Šimtmečio kulinarijos ir konditerijos knygos – subalansuotam gyvenimui

Neseniai leidykla FORTUS VITA išleido du tautinių ir firminių maisto receptūrų rinkinius, kurie tituluojami ŠIMTMEČIO knygomis. Receptūras parengė, aknygapskaičiavo ir ištobulino maisto gaminimo profesionalai, remdamiesi lietuvių maisto gaminimo tradicijomis nuo seniausių laikų. Šios knygos yra Lietuvos maisto technologų, meistrų, konditerių ir kulinarų, dirbusių įvairiuose šalies miestuose, daugelio metų darbo rezultatas.

„Lietuviškų tautinių ir firminių tortų, pyragaičių, sausainių, plokštainių, vyniotinių, keksų, pyragų, bandelių ir kitų miltinių kepinių receptūrų rinkinys“(408 psl.) yra skirtas tiems, kas gamina konditerijos gaminius visuomenei, sau bei savo šeimai namuose. Pirmąkart šis receptūrų rinkinys buvo išleistas 1984knyga_ m. Rinkinyje pateikti konditerijos gaminių receptai apskaičiuoti gatavos produkcijos išeigai su gamybos technologijos aprašymais ir gaminių kokybę atitinkančiais reikalavimais. Viskas pagaminta iš natūralių produktų be konservantų.

 „Vieningas lietuviškų tautinių, firminių patiekalų ir kulinarijos gaminių receptūrų bei technologijos aprašymų rinkinys“(516 p.,daugiau kaip 795 receptai) yra skirtas kiekvienam, kuris nori gaminti. Knyga atskleidžia, kokia turtinga ir jau primiršta mūsų virtuvės receptų įvairovė, kurios pagrindą sudaro vietoje užauginti vaisiai, daržovės, grūdinės kultūros, pieno ir mėsos produktai, nenaudojant cheminių priedų. Parengta pagal 1983 m. išleistą leidinį. Knygoje papildomai yra pateiktos pagrindinių maisto produktų sudėties ir energetinės vertės lentelės

Neseniai fitoterapeutas, onkologas Juozas Ruolia sakė, kad jei mes maitintumės, kaip prieš 30 ar 50 metų, tai būtume daug sveikesni.

Visos Vakarų Europos tautos saugo savo tradicijas, mums taip pat laikas grįžti prie tradicinio subalansuoto maisto iš vietoje užaugintų produktų.

Šios unikalios knygos ir yra kelias tradicinės subalansuotos virtuvės link. Ieškokite knygynuose, prekybos centruose arba leidykloje el paštu info@kelionesirpramogos.lt, tel. 8 52437000.

keliones_pramogos

DALINTIS