Piotras Mamonovas vieši Lietuvoje

Pijus Laila

Sausio 22-ąją Vilniuje, Šokio teatro scenoje su vieninteliu koncertu pasirodo roko, kino (garsusis filmas „Sala“!), teatro legenda, 65 metų dvasinis mokytojas Piotras Mamonovas su savo grupe „Visiškai nauji Zvuki Mu“.

Naujausią P. Mamonovo programą „Nežiniukas“ su susižavėjimu palaimino net griežčiausi kritikai. Piotras Mamonovas – poetas, filosofas, asmenybė, žengianti dvasiniu keliu. Piotr MamonovBet, svarbiausia, – jis kūrybingas žmogus, suprantantis, iš ko susidedame mes, kad menas – tai ne darbo diena nuo dešimtos iki aštuonioliktos valandos, o visas mūsų gyvenimas, kad gyvenimas – tai ne kova už malonumą: skaniai valgyti, saldžiai miegoti ir žavėtis savimi, o savęs suvokimas „Kas aš esu?“ Tai P. Mamonovas visaip tvirtina savo kūryboje, tai ir yra jo jėga bei didybė.

Piotro pasirodymai – tai roko haliucinacijos, unikalus visų žanrų, krypčių, vaizdų ir prasmių, pačios plastiškiausios choreografijos ir psichodelikos lydinys. Tai linksma ir prasmingai gilu, nepaprastai dramatiška ir komiška. Šis neįprastų talentų žmogus su gausia šeimyna (penkiais vaikais ir jauna, dailia žmona) gyvena labai paprastą gyvenimą vienkiemyje, miškų gūdumoje, rytais bėgioja, maudosi eketėje, kūrena krosnį nesistengdamas niekam įtikti, o pas jį užsukusius mielai apdalija išmintimi, kurios turi sukaupęs išties didžiulį bagažą.

P. Mamonovo pamąstymais pasidalinsime čia, visi jie yra išgyventi, iškentėti, ne teoriškai, bet praktiškai, nes Piotro gyvenimas nebuvo lengvas. Taigi, keletas pasamprotavimų:Piotras Mamonovas su žmona

1. Meilė – tai ne jausmas, tai dorybė. Tai gėris, kurį mes duodame kitiems nelaukdami atsako. Kai tu skleidi meilę, darai gera kitam, nes kitaip negali. Štai močiutė autobuse stovi, o tu užleisk jai vietą. Nereikia jos atjausti, reikia tiesiog atsistoti ir pasiūlyti jai atsisėsti.

2. Bet koks darbas be meilės – tai darbas be Dievo. O jei be Dievo – tai koks čia darbas?

3. Stenkis padaryti kažkam gera, be užmokesčio, kiekvieną dieną. Visą laiką į pliusą, į pozityvą. Pamatysi, kaip tavo širdis uždainuos! Galima juk gyventi visiškai kitaip. Kaip oro uoste ant eskalatoriaus. Vieni važiuoja apačion, o tu į viršų. Kito kelio nėra, reikia į Šviesą eiti.

4. Sutikus žmogų reikia pastebėti jo teigiamas puses, kalbėti apie nuopelnus ir dorybes ir tai tikrai nebus pataikavimas. Tada žmogus stengsis būti toks, kokį tu jį „nupieši“.

5. Jei atsidūrei pačiame dugne, tavo padėtis iš tiesų yra puiki: tau daugiau kelio nebėra niekur, išskyrus į viršų.

6. Užduok sau klausimą „Kodėl aš gyvenu?“ Rimtai užduok. Jei niekam nebuvo gerai, kad šiandien pragyvenai dieną, – reiškia, ją nugyvenai veltui.

7. Reikia mums visiems, ir man pirmiausia, išmokti sakyti „ne“.Piotras Mamonovas_

8. Lengva pasakyti – sunku padaryti. Bet, jei stipriai pasistengsi supratęs, kad kitokio kelio gyventi nėra, viskas pavyks.

9. Neatleisti skriaudikui – tai tas pats, kaip pykti ant kokio nors daikto, į kurio kampą užsigavai. Kaltas visada tu pats; bet taip skauda, kad meti tą daiktą sienon ar kiek leidžia jėgos trenki jam. Ir kas iš to? Tik ranką ar koją susižeidi. Nemokėjimas atleisti, skriaudos laikymas – tai velniška būsena, nuo kurios niekur nėra ramybės.

