Po Čekiją – dviračiais!

Dviračių entuziastų Čekijoje laukia tūkstančiai įvairaus lygio pažymėtų dviračių takų. Kur jie yra? Štai keletas idėjų!

Palei Bato kanalą Rytų Moravijos regione. Į vieną pusę galime plaukti valtimi, kurią čia pat išsinuomosite, o atgal grįšite dviračiu „Moravijos dviračių taku“.

Moravijos vyno takai Pietų Moravijoje (daugiau kaip 1 200 km). Keliausime po gražią, šiek tiek banguotą Pietų Moraviją, tarp vyno rūsių. Takas jungia žymiausius vyno gamybos regionus.

Dviračiai, Pietų Moravija. fot. Petr Slavík

Ilgiausias yra „Znoimo takas“ (165 km), kuris siūlo mums daug skanių ir aromatinių vynų bei unikalių kultūros objektų. Netoli Znoimo pavasario-vasaros sezoną rasime „vyno autobusus“ su priekabomis dviračiams ir jie važiuoja į aplinkinius vyno rūsius. Autobusai kursuoja tris kartus per dieną, įveikdami 66 km ir aplankydami 19 vyno rūsių.

Elbės dviračių takas veda nuo Elbės šaltinio Krkonošuose iki Čekijos Šveicarijos ir yra ypač populiarus tarp šeimų su vaikais. Šis takas yra „EuroVelo“ (Europos dviračių takų tinklas) dalis, o Čekijoje maršruto ilgis nusidriekiai beveik 400 km.

Elbės dviračių takas_Dečynas. fot. Petr Polák

Elbės dviračių takas siūlo mums daug įdomių vietų, pvz. Špindlerūv Mlyną, Vrchlabį, Dvūr Kralovę (zoologijos sodas su Afrikos safariu).

Labai įdomus yra Melnykas – miestas Elbės ir Vltavos santakoje su rūmais ir vynuogynu, kurį įkūrė karalius Karolis IV Liuksemburgietis.

Paskutinė stotelė yra Čekijos Šveicarija – nacionalinis parkas su savo savo perlu: Pravčická brána – didžiausiais smiltainio akmens vartais Europoje.

Beskidai, fot. Petr Slavík

Dėl dviratininkų patogumo yra dviračių busai (ček. cyklobusy), kurie kursuoja visuose kalnų miesteliuose. Patogu ir tai, kad dviračius, įskaitant ir elektrinius, kurie vis labiau populiarėja, ypač kalnų srityse, galima išsinuomoti.

Daugiau informacijos: www.czechtourism.com

DALINTIS