Rugpjūčio renginiai Lietuvoje!

Štai ir paskutinis vasaros mėnuo, pasimėgaukime iš dūšios juo. Vasara trumpa, bet renginių gausa, matyt, lenkia visus kitus metų laikus kartu sudėjus. Nuo miesto švenčių, koncertų, atlaidų iki bekelės varžybų, kiekvienam pagal skonį, tad tikrai turėsite ką pasirinkti ir kuo pasidžiaugti.

Rugpjūčio 1 d. Klaipėdos miesto 766-asis gimtadienis

Gimtadienius švęsti visuomet smagu, o ypač kai gimtadienis viso miesto, tad kiekvienas klaipėdietis ir miesto svečias neturėtų pamiršti šios šventės. O pamiršti tikrai neleis šaunūs renginiai: istorinės pramogos, burlaivių paradas, htradiciniai muzikos ir šokių ansamblių pasirodymai, įdomios pasirodymų kompozicijos. Tad rugpjūčio 1 d. susitikime Klaipėdos miesto centre.

Rugpjūčio 4 d. Bebro kelias

Žygeivių ir sporto klubas “Dumblas” Širvintų rajone (Pamusėje) nuo balandžio iki spalio mėnesio organizuoja ekstremalias varžybas, kliūčių ruožus, žygius pelkėmis ir kitas pramogas gryname ore – nedidelėms grupėms, įmonėms, draugų bei šeimų šventėms ir pan. Kasmet pirmąjį rugpjūčio šeštadienį organizuojamas masinis renginys “Bebro kelias”. Šiais metais “Bebro kelias” varžybos vyks rugpjūčio 4 dieną.

Rugpjūčio 10-15 d. Kopūstinės kermošius

Rugpjūčio 10-15 d. „Kopūstinės kermošius“ ir Šv. Mergelės Marijos dangun ėmimo šventė, Žolinės procesija Trakų miesto gatvėmis. Dėl Trakų krašto bendruomenių bei jų meninių kolektyvų pasirodymų, tradicijų puoselėjimo žaidimų ir kitų veiklų pagalba, Kopūstinės kermošius sulaukia didelio lankytojų susidomėjimo iš Lietuvos ir užsienio. Karaimų (Kopūstinės) saloje (pirma sala einant į Salos pilį) žmonės  susirenka pasigrožėti meninių kolektyvų pasirodymais, sudalyvauti tradiciniuose žaidimuose ir kituose smagiuose užsiėmimuose. Tad antrąjį rugpjūčio savaitgalį nuobodžiauti neteks nė vienam, kuris nuspręs vykti į Trakus.

Rugpjūčio 11 d. Ultra Xtrasa

Aplink Vilnių yra daug stačių Neries šlaitų ir jais bėgiojant tikrai galima pasijusti kaip Alpėse. Vienas jų – Neries šlaitas šalia Gariūnų. Šio šlaito aukščių skirtumas nuo Neries upės iki viršūnės – virš 75 metrų. Bėgant į šį šlaitą nedideliu ratu galima surinkti labai daug vertikalaus sukilimo. Per 12 valandų galima įveikti 66 ratus su 9900 metrų vertikalaus sukilimo, o tai yra didesnis aukštis nei Everestas!  Dalyviai bėga kiek nori laiko ir jų tikslas per maksimalų 12 valandų laiką įveikti kuo daugiau ratų. Save išmėginti šiose beprotiškos ištvermės reikalaujančiose varžybose gales visi norintys rugpjūčio 11 d. Vilniuje, Gariūnų slidinėjimo trasoje vingiuojančiame 1 km rate, kuriame – net 150 metrų įkalnių (vertikalus pakilimas). Toks aukštis prilygsta trims dvylikaaukščiams namams. Pradžia 10 val. Registracija: www.xtrasa.lt

Rugpjūčio 15 d. Žolinė

Lietuvos liaudies ir buities muziejus Rumšiškėse – puiki vieta sutikti gilias tradicijas turinčią Žolinės šventę. Anksčiau žmonėms tai būdavo svarbi diena – derliaus šventė, kuri atskleisdavo, kokia žiema laukia, ar derliaus užteks visam šaltajam metui, bei suburdavo visus žmones pasidalinti savo džiaugsmais ir rūpesčiais, patirtais per vasarą. Lietuvos liaudies buities muziejus rugpjūčio 15 d. kviečia atvykti šeimas, jų draugus ir gimines į Žolinės šventę!

