„Pažinkime kaimynus Žiemgaloje!” 2019

Naujas maršrutas Latvijos-Lietuvos  pasienyje su  mobiliąja  fotografijų programėle Bauskės, Iecavos, Rundalės, Vecumniekų savivaldybės Latvijoje ir Biržų, Pasvalio, Pakruojo, Joniškio rajonų savivaldybės Lietuvoje kartu sukūrė bendrą maršrutą ir akciją „Pažinkime kaimynus Žiemgaloje!” (gegužės 1 d. – rugsėjo 30 d.), kurios tikslas lietuvius ir latvius supažindinti su šios teritorijos turizmo objektais bei renginiais. Apie maršruto-akcijos 40 lankytinų objektų ir 8 renginius–šventes informuoja lankstinukai, platinami Biržų, Pakruojo, Pasvalio, Joniškio ir Bauskės turizmo informacijos centruose. Taip pat sukurta speciali mobilioji programėlė „KaiminiZemgale“, kurią bus galima atsisiųsti iš Google Play ir App Store.

Bauskė

Ką pamatyti šiame maršrute?

Vasarą galite planuoti keletą vienos dienos išvykų, jas derindami su vykstančiais renginiais ir taip  aplankyti artimiausius turizmo objektus, arba skirti visą savaitgalį išvykai ir eilės tvarka aplankyti visas dominančias lankytinas  vietas. Besisvečiuodami ir nusifotografavę 24-uose turizmo akcijos objektuose Jūs galite pretenduoti  laimėti pagrindinius prizus − „Baltik Vairas“ dviračius ir  kitus vertingus rėmėjų apdovanojimus.

Bauskė

Pažintį su Bauskės savivaldybę rekomenduojame pradėti nuo Bauskės miesto. Čia aplankykite Bauskės pilį ir senamiestį. Nepamirškite nusifotografuoti prie poeto V. Plūdonio paminklo, o nuvažiavę į poilsio kompleksą „Mikelis“ galėsite apžiūrėti ne tik retro automobilių muziejų, bet ir nusifotografuoti prie gamtos objekto „Avinas ir žąsis“. Keliaudami į Bauskę nuo Iecavos pusės, būtinai sustokite „Triušių miestelyje“, kuriame pamatysite ne tik triušių, bet ir kitų naminių gyvūnų – ožkų, karvių. Išalkus ar nusprendus nakvoti, rekomenduojame poilsio kompleksą „Rožmalas“, tai patogus sustojimas planuojant toliau keliauti į Lietuvą.

Bauskės pilis

Rundalės savivaldybės teritorijoje aplankykite Svitenės dvarą bei neseniai atidarytą „Cukrinių runkelių istorijos“ ekspoziciją Mazmežotnės dvare, kuris 2018 m. laimėjo „Sėkmingiausio naujo turizmo produkto“ apdovanojimą Latvijoje. Netoli dvaro yra didžiausias senovės žiemgalių įtvirtinimas – Mežotnės piliakalnis, čia būtina nusifotografuoti prie vieno iš „Ryškiųjų skruzdžių tako“ objektų. Pilsrundalėje nusifotografuokite prie atgimstančio Rundalės vandens malūno. Jeigu ieškote vietos nakvynei Rundalėje, rekomenduojame nakvoti kempinge, o jeigu norite išsinuomoti valtis jaukiam plaukimui Lielupe – rekomenduojame „Rundalės poilsio centrą“.

Rundalės pilis 

Iecavos turizmo objektai kviečia šeimas su vaikais. Čia užsukę aktyvaus laisvalaikio gerbėjai būtinai sužais ne tik įvairius stalo žaidimus, bet ir žaidimus atviroje gamtoje atrakcijų parke „Labirintai“. Mėgstantiems pažintis ir pajodinėti žirgais, siūlome apsilankyti sporto klube „Drostalas“. Mažajame zoologijos sode „Dobuli“ sutiksite egzotiškų gyvūnų − kupranugarį, skunkų ir kt. Akcijos antspaudą gausite Iecavos parke nusifotografavę prie Iecavos parko pėsčiųjų tiltelio, kur būtinai sutiksite didžiulį būrį ančių. Nepamirškite nusifotografuoti stotelėje „Iecava“,  kuri šiais metais švenčia savo 115 jubiliejų.

Iecava

Vecumniekų savivaldybėje Barbelės pusėje kviečiame užsukti į laisvosios gamtos muziejų „Auseklų malūnas“ (populiariausi tradiciniai renginiai: „Sėjos šventė“ ir „Derliaus šventė“). Nusifotografuokite prie lėktuvo, kuris yra šalia Barbelės berniukų mokyklos, pirmosios berniukų mokyklos Latvijoje. Tęsiant kelionę į Lietuvą, stabtelėkite Skaistkalnėje. Skaistkalnės katalikų bažnyčia – verta apsilankymo, ji yra antroji pagal populiarumą katalikų piligrimystės vieta Latvijoje po Agluonos.

Nusifotografuokite prie Skaistkalnės Liešmalitės mieto. Kavinėje „Pie Memeles“ („Prie Nemunėlio“) rekomenduojame paskanauti gardžių cepelinų.

