Šimtmečio kelionių konkursas “Pažinkime Baltijos dvarus”!

Kelionių konkursas „Pažinkime Baltijos šalių pilis ir dvarus“, skirtas Lietuvos valstybės atkūrimo ir Latvijos bei Estijos šalių nepriklausomybės paskelbimo šimtmečiams ir Europos kultūros paveldo metams.

Net 131 istorinė pilis ir dvaras trijose Baltijos šalyse atvers duris lankytojams šių metų vasarą. Švęsdamos Lietuvos valstybės atkūrimo ir Latvijos bei Estijos šalių nepriklausomybės paskelbimo šimtmečius, trijų šalių pilių ir dvarų asociacijos sujungė savo jėgas, taip parodydamos simbolinę Baltijos kelio tąsą.

Baltijos šalių praeitis, taip pat ir dabartis, pilna iššūkius keliančių palikimo ir tarpkultūrinių dialogų prieštaravimų. Viena iš įdomių temų yra dvarų likimas XX amžiuje. Buvę politinės galios, architektūrinės ir kultūrinės didybės nešėjai, – žinomų pasaulio tyrinėtojų, menininkų, rašytojų, mokslininkų ir pan. gimimo ir gyvenimo vietos, – dvarai įgavo naujas funkcijas, o kai kurie buvo apleisti ir nyko (jau nuo 3-iojo dešimtmečio, o dramatiškai – sovietų okupacijos laikotarpiu). Dvarų palikimas labai iš lėto atgimė 9-ajame dešimtmetyje – pirmieji tyrimai ir išsaugojimo darbai 1991 metais nutiesė kelią Baltijos šalių kultūros paveldo aktualizavimui Europos kontekste.

Nuo tada valstybės, savivaldybės, paveldo institucijos, o labiausiai šimtai privačių savininkų ir entuziastų paskyrė savo laiką, išteklius ir jėgas buvusiai dvarų didybei išsaugoti ir atgaivinti. Šiandienos iššūkis yra atkurti dvarų, kaip kaimiškų vietovių ekonominės ir kultūrinės raidos variklių šiuolaikinėje visuomenėje, poziciją.

XXI amžiaus pradžioje dvarų savininkai ir valdytojai susibūrė į nacionalines asociacijas, siekdami dalintis žiniomis, patirtimi ir remti vienas kitą. Šiemet pirmą kartą trijų Baltijos šalių pilių ir dvarų asociacijos susivienijo, kad sukurtų bendrą kelionių „žaidimą“, leisiantį pažinti dvarų tinklo tankumą, atrasti panašumus ir skirtumus, paliudyti pastangas žmonių, sunkiai dirbančių, kad išsaugotų mūsų bendrą kultūros paveldą.

2018-aisiais lankytojams duris atvers daugybė dvarų. Keliautojai kviečiami į dvarus, jau gerai žinomus dėl savo kruopščios restauracijos, dėl įdomių muziejų, puikių paslaugų ar aukšto lygio kultūrinių veiklų. Tačiau verta pažinti ir daugybę kitų – mažų ar didelių, geresnės ar prastesnės būklės dvarų. Visi ir kiekvienas iš jų yra praėjusių laikų liudytojas ir daro įtaką kultūrinei ir ekonominei vietovės raidai.

Pažinimo ir kelionių projekto simbolis yra raktas kaip užuomina į atveriamas pilies ar dvaro duris. Lankytojai rinks simbolinius pilių ir dvarų raktus kaip patirčių ir įspūdžių prisiminimą.

KELIONIŲ KONKURSO TAISYKLĖS

  1. Prieš keliaudami atidžiai patikrinkite kiekvienos pilies arba dvaro lankymo dienas ir laiką. Informacija: www.visitbalticmanors.com. Atkreipkite dėmesį, kad dvarai nėra atviri lankytojams kiekvieną dieną.
  2. Norėdami dalyvauti kampanijoje, turite turėti keliautojo kortelę. Kortelę galima parsisiųsti iš interneto svetainės www.visitbalticmanors.com ir atsispausdinti, taip pat galite ją gauti bet kurioje dalyvaujančioje pilyje arba dvare.
  3. Apsilankę arba sudalyvavę pilies ar dvaro rengiamame renginyje, teiraukitės simbolinio rakto-lipduko savo keliautojo kortelei, kad galėtumėte dalyvauti loterijoje prizams laimėti.

3.1. 50 aktyviausių keliautojų gaus po vieną pakvietimą į baigiamąjį renginį, kuris vyks 2018 m. spalio 28 d. Latvijoje (vaikai iki 10 metų kartu su suaugusiaisiais gali dalyvauti nemokamai).

3.2. Keliautojai dalyvaus loterijoje prizams laimėti trijose kategorijose:

A – tie, kurie aplankė mažiausiai 5 dalyvaujančias pilis ir dvarus savo šalyje ir 10 kitose Baltijos šalyse,

B – tie, kurie aplankė mažiausiai 10 pilių ir dvarų savo šalyje ir 10 kitose Baltijos šalyse,

C – tie, kurie aplankė mažiausiai 10 pilių ir dvarų savo šalyje ir 20 kitose Baltijos šalyse.

Daugiau aplankiusieji turi didesnes galimybes laimėti!

  1. Vienas keliautojas gali pateikti tik vieną keliautojo kortelę.
  2. Prašome nuskenuoti arba nufotografuoti ir atsiųsti keliautojo kortelę su mažiausiai 15 lipdukų arba antspaudų (5 iš savo šalies, 10 iš kitų Baltijos šalių) iki 2018 m. rugsėjo 30 d. (imtinai) elektroniniu paštu: info@visitbalticmanors.com arba paštu: Lietuvos pilių ir dvarų asociacija, adresas: p. d. 8, Riešės paštas, 14262 Vilniaus r., Lietuva.

Keliautojai balsuos už svetingiausią pilį arba dvarą, taip pat už pilį arba dvarą – geriausią pasakotoją, taip pat kviečiami dalintis įspūdžiais:https://www.facebook.com/visitbalticmanors/.

Konkursas tęsis nuo 2018 m. gegužės 24 iki rugsėjo 16 d.

DALINTIS