Aukštaitijos kaime, Račkiškės koplyčioje, 12 val. bus aukojamos Šv. Mišios, po kurių tradiciškai bus šventinamas šiųmetinis derlius bei gėlės ir žolynai. Vyks kermošius, žaisime kaimiškus žaidimus, jodinėsim žemaitukais bei supažindinsime lankytojus su vaistingų augalų gydomosiomis savybėmis. Jūsų lauks ansamblių ir kapelų linksmybės, Liudvinavo teatro „Žalias sodas“ spektaklis ir net šuniukų įvairūs cirko pasirodymai. Lietuvos liaudies buities muziejus kviečia kartu švęsti Žolinę ir nepamiršti atsivežti geros nuotaikos bei lauko gėlių puokštelių, vaisių ir daržovių, išaugintų savo soduose!

Norintiems dar daugiau įspūdžių – 11 val. iš Kauno marių prieplaukos Pažaislyje į muziejų plauks laivas „Nemunas“ (tel. pasiteiravimui: +370 686 00829).

Rugpjūčio 16-18 d. Dainuojamosios poezijos festivalis „Purpurinis vakaras“

Bardų muzikos gerbėjai žino, jog tradicijos nesikeičia, ir jau laikas planuoti purpurinius pasimatymus Anykščiuose, kur jau 11 metus, įpusėjus rugpjūčiui, skambės garsiausių Lietuvos atlikėjų balsai, teisinga muzika, poezija, bus atradimų, naujų patirčių, bus ir žvaigždėmis nuklotas dangus virš Dainuvos slėnio bei daug kitų įsimintinų dalykų.

Nacionalinis bardų festivalis „Purpurinis vakaras“ yra rengiamas Anykščiuose nuo 2008 metų. 2017 m. festivalis įspūdingu trijų dienų reginiu paminėjo dešimtmetį.

Sulaukęs didelio visuomenės susidomėjimo ir pelnęs nemažai simpatijų festivalis natūraliai įsiliejo į Anykščių rajono kultūrinių renginių mozaiką. Šis festivalis ne tik reprezentuoja iškiliausius Lietuvos dainuojamosios poezijos atlikėjus, suteikia galimybę pasirodyti jauniems bardams, bet ir pristato Anykščių kraštą kaip patrauklų, unikalų, poezijos ir kūrybos lopšį. Šio renginio dėka Anykščiai kiekvieną vasarą tampa traukos centru, vienijančiu žinomus bardus ir jų kūrybos gerbėjus. Be koncertų Dainuvos slėnyje “Purpurinio vakaro” metu Anykščių kultūros įstaigose vyksta spektakliai, parodos, poezijos skaitymai, susitikimai su poetais, režisieriais, filmų peržiūros, koncertas vaikams. Daugiau informacijos: www.purpurinisvakaras.lt

 Rugpjūčio 17-19 d. Karklės festivalis

Vienas didžiausių bei žinomiausių muzikos ir menų festivalių Lietuvoje „Karkle Live Music Beach 2018” vyks tarp Klaipėdos ir Palangos įsikūrusiame viename seniausių žvejų ir gintaro gaudytojų kaimelyje Karklėje. Ant jūros kranto bus įsikūrusios 9 scenos, kuriose muzikos stilių gausa sieks nuo elektroninės iki latino muzikos, nuo populiariosios iki roko, tad kiekvienas atras savo mėgstamos muzikos sceną. „Yra daug koncertų ir yra Festivalis“, – toks „Karkle Live Music Beach“ rengėjų moto. O tai reiškia, kad didelis dėmesys yra skiriamas ne tik pasirodymams festivalio scenose, bet ir veiksmui šalia jų. T.y. įvairūs plenerai, parodos, kūrybinės dirbtuvės, gatvės teatrų pasirodymai, madų šou, pasaulio šalių virtuvės, hipių turgelis ir daug kitų dalykų, kurie į Karklę vilioja ne tik pasiklausyti muzikos, bet tiesiog taškytis muzikos ir pramogų bangose. Festivalio vertybės nesikeičia, tai – muzika, laisvė, meilė, taika ir gėris. Tos „hipiškos“ Karklės festivalio dvasios, kuri tapo išskirtiniu renginio bruožu, jau neįmanoma pakeisti. Muzikinį repertuarą kasmet stengiamasi sudaryti kuo įvairesnį, įdomesnį ir kokybiškesnį.Rugpjūčio 18 – 19 d. Senųjų amatų dienos Trakų salos pilyje