Kirtę valstybių sienas Skaistkalnėje, Grencatalėje, Adžunuose, Meitenėje – atvyksite į Lietuvą.

Užsukus į Biržus, būtina apsilankyti Sodeliškių dvaro sodyboje. Čia galite skaniai papietauti ir apžiūrėti  Sodeliškių senosios technikos muziejų. Biržų mieste aplankykite Biržų pilies arsenalą ir Biržų turizmo informacijos centrą, čia jūs rasite ne tik maršruto akcijos žemėlapį su antspaudu, bet ir daugybę įvairų suvenyrų. Biržuose nusifotografuokite prie siaurojo geležinkelio „Siaurukas“, kuris yra pats ilgiausias 750 mm pločio bėgių geležinkelis Europoje ir taip pat − prie „Karvės olos“ − didžiausios smegduobės Lietuvoje.

Biržai

Pasvalyje nusifotografuokite prie Pasvalio legendos − skulptūros „Muzikantas Antanėlis“, aplankykite Pasvalio krašto muziejų ir paminklą Lietuvos didžiajam kunigaikščiui ir Lenkijos karaliui Žygimantui Augustui, kurio dėka Pasvalio vardas plačiai skambėjo Europoje. Nepamirškite nuotraukos ir  Joniškėlio dvare bei parke, kuris yra vienas seniausių ir labiausiai išsaugotų Karpių giminės dvarų Lietuvoje. Pietauti kviečiame kavinėje „Wrana Cafe“, šalia Via Baltic kelio.

Pasvalys

Pakruojyje, Klovainių kaime nusifotografuokite prie Klovainių didžiojo ąžuolo, pačiame Pakruojyje įsiamžinkite prie seniausios Lietuvoje medinės sinagogos, kurioje eksponuojama paroda apie Pakruojo žydų istoriją ir kultūrą. Ieškantiems nakvynės ir gardžių pietų siūlome svečių namus „Kruoja“. Žirgų mylėtojams būtina apsilankyti Janeliūnų šeimos ekspozicijoje „Myliu žirgą“, o istorijos gerbėjams patiks Pakruojo krašto muziejuje „Žiemgala“, kuris yra Žeimelyje.

Pakruojo dvaras

Joniškis kviečia aplankyti unikalią Jakiškių Šv. Ignaco koplyčią, egzotiškąją Mūšos tyrelio pelkę. Būtinai nusifotografuokite Mūšos tyrelio pažintiniame take ant ilgiausio Lietuvoje medinių lentų tako pelkėje, kuris įrašytas į Lietuvos rekordų knygą. Istorijos gerbėjams pravartu apsilankyti Joniškio istorijos ir kultūros muziejuje. Siūloma įsiamžinti prie freskos „Joniškio kultūros asmenybės“, kuri puošia senojo kino teatro fasado sienas. Norintiems nakvoti ar paragauti žvėrienos patiekalų, siūlome aplankyti poilsio kompleksą „Villa Audruvis“.

Joniškis

Įsijungiant į maršrutą-akciją, rekomenduojame aplankyti ir renginius − susipažinti su kiekvienos savivaldybės kultūros savybėmis ir tradicijomis, nusifotografuoti šventės kontekste ir gauti antspaudo žymą akcijos kortelėje. 

Gegužės 18-19 d. vaikų ir jaunimo folkloro festivalis „Pulka eimu, pulka teku“ Iecavoje;
Birželio 1 d. Rundalės miesto šventė;

Liepos 5-7 d. Joniškio miesto šventė;

Liepos 13 d. Lelijų šventė Vecumniekuose;

Rugpjūčio 3 d. Biržų miesto šventė;

Rugpjūčio 24 d. Pakruojo miesto šventė;

Rugsėjo 7 d. Bauskės senamiesčio kiemų šventė, košės ragavimas bei didysis Žiemgalių turgus;

Rugsėjo 21 d. Pasvalio miesto šventė.

Išsamią informaciją apie akciją ir anstpaudus akcijos žemėlapyje suteiks turizmo informacijos centrai:

  • Bauskės TIC, Rātslaukums 1, Bauska, LV-3901, Latvija, T.: +371 63923797
  • Biržų TIC, J.Janonio g. 2, Biržai, LT – 41148, Lietuva, T.: +370 68673742,
  • Pasvalio TIC, P. Avižonio g. 6, Pasvalys, LT-39149, Lietuva, T.: +370 45134096
  • Pakrojo TVIC, Pergalės g. 1, Pakruojis, LT-83159, Lietuva, T.: +370 61610765
  • Joniškio TVIC, Žemaičių g. 9, Joniškis, LT-84147, Lietuva, T.: +370 42652388

Projekto Facebook paskyra: https://www.facebook.com/kaiminizemgale

Projekto internetinė svetainė:  https://sites.google.com/view/kaiminizemgale/akcija-akcijo

Keliautojai kviečiami viešinti ir dalintis įspūdžiais apie maršrutą socialiniuose tinkluose – Facebook, Instagram naudojant grotažymę #KaiminiZemgale.

Maršrutą parengė: Bauskės turizmo informacijos centras

 

DALINTIS