Birželio renginiai Lietuvoje

Birželis – vasaros, o kartu ir atostogų pradžia. Kokie svarbiausi renginiai numatomi šį mėnesį?

Birželio 8-10 d. Birštono kurorto šventė

Birštonas – kurortinis miestelis, garsėjantis išgaunamu mineraliniu vandeniu, ramia atmosfera ir gydomosiomis procedūromis. Tačiau čia atvykus vasaros pradžioje galėsite ne tik pailsėti sanatorijoje, bet ir pasilinksminti kurortinio sezono atidarymo šventėje. Renginio organizatoriai žada pramogas vandenyje, žemėje ir danguje, tad antrąjį birželio savaitgalį neteks galvoti, ar norite ramių pramogų, ar linksmybių – Birštone rasite ir viena, ir kita.

Birželio 7-9 d. 24’Klaipėdos pilies džiazo festivalis

Šiemet kruizinių laivų terminale Klaipėdos pilies džiazo festivalis rengiamas jau 24-ąjį kartą. Tarptautinio džiazo muzikos festivalio devizas – gera muzika geriems žmonėms. Renginiai yra nemokami. Renginio programa: http://2018.jazz.lt/

Birželio 7-10 d. Mugė „ArtVilnius‘18

9-oji tarptautinė šiuolaikinio meno mugė „Art Vilnius“ – didžiausias vizualiųjų menų renginys, per pastaruosius 25 metų vykęs Baltijos šalyse: kasmet meno mugę aplanko daugiau nei 20 000 žmonių iš viso pasaulio. Šių metų „ArtVilnius’18“ akcentas „Focus–Baltic“ tema: Lietuva, Latvija, Estija, kurios švenčia valstybingumo šimtmetį. Mugės žiūrovams bus pristatyta išsami šiuolaikinio Baltijos šalių meno panorama. Kasmetinėje tarptautinėje didelio formato skulptūrų, instaliacijų ir performansų parodoje „Takas“ bus pristatyta 28 menininkai iš 9 pasaulio šalių. Tad jei domitės menu, kultūra ar tiesiog norite pasigrožėti bei susipažinti su moderniaisiais meno darbais, atvykite į Litexpo parodų rūmus bei apsilankykite didžiulio masto „ArtVilnius“ parodoje.

Birželio 13 – 14 d. Jo Šventenybės Dalai Lamos XIV vizitas Lietuvoje

Birželio 13 dieną, trečiadienį, 10 val. Jo Šventenybė Dalai Lama XIV Vilniaus universiteto Didžiajame kieme akademinei bendruomenei, sostinės gyventojams ir svečiams skaitys atvirą paskaitą tema „Human Values in Education“. Renginys bus transliuojamas Vilniaus universiteto „Facebook“ ir „YouTube“ paskyrose.

Birželio 14 dieną, ketvirtadienį, 10 val. „Siemens“ arenoje Jo Šventenybė Dalai Lama XIV skaitys pranešimą tema „Laimės menas“. Paskaita vyks anglų kalba su vertimu į lietuvių bei rusų kalbas. Su savimi reikia turėti ausinukus arba radijo imtuvėlius su ausinukais. Šis renginys mokamas, bilietus platina www.tiketa.lt.

Birželio 15 d. Kultūros naktis Vilniuje

Vienos nakties kultūros ir meno festivalis „Kultūros naktis“ šią vasarą įvyks naktį iš birželio 15 į 16 d. Tradicine tapusios šventės metu sostinės gatvėse, parkuose bei aikštėse vyksta įvairūs meno projektai ir pasirodymai. Renginio programa: http://kulturosnaktis.lt/

Birželio 16 d. Žolynų turgus Vilniuje

Prieš sutinkant paslaptingąją Joninių naktį, žolininkės, raganos ir būrėjos pasirūpins, kad šią dieną burtų ir paslapčių netrūktų. Turguje galėsite ne tik įsigyti įvairiausių žolelių, vaiskrūmių ar vaismedžių, medaus, natūralios kosmetikos, bet taip pat pasiklausyti Joninių koncerto, pamatyti teatralizuotą pirtį bei susipažinti su turgaus valiuta – „jonpinigiu“. Šiuo renginiu prikeliama senoji Joninių kermošiaus tradicija, o jis vyks Gedimino prospekte (atkarpoje nuo V.Kudirkos aikštės iki Katedros), nuo 10 iki 21 val.