Senųjų amatų šventė Trakų salos pilyje organizuojama nuo 2005 metų. Rugpjūčio mėnuo pasirinktas neatsitiktinai – 1495 metų rugpjūčio 23 dieną Lietuvos Didysis kunigaikštis Aleksandras Trakų salos pilyje patvirtino statutą ir suteikė privilegiją pirmajam Lietuvoje Vilniaus auksakalių cechui. Renginio ištakos – Viduramžių šventė pusiasalio pilyje.

Renginys prasideda nuaidėjus senovinės patrankos šūviui. Senoji pilis tartum atgyja, didžiajame pilies kieme užverda gyvenimas: kalvis pučia dumples, puodžiai lipdo, žiedžia puodynes, auksakaliai apkrovę stalus sidabro, žalvario papuošalais… Senoviniuose puoduose kunkuliuoja viralas, šen bei ten išdėlioti buities rakandai sukuria nepakartojamą atmosferą.

Renginio metu pristatomi XIV–XVI amžių amatai, karyba, menai. Vyksta koncertai, teatralizuoti vaidinimai, edukaciniai užsiėmimai ir žaidimai. Veikia smuklė, Trakų istorijos muziejaus kulinarinio paveldo entuziastai gamina maistą pagal viduramžių receptus.

Rugpjūčio 18 d. Bėgimas gamtos takais “Laukinis trail Vilniaus nakties miškas”

“Mums nereikia nušviestų kelių, savo kelią nušviesime patys!” – tai pirmojo ir šeštojo “Laukinis trail turo 2018” etapų šūkiai, nes šie etapai yra naktiniai.
Rugpjūčio 18-tos vakarą traukiam galvos žibintus ir lekiam apšviesti naktinių miškų!

26km, 14km ir 6km naktinės trail trasos Vilniuje prie Antavilio ežero laukia Jūsų rugpjūčio 18-tos vakarą! Antavilių miškai gražūs ir ten yra šiek tiek kalvų, keli ežerai ir upeliai. Trasos nebus labai sudėtingos, bet kalvelių, šaknuotų siaurų takelių pasitaikys. Naktiniame kelyje šmėstels Antavilio ir Skarbelio ežerų pakrantės. Trasos daugiausia greitos, vietomis banguoto reljefo su daug posūkių, tad būkite atidūs trasos žymėjimui.
Ilgosios trasos bėgikų laukia extra atrakcija – nedidelė dalis trasos veda visiškai laukinio sunkiai prieinamo upelio vaga, kuri vietomis akmenuota, vietomis smėlėta. Ši atkarpa neilga – apie 30 metrų, bet ji bus įsimintina. Gilu nebus, daugiausiai iki kelių.
Programa:
20:00 – 22:00 – startinių paketų ir numerių dalinimas bei naujų dalyvių registracija
21:30 – 26 km trasos bėgikų startas (5 min prieš startą instruktažas starto zonoje)
22:00 – 14 km trasos bėgikų startas 
(5 min prieš startą instruktažas starto zonoje)
22:30 – 6 km trasos bėgikų startas 
(5 min prieš startą instruktažas starto zonoje)
23:30 – nugalėtojų apdovanojimo ceremonija
(gali būti pavėlinta, jei nebus finišavę visi prizininkai)
​23:40 – loterija
(gali būti pavėlinta, jei bus pavėlinta nugalėtojų apdovanojimo ceremonija)
Visi dalyviai, pasiekę finišą bus apdovanoti medaliais. Daugiau: laukinistrail.weebly.com

Rugpjūčio 19 d. Tradicinis Vilniaus dviračių maratonas “Velomaratonas”

