Naujas konkursas norintiems labiau pažinti savo kraštą – „Atrask ir pažink Lietuvos saugomas teritorijas!”

Ekologinis turizmas daugelyje pasaulio valstybių tampa vis populiaresnis. Ekologinis turizmas labiausiai sietinas su saugomomis teritorijomis. Būtent čia lankytojas gali kvėpuoti švariu oru, mėgautis ramybe, pamatyti gamtos ir kultūros vertybes.
Pasak Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos direktorės Rūtos Baškytės, jau ne vienerius metus Lietuvos saugomose teritorijose yra kuriama infrastruktūra, sudaranti galimybes keliautojams patogiau susipažinti su mūsų krašto gamtos vertybėmis, unikaliu kraštovaizdžiu, biologine įvairove. Norime pakviesti keliauti po gimtąjį kraštą ir geriau pažinti Lietuvos gamtą.gamta-lietuva.jpg
Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba prie AM kartu su žurnalu „Kelionės ir pramogos” projekto „Atrask ir pažink Lietuvos saugomas teritorijas” rėmuose šiais metais organizuoja konkursą, raginantį pažintį gimtąjį kraštą ir gamtą, gražiausias lankomas vietoves Lietuvos saugomose teritorijose. nuostabiosios-aukstadvario-apylinkes.jpgKonkurso trukmė: 2011 m. kovo 1 d. – spalio 31 d.
Konkurso „Atrask ir pažink Lietuvos saugomas teritorijas” metu siūloma aplankyti 35 saugomas teritorijas (5 nacionalinius ir 30 regioninių parkų), kuriose keliautojams reikės fotoaparatu užfiksuoti net 50 įdomių gamtos bei kultūros paveldo objektų, unikalių vietovių. Lankytinų vietų sąraše – naujai įrengtos ir pažintiniam turizmui pritaikytos vietos, populiarūs gamtiniai maršrutai. Tačiau keliautojų laukia ir dar nematytos vietos, atsiveriančios nuostabios kraštovaizdžio panoramos, unikalūs atradimai gamtoje.
Tai atnaujintas lankymui Aukštaitijoje esantis Ladakalnis, nuo kurio matosi septyni ežerai… Tai unikalus paminklas Panemunių regioniniame parke – Veliuonos piliakalnis, šalia kurio įrengta nauja turizmo infrastruktūra… Ir ką tik įrengtas pėsčiųjų gamtos takas Arlaviškių kadagyne Kauno marių regioniniame parke… Ir neišsenkantis šaltinis „Lino verdenė” Sirvėtos regioniniame parke… Tai medžiai senoliai – Raganų eglė Rambyno regioniniame parke ir Penkiolikakamienė liepa Ventos regioniniame parke…kaimo-namelis.jpg
Kuo daugiau objektų Lietuvos saugomose teritorijose keliautojai aplankys, tuo daugiau taškų gaus. Maksimalus taškų skaičius – 500 (aplankius kiekvieną objektą, lankytojai gauna 10 taškų; iš viso – 50 lankomų vietų). Konkurso laimėtojais taps tie, kurie surinks 300 taškų, t. y. aplankys ir nusifotografuos nurodytose vietose prie 30 objektų.berzelis.jpg
Kiekvienas dalyvis (ar grupė) nuo kovo vidurio jau galės registruotis www.kelionesirpramogos.lt ir talpinti savo nuotrauką, kuri bylotų apie aplankytą objektą. Laukiami ir kelionių aprašymai, dienoraščiai. Įdomiausi bus spausdinami žurnale „Kelionės ir pramogos” bei interneto svetainėje www.vstt.lt.
Metų pabaigoje konkurso laimėtojai bus pakviesti į šventę, kurioje visi bus apdovanoti diplomais. Aplankiusieji daugiausia lankomų objektų Lietuvos saugomose teritorijose ir surinkę daugiausia taškų, bus apdovanoti išskirtiniais prizais.
Dalyvaukime keliautojo konkurse ir labiau pažinkime savo gimtąjį kraštą!

Siūloma aplankyti 50 unikalių vietovių, įdomių gamtos bei kultūros paveldo objektų Lietuvos nacionaliniuose ir regioniniuose parkuose.

1. Aukštaitijos nacionalinis parkas

Ladakalnis

Atvažiavę prie Ladakalnio, užkopkite į kalną, nuo kurio atsiveria puiki ežerų panorama. Nusifotografuokite Ladakalnio viršuje, kad matytųsi ežerai.