Birželio 16 d. Ultra trail varžybos “Kernavė – Vilnius”

Tiems, kurie pasiilgo naujų iššūkių ir norėtų išbandyti savo galimybių ribas birželio 16 d. jau ketvirtus metus iš eilės kvies ultra trail bėgimo varžybos „Kernavė-Vilnius“. Bėgimo trasa dalyvius supažindins su gražiausiomis Lietuvos vietomis – Kernavės piliakalniais ir Neries pakrante. Bėgama bus ne tik lygumomis – dalį trasos lydės įvairaus sudėtingumo šlaitai ir kalvos. Trail (bekelės) bėgimas Lietuvoje pradėjo populiarėti visai neseniai. Tai toks bėgimas, kai pagrinde bėgama gamtoje ir asfalto gali būti tik 20%.. Šiais metais bėgikai galės rinktis tris distancijas: 82 km bėgimą iš Kernavės į Vilnių, 42 km – kalnų maratoną ir 10 km buvo skirta bėgikams norintiems susipažinti su trail bėgimu.
Kiekvienais metais ilgiausia distancija „Kernavė-Vilnius“ pritraukia vis daugiau bėgimo entuziastų, kuriems tai būna jų pirmoji ultra. Ultra vadinama kiekviena distancija, kuri yra ilgesnė už maratoną (42,195 km).

Birželio 22 d. Rasos Verkiuose, Vilniuje

Tikriausiai kiekvienas lietuvis, mėgstantis gamtą pripažins, kad Rasos (Joninės) – linksmiausia vasaros šventė. Ir ne vien dėl to, jog ta naktis – trumpiausia metuose. Tądien vyksta daugybė smagių renginių pagal seniausias etnokultūrines tradicijas. Joninių naktis apipinta įvairiausiais papročiais, burtais, paslaptimis ne vieną šimtmetį puoselėtomis mūsų protėvių. O šventė vyks ne vienoje Lietuvos vietoje ir net ne vieną dieną, o praktiškai visą savaitgalį: Vingio parke Vilniuje, Verkių regioniniame parke, Valstybiniame Kernavės kultūriniame rezervate, Jonavos Joninių slėnyje ir kituose miestuose. Belieka pasipuošti vainiku ir keliauti ieškoti paparčio žiedo!

Lietuvos šimtmečio dainų šventė „Vardan tos…“ (birželio 30 – liepos 6 d., Vilnius)

Jubiliejinė, dvidešimtoji, 2018 m. dainų šventė skiriama Lietuvos nepriklausomos valstybės atkūrimo šimtmečiui paminėti. „Vardan tos…“ yra Lietuvos valstybės himno – „Tautiškos giesmės“ frazė. Ši giesmė tapo šventės idėjų pagrindu, visų jos renginių jungtimi. Pagarba Tėvynei, jos praeičiai, ją kūrusiems ir tebekuriantiems žmonėms, tiesos, šviesos, doros siekimas, kvietimas santarvei, vienybei, prasmingo būdo gyventi ir dirbti ne dėl asmeninės, bet dėl Lietuvos gerovės teigimas – pamatinės giesmės vertybės, kurios menine kalba bus permąstomos ir aktualizuojamos šventėje. Dainų šventės programą sudaro šios pamatinės dalys: Folkloro diena, skirta tradicinei kultūrai, Ansamblių vakaras, spalvinga teatralizuota, stilizuota forma pateikiantis liaudiško prado programą, Šokių diena, kurios pagrindas – profesionalių choreografų sukurtos lietuvių papročius, simbolius interpretuojančios šokių kompozicijos. Šventės programą papildo Teatro diena, Liaudies meno paroda, nacionalinio instrumento – kanklių, pučiamųjų instrumentų orkestrų koncertai ir paradai, profesionaliosios kūrybos renginiai, emocingos ir spalvingos šventės dalyvių eitynės. Šventę vainikuoja Dainų diena, į vieną milžinišką chorą suburianti tūkstančius dainininkų.Šventėje šurmuliuos net 15 tradicinei Dainų šventei skirtų renginių. Tūkstantinės minios atliks gerai pažįstamus kūrinius, o dainos ir liaudies muzikos ritmai skambės Kalnų parke, Vingio parke, Bernardinų sode, Katedros aikštėje ir senamiesčio gatvėse.

DALINTIS