2018 metais jau devintąjį kartą miestą išjudins didžiausias dviračių renginys Lietuvoje! “Velomaratonas” – tai: keturiomis vertybėmis –  ekologija, saugumas, sveikata ir šeima – paremta iniciatyva, kuria siekiama stiprinti dviračių kultūrą Lietuvoje, formuojant naują ir išskirtinę tradiciją; rekordinis renginys, sulaukęs daugiausiai dalyvių nepriklausomos Lietuvos istorijoje; išskirtinė maratono trasa, besidriekianti pačioje senamiesčio širdyje bei pritaikyta trejopo pobūdžio dalyvių grupėms: vaikams, mėgėjams ir profesionaliems sportininkams; įspūdinga pramoginė ir sportinė programa visai šeimai; iškilmingi apdovanojimai. Tad, jei šią vasarą trūksta iššūkių, išbandykite savo jėgas didžiausiame Lietuvoje dviračių maratone!

Rugpjūčio 19 d. Šv. Roko atlaidai Jiezne

Tai vieni didžiausių šv. Roko atlaidų Lietuvoje. Tikrai verta sudalyvauti ir pamatyti. Šv. Roko, stebuklingojo ligonių globėjo, atlaidai – seniausia ir giliausias tradicijas turinti Jiezno parapijos šventė.

Šv. Roką ypač imta garbinti, kai 1709 m. bado ir daugybę gyvybių nusinešusios 1710 – 1711 metų maro epidemijos nualinti Jiezno bei plačios apylinkės gyventojai raudomis ir maldomis koplytėlėje išmeldė šv. Roką pagalbos. Per amžius iš lūpų į lūpas sklido pasakojimai , kaip šv. Rokas nutolino nelaimes  ir išgydė net visai beviltiškus ligonius. Iki šiol kiekvieno rugpjūčio 16 dieną ( arba artimiausią sekmadienį po Žolinės)  tebemeldžiama sveikatos ir užtarimo, šv. Roką pagerbiant dar per Kražių skerdynes giedota giesme “Šventas Rokai”.
Šv. Rokas – vienas iš garsiausių šventųjų Lietuvoje, Bažnyčios garbinamas kaip visų ligonių, ypač sergančiųjų maru ar kitomis epideminėmis ligomis, globėjas. Išdalijęs savo turtą, jis pasišventė ligonių ir mirštančiųjų žmonių tarnystei. Patyręs ir slaugytojo, ir sergančiojo dalią šv. Rokas ir šiandien tebegloboja malda  į jį besikreipiančius ligonius.
Šv. Roko atlaidai – laukiama ir Jiezno gyventojų itin mylima šventė, į kurią pirmą sekmadienį po Žolinės gausiai susirenka ne tik jiezniškiai. Maldomis ir giesmėmis pagerbti šv.Roką, melsti sveikatos ir kitų malonių atvyksta maldininkai bei ligoniai iš tolimesnių apylinkių, iš visos Dzūkijos.

Rugpjūčio 24-25 d. Kantri muzikos festivalis „Visagino country“

Festivalyje „Visagino country“ dalyvauja Lietuvos bei užsienio kantri muzikos atlikėjai, jo metu skamba gyvai atliekama, įvairių žanrų kantri muzika: country rock, folk country, rockabilly, blue grass ir kt. Jubiliejinis XXV – asis tarptautinis kantri muzikos festivalis, tai reginys kuriame galima ne tik pasiklausyti skambios ir nustygti vietoje neleidžiančios muzikos, bet taip pat pasigrožėti tautodailininkų dirbiniais, paskanauti gardžių įvairių kraštų valgių, atsigaivinti šalta gira. Festivalio metu gausybę pramogų ras tiek suaugusieji, tiek vaikai.