Vaišnoriškės etnografinis kaimas

Į Vaišnoriškės kaimą vykite nuo Ignalinos ar Ginučių pusės vieškeliu. Norėdami patekti į kaimą, turėsite pervažiuoti Būkos upės tiltą. Nuo to tilto ir padarykite nuotrauką į kaimo pusę (fone matysis sodyba, ties kryžkele kaimo centre).

2. Dzūkijos nacionalinis parkas

Naujas lankytojų centras Merkinėje

Atvykite į patį Merkinės centrą ir nusifotografuokite Merkinės lankytojų centro fone nuo aikštės pusės.

Marcinkonių etnografinės sodybos ekspozicija

Nusifotografuokite Marcinkonių etnografinėje sodyboje esančios senovinės dzūkiškos trobos fone.

3. Kuršių nerijos nacionalinis parkas

Pažintinis takas Naglių gamtiniame rezervate

Pažintinis takas pasiekiamas nuo pagrindinio kelio Smiltynė-Nida. 32 kilometre įrengta stovėjimo aikštelė. Siūlome nusifotografuoti kopų fone prie stendo medinio tako pradžioje.

Vecekrugo kopa

Šią kopą pasieksite keliaudami Preilos gyvenvietės pagrindine gatve pietų kryptimi. Keliaukite apie 1,5 km, kol dešinėje tako pusėje atsivers vaizdas su kalnapušėmis apaugusia taisyklingos formos Vecekrugo kopa. Nusifotografuoti siūlome prie įrengto informacinio stendo su vaizdu į šią kopą.

4. Žemaitijos nacionalinis parkas

Gardų ozas

Nusifotografuoti iš apžvalgos vietos, nuo kurios matosi tvenkiniai.

Raganos uosis

Atvažiuokite į Platelių dvarą ir nusifotografuokite prie šio dvaro parke augančio Raganos uosio. Jo tikrai nesupainiosite su kitu medžiu.

5. Trakų istorinis nacionalinis parkas

Užutrakio dvaras

Nuo Trakų arba Vilniaus važiuokite pro Rykantus (nuo Trakų – apie 8 km, nuo Vilniaus – apie 25 km). Pakeliui yra ženklai, rodantys kelią į Užutrakio dvaro sodybą. Nusifotografuokite rūmų fone. Siūlome atvykti liepos mėnesį ir vėliau, tuomet, kai bus galutinai baigtos tvarkyti Užutrakio dvaro prieigos.

Pažintinis takas Varnikų botaniniame-zoologiniame draustinyje

Nuo kelio Vilnius-Trakai laikytis Senųjų Trakų krypties, po to žiūrėti nuorodas į Varnikus, dar vėliau bus nuoroda „Varnikų pažintinis takas”. Tako pradžioje yra stendas su schema, ten ir nusifotografuokite.

6. Anykščių regioninis parkas

Naujas apžvalgos bokštas prie Rubikių ežero

Važiuokite keliu nuo Anykščių link Burbiškio, vėliau link Mačionių kaimo. Pavažiavę maždaug 4 km, dešinėje pusėje ant aukštos kalvos išvysite apžvalgos bokštą. Užlipkite į bokštą ir nusifotografuokite Dusyno ir Rubikių ežerų fone.

Variaus atodanga

Keliu Anykščiai-Niūronys važiuokite tiesiai pagrindiniu keliu. Privažiavę Niūronis, pamatysite sankryžą su nuoroda „Variaus atodanga”. Vėl tiesiai (apie 2 km) žvyrkeliu, kol privažiuosite kitą nuorodą „Variaus atodanga”. Toliau apie 100 m eikite miško keliuku. Užkopkite į atodangos viršų laiptais ir nusifotografuokite.

7. Asvejos regioninis parkas

Dubingių piliavietė

Atvykite į Dubingius ir mediniais laiptais (už tilto per Asvejos ežerą) užlipkite į kalną. Buvusios Radvilų bažnyčios vietoje (jos vietą žymi pamatų kontūras) nusifotografuokite prie paminklinės lentos, kur šiuo metu yra perlaidoti Radvilų didikų palaikai.

8. Aukštadvario regioninis parkas

Pažintinis takas „Aplink Strėvos įgriuvą”

Važiuokite magistraliniu keliu Vilnius-Marijampolė iki Strėvos kaimo. Sustokite įrengtoje atokvėpio aikštelėje šalia kelio (yra kelio ženklai). Į lankomą objektą veda miško kelias. Nusifotografuokite Strėvos įgriuvos apžvalgos aikštelėje.

