tuomet ji atspindima atgal į objektą, taip sukuriant didesnį ir dėl to švelnesnį šviesos šaltinį. Tiesa, šviesa yra linkusi išsilieti, tad apšvietimo skėčiai negalėtų varžytis dėl lengviausiai valdomų modifikatorių titulo.

Šviesdėžės

Dar kitaip žinoma kaip softbox, ši dėžė yra skirta tam, kad sumažintų šviesos intensyvumą, tolygiai paskirstydama ją didesniame plote. Kartais įmanoma sukurti ir papildomą apšvietimą. Toks modifikatorius naudojamas kur kas paprasčiau, tad jį dažnai renkasi ir pradedantieji fotografai. Reikėtų atkreipti dėmesį, kad šviesdėžės būna skirtingų dydžių, o taip pat skiriasi jų šviesos spalva, lempučių tipas, galingumas ir fonai.

Reflektoriai

Tai – vienas iš labiausiai paplitusių būdų sukurti užpildomą šviesą be papildomo jos šaltinio. Reflektoriai pasižymi universalumu: juos pavyks pritaikyti ne tik studijoje, bet ir lauke. Be to, priklausomai nuo jų dydžių ir atspalvių, galima tikėtis skirtingų ypatybių. Pavyzdžiui, auksas scenai suteiks daugiau šilumos, o sidabras pridės jai ryškumo. Reflektorius dažnai galima įsigyti rinkiniuose.

Fotografavimo dėžės

Šios dėžės dažniausiai yra skirtos mažesnėms kompozicijoms, pavyzdžiui, papuošalų, aksesuarų, žaislų ar kitų panašių objektų fotografavimui. Kitaip tariant, galėsite fotografuoti viską, ką pavyks įtalpinti į dėžę. Jos dažniausiai gali pasiūlyti apšvietimą, kurio dėka galima išvengti šešėlių ir atspindžių. Be to, kai kurios fotografavimo dėžės gali transformuotis į nešiojamą krepšį, tad savo studiją galėsite pasiimti su savimi.

Žiedinės lempos

Tai – papildomas apšvietimo šaltinis, kuris pasitelkiamas ne tik fotografuojant ar filmuojant, bet ir atliekant įvairias grožio procedūras. Be to, žiedinės lempos gali būti naudojamos tiek lauke, tiek ir viduje. Galėsite rinktis iš skirtingų jų dydžių, spalvos temperatūrų ir maitinimo būdų, o kai kurie prietaisai netgi galės pasiūlyti papildomų funkcijų.

Tarp visų šių fotografijos apšvietimo įrangos sprendimų turėtumėte surasti bent kelis, kurie tiks Jūsų situacijai. Visgi, turėkite omenyje, kad vien šiais variantais rinka neapsiriboja – tuo galėsite įsitikinti aplankę Pigu.lt el. parduotuvę.

DALINTIS