Rugpjūčio 23-29 d. Tarptautinis kino festivalis „Baltijos banga“

Tai vienintelis trijų Baltijos šalių kino festivalis Lietuvoje, rengiamas kartu su Latvijos ir Estijos kinematografininkų sąjungomis. „Baltijos banga“ šiemet minės dešimtąjį savo jubiliejų bei Lietuvos šimtmetį ir visus kino mėgėjus sukvies į Nidą. Renginio atidarymas vyksta rugpjūčio 23-iąją – Baltijos kelio minėjimo – dieną ir simboliškai atspindi trijų Baltijos šalių vieningo bendravimo tęstinumą. Šių metų programoje bus rodomi naujausi ir įdomiausi trijų Baltijos šalių vaidybiniai ir dokumentiniai filmai, vyks susitikimai su jų autoriais, vaikų Animacijos mokyklėlės užsiėmimai, kurios metu bus sukurtas animacinis filmukas. Renginiai nemokami.

Rugpjūčio 25-26 d. Baltramiejaus mugė

1495 m. Šv. Baltramiejaus dienos (rugpjūčio 24-osios) išvakarėse Lietuvos didysis kunigaikštis Aleksandras patvirtino pirmojo LDK cecho statutą. Vilniaus auksakalių cechui buvo suteikta valdovo privilegija. Nuo tada rugpjūčio 24-oji Vilniaus amatininkams tapo atmintina diena: būtent tą dieną vykdavo svarbiausios cechų iškilmės. Todėl jau aštuntą kartą Šv. Baltramiejaus mugė Vilniuje atgaivinama šventiniu renginiu, rekonstruojant Renesanso epochos miesto amatus, menus ir cechų tradicijas. Mugės metu bus demonstruojama ir mokoma įvairiausių amatų – auksakalių, siuvėjų, audėjų, batsiuvių, odminių, stalių, kubilių, puodžių, stiklo ir vitražo, kalvių, knygrišių, senosios medicinos, maisto gamybos, žvakių liejimo, muilo gamybos, aludarių ir kitų. Rotušės aikštėje savo pareigas vykdys budeliai, vyks „dėžės“ teatro peržiūros ir kita. Bus ne tik akis į ką paganyti, bet ir pramokti įvairiausių amatų.

Rugpjūčio 24-26 d. XXI Tarptautinis baltų kultūros festivalis „Mėnuo juodaragis“

Savitos muzikos ir šiuolaikinės baltų kultūros festivalis, šiemet jo “glaustoji” versija, vykstanti kas 4 metai. Šis XXI MJR kviečia į pasakiškai jaukią genties šventę, gaubiamą paslaptingų ūkanų ir kaitrų liepsnų – naujoje Lietuvos vietoje, Antaprūdėje (Ignalinos raj.), tarp galingų ąžuolų, pelkių ir upelių. Trijų dienų festivalio scenose pasirodys 40 muzikos kolektyvų iš Baltijos kraštų bei įvairių tolimų šalių. Tradiciškai MJR programoje – gausiausias Amatų kiemas, gilių žinių ir istorijos kupinos paskaitos, baltiškos apeigos, stebuklingos ekoMenio erdvės, pažintiniai žygiai, kūrybinės dirbtuvės, sporto turnyrai. Kaip visad netrūks smagių pramogų, tostų, pokštų bei žaidimų visai šeimai. Puiki proga atsisveikinti su vasara išties turiningai, su užtikrintu penu ir sielai, ir kūnui.

Rugpjūčio 27-28 d. Muzikos festivalis „Galapagai“

„Galapagai” – muzikos ir aktyvių pramogų festivalis, kasmet Zaraso ežero saloje buriantis neabejingus gyvai muzikai ir audringam laisvalaikiui, vykstantis nuo 2011 metų. Festivalis skleidžia gaivališko išsitaškymo ir nesumeluotų emocijų atmosferą skambant įvairių žanrų muzikai. Penkiose festivalio scenose kiekvienais metais pasirodo kelios dešimtys Lietuvos ir pasaulinio garso muzikos atlikėjų. Festivališką energiją žadina ryškios pramogos, sporto varžybos ir ekstremalūs šou, vykstantys ežero apsuptoje saloje. Festivalis „Galapagai“ skiria dėmesį su augintiniais atvykstantiems lankytojams, kasmet rengdami draugiškas šunų ir jų šeimininkų lenktynes. Šia iniciatyva festivalis primena socialinės atsakomybės jausmą palaiko beglobiams gyvūnams padedančias organizacijas. Tad, kas gali būti geriau šiltą vasaros savaitgalį?

DALINTIS