10. Gyvenimas kai kada smogia, bet šie smūgiai tik vaistai, kurie ne visada būna saldūs.

11. Mums reikia žinoti, kad visos blogos mintys – ne mūsų, o demonų. Mūsų mintys iš prigimties tik geros. Jei atsiranda blogų, reikia pradėti labiau save mylėti ir ginti lauk viską, kas tave neramina ir trukdo mylėti, – visų pirma negeras mintis.

12. Mano manymu, šventas skiriasi nuo nuodėmingo tuo, kad išmoko MYLĖTI.Piotras Mamonovas su katinu

13. Jeigu mes padarome 9100 žingsnių nuo Dievo ir vieną Dievo link, tai mes judame link Jo.

14. Mes domimės pabėgėliais, kaip ten karas Sirijoje. Kokia dar Sirija!?! Kiekvieno iš mūsų viduje vyksta karas. Žmogus skęsta upėje, šaukia: „Gelbėkit!“ O jam sako: „Žinai, o Sirijoje…“

15. Jei mes matome tik blogybes, bjaurastis ir niekšybes, reiškia, visa tai mūsų viduje. Toks pats pritraukia tokį patį. Jei sakau: štai eina vagis, tai aš pats pavogiau jei ne tūkstantį eurų, tai vinį tikrai. NETEISKITE KITŲ, PAŽVELKITE Į SAVE.

16. Jeigu darai gera ir pasakoji kitiems, tas darbas nėra laikomas geru.

17. Išmintingi sako: „Karste kišenių nėra.“ Ką surinkai dūšioje, su tuo ir keliausi anapus. Žmogaus gyvenimas kaip spindulys. Turi pradžią ir neturi pabaigos! Tik pamąstykite, kaip tai įdomu!

18. Pinigai nėra blogis, priklauso, kaip su jais elgiesi. Štai dvi moterys plauna grindis. Viena tam, kad 24 dieną gautų užmokestį, o antra – kad būtų švaru. Ir atėjus 24-ai jos abi gaus užmokestį. Bet viena plauna „ten“, o kita pro šalį. Peiliu galima žmogų užmušti, o galima duonos papjaustyti. Taip ir su pinigais.

16. Blogis neturi savo prigimties. Tai lygiai tas pats, kaip juodą dėžę nudažyti, uždaryti ir įnešus į šviesą atidaryti – ten bus irgi šviesa. Tamsa nesunaikina šviesos. Tamsa – tai šviesos nebuvimas. Iš pat pradžių viskas paremta ir sukurta meilės ir gėrio pagrindu. Tik mes į šį pasaulį įnešėme blogį – savo nesupratingumu, savo dirglumu, savo smerkimu. Tiktai mes kuriame tą blogį.Piotras Mamonovas filme Sala

17. Atsisėsk, parašyk geras eiles, jeigu tu poetas. Parašyk gerą straipsnį, jeigu tu žurnalistas. Atrask gėrio, šviesos, kad šiame pasaulyje bent šviesos plyšelį padarytum. Visada tai tikrai gali padaryti. Darbe visi vagia? Šiandien bent tu nevok. Per dieną surūkai pakelį cigarečių ir išgeri du butelius alaus? Šiandien surūkyk pusę pakelio ir ištuštink vieną butelį. Tai irgi bus dvasingumas, tai irgi bus krikščionybė. Žygdarbis, žengimas į priekį. Taip visur, visada, nuolat. Visada, kad būtų vis kažkas į pliusą, vis kažkas geriau. Kasdien – geriau, geriau, geriau. Ir kas įvyksta tada? Tai tampa įpročiu. Žmogus visas susideda iš įpročių. „Iš aukščiau mums duotas įprotis, pripratimas – antras prigimimas, tai laimės pakaitalas mums“, – sakoma vienose eilėse. Įprask daryti gerus darbus. Siek bent į gyvenimo pabaigą tapti normaliu žmogumi. Štai ir visa tavo buvimo šioje žemėje mįslė. Kad su tavimi visiems būtų gera, ramu, paprasta, jauku, jokios miglos, viskas skaidru, šviesu ir aišku.

Bilietai į Piotro Mamonovo ir jo „Visiškai naujų Zvuki Mu“ pasirodymą Vilniuje, Šokio teatro scenoje (T. Kosciuškos g. 11) parduodami visose kasose Bilietai.lt.

keliones_pramogos468x60

DALINTIS