Tradicinis nuotykių maratonas!

Kasmet vykstantis www.turistas.lt nuotykių maratonas suburia nemažai nuolatinių šio sportinio bėgimo dalyvių. Po savaitgalio likę įspūdžiai įstringa ilgam ir uždega kitąmet išbandyti ir atrasti naujas Lietuvos vietas, patobulinti taktikas ir dar kartą patirti naujų įspūdžių.nuotykiu-maratono-dalyviai.JPG Šiemet renginys tradiciškai vyks trečią rugsėjo savaitgalį, tik naujoje vietoje – Birštone.
Čia dalyvauti smagu, nes nuotykių savaitgalis vyksta gamtoje, viskas yra kruopščiai parinkta ir suplanuota, tad kiekvienam belieka pasirinkti pagal savo norus ir galimybes.
Pirmiausia galima pasirinkti kompaniją – jei nori, dalyvauji su šeima ar draugais, jeigu nori, dalyvauji vienas, – jokių nei amžiaus, nei fizinio pasirengimo apribojimų. Jauniausiam dalyviui yra buvę vos keli mėnesiai, o vyriausiam – per 70 metų, tad jau tradicija tapo apdovanoti šiuos dalyvius už jų išskirtinumą.
Taip pat pasirinkti galima ir priemones, kuriomis bus keliaujama. Be tradicinių priemonių – pėsčiomis ir dviračiais dieniniame etape – šiemet galima dalyvauti su šiaurietiško vaikščiojimo lazdomis, kurias nemokamai galima bus gauti vietoje. Norintieji išbandyti LEKI lazdas išankstinės registracijos internetu metu turėtų tai paminėti. kliutys.JPGŠunų mėgėjai galės varžytis specialioje „dogtrekking“ – ėjimo su šunimis įskaitoje. Taip siekiama supažindinti su įvairiomis laisvalaikio leidimo priemonėmis, o jau įgudusiems jas naudoti – suteikti galimybę susitikti ir varžytis.
Nuotykių savaitgalį tradiciškai sudaro du etapai – naktinis ir dieninis – tad galima išbandyti abu ar kažkurį vieną iš jų. Viskas labai paprasta – prieš startą dalyviai gauna žemėlapį su jame pažymėtais punktais, kuriuos suradus reikės pasižymėti kortelėje, – ir pirmyn. Svarbiausia – laiku grįžti atgal. Jeigu varžybų dalyvis nežinos, kaip orientuotis pagal žemėlapį, – organizatoriai visada pasiruošę padėti ir prieš varžybas pirmą kartą dalyvaujančius instruktuoja.maratono-dalyviai.JPG
Pasak vienos nuolatinės maratono dalyvės Linos Semokaitės, „naktį jautiesi užburtas lyg pasakoj: čia medžiai šnabžda, išsigąsti lyg zuikis nukritusio lapo ar iki punkto eini begalybę, nors iš tiesų būna tik 300 metrų. Taip viskas pasikeičia suprastėjus matomumui ir paaštrėjus klausai, kad didžiuojuosi net trimis ar penkiais savo jėgomis rastais punktais, nors tai ir ne visi“. maratono-dalyvis.jpg
Organizatoriai taip pat prisideda prie nakties magijos ir sukuria keletą specialių punktų – pypsintį, kurį reikia rasti pagal garsinį signalą, mirksintį – pagal švieselę. Šiemet žadamas dar vienas naujas ir klastingas punktas, kurį organizatoriai vis dar laiko paslaptyje ir neišduoda. Po dviejų valandų naktinių klajonių (būtent tiek trunka naktinis etapas) visa stovyklavietė dar ilgai klega nuo įspūdžių mirksint dujinių viryklių ugnelėms ar šiltai glaudžiantis prie bendro laužo ir skambant romantiškoms gitaroms.
Dieninis etapas prasideda 9 valandą ryto, kad dienos šviesoje visi dalyviai suspėtų susipažinti su įdomiomis apylinkių vietomis, lankytinais objektais ir išbandyti atrakcijas, kaip, pavyzdžiui, persikėlimą per upę. Taigi, šio renginio metu ne tik sportuojama, bet susipažįstama ir mokomasi – įveikiant trasą sužinoma daug naujo, nes dieniniame etape kartu su žemėlapiu dalyviai gauna ir knygelę su trumpais objektų aprašymais. buna-ir-tokiu-kliuciu.JPG
Tuo tarpu sportininkai, norintys išbandyti savo jėgas, varžysis atskiroje įskaitoje su ilgesne trasa. Šis patobulinimas įvestas šiemet pirmą kartą, atsižvelgiant į ankstesnių maratonų dalyvių pageidavimus. Organizatorius, nuotykiu-maratono-dalyviaii.jpgVšĮ Turizmo akademija vadovas Tomas Stasiukaitis tikisi, kad naujovė pasiteisins. Birštonas išties žavingas kurortas, tačiau netgi tiems, kurie čia lankėsi ne kartą, organizatoriai žada naujų įspūdžių.
Grįžusių iš dieninio etapo į finišą maratonininkų dar tikrai lauks keletas smagių dalykų. Visų pirma Birštono tvenkiniai, kuriuose galima maudytis. Pažymėjimą gaus kiekvienas dalyvis, o atskirų įskaitų nugalėtojai bus apdovanoti medaliais ir rėmėjų prizais. Po apdovanojimų ceremonijos bus skanaujamas Lietuvos turistų informacinės svetainės www.turistas.lt gimtadienio tortas.
Išankstinė registracija į renginį internete http://maratonas.turistas.lt. Kuo anksčiau užsiregistruosite į renginį, tuo pigiau atsieis startinis mokestis!
Tad šaunaus ir nuotykingo savaitgalio Birštone!
Maratono laikas: rugsėjo 17-18 d.
Starto vieta: Birštonas, prie tvenkinių.
Renginio atidarymas: rugsėjo 17 d. 20.00 val.
Renginio svetainė: http://maratonas.turistas.lt

DALINTIS