Velnio duobė

Nuo Aukštadvario miestelio centrinės sankryžos pasukite Vievio kryptimi. Pravažiavę Aukštadvarį, už kartodromo, pasukite į kairę ir žvyruotu keliu važiuokite 3 km, bus nuorodos. Automobilius palikite įrengtoje automobilių stovėjimo aikštelėje. Nusifotografuokite prie medinio apžvalgos tako prie Velnio duobės.

9. Biržų regioninis parkas

Kirkilų ežerėliai

Iš Biržų važiuokite keliu Nr. 190, po to pasukite link Kirkilų. Privažiavus karstinius ežerėlius, siūloma nusifotografuoti prie Kirkilų ežerėlių liepto, kuris jungia priešingus krantus. Nuo automobilių stovėjimo aikštelės ir informacinio stendo link liepto eikite apie 400 metrų.

10. Dieveniškių istorinis regioninis parkas

Grybiškių ąžuolas

Šį gamtos paveldo objektą patogiausia pasiekti, atvykus į Poškonių kaimą Šalčininkų rajone. Reikėtų vadovautis informacinėmis rodyklėmis, kurios padeda pasiekti lankomą objektą. Nusifotografuokite ant tiltelio prie informacinės rodyklės „Grybiškių ąžuolas”.

Rimašių gatvinis kaimas

Atvykę į Dieveniškių istorinį regioninį parką, tikrai surasite etnografinį Rimašių kaimą. Nusifotografuokite prie informacinio stendo „Rimašių etnokultūrinis draustinis”.

11. Dubysos regioninis parkas

Lyduvėnų tiltas

Tik atvykus į Lyduvėnų miestelį, matosi tiltas, kurio nesupainiosi su jokiu kitu. Jo fone ir įsiamžinkite.

12. Gražutės regioninis parkas

Gražutės regioninio parko Lankytojų centras

Atvykite į Salaką, esantį Zarasų rajone, ir užsukite į Gražutės regioninio parko Lankytojų centrą (Laisvoji a. 14, Salakas). Siūlome nusifotografuoti Lankytojų centro vidaus ekspozicijoje esančiame stende kartu su lutute ir žvirbline pelėda.

Lūžų akmuo su dubeniu Šavašos pažintiniame take

Atvažiavę nuo Daugailių į Antalieptę, prieš pat tiltą per Šventosios upę sukite į dešinę, sekite nuorodas, kurios atves iki pažintinio tako (2 km). Tarp aukštų upės slėnių XVI a. buvo pasislėpusi senovės lietuvių šventykla. Jos liekana – Lūžų akmuo su dubeniu, prie kurio ir nusifotografuokite.

13. Kauno marių regioninis parkas

Naujas pažintinis takas Arlaviškių kadagyne

Nuo Kauno važiuokite Piliuonos kryptimi (keliu Kaunas-Pakuonis) iki Viršužiglio. Viršužiglyje sukite į dešinę link Arlaviškių ir maždaug už 2 km bus rodyklė į Kadagių slėnį. Svarbiausias Arlaviškių botaninio draustinio akcentas yra Kadagių slėnis. Besilankantiems pažintiniame take siūlome įsiamžinti pirmojoje apžvalgos aikštelėje, nuo kurios atsiveria vaizdas į slėnį ir Kauno marias.

Lauko seminaras Kauno marių regioniniame parke „Naudingi augalai” (2011 m. gegužės 14 d.)

Seminaro „Naudingi augalai” metu vyks ekskursijos po Pakalniškių pažintinį taką ir Kauno marių pakrantes. Dalyviai bus supažindinami su čia augančiais vaistiniais bei maistiniais augalais, jų valgomomis dalimis. Po ekskursijos – žolelių arbatų, laukinio maisto gaminimas ir ragavimas. Seminarui būtina iš anksto užsiregistruoti Kauno marių regioninio parko direkcijoje. Nufotografuokite įdomiausias seminaro akimirkas.

14. Krekenavos regioninis parkas

Bakainių piliakalnis

Iš Krekenavos važiuokite Kėdainių kryptimi apie 10 km, prie kelio yra ženklas į lankomą objektą – Bakainių piliakalnį. Pastatę automobilį, būtinai užlipkite laiptais į pilies kalną, iš ten atsivers nepamirštama panorama. Nusifotografuokite prie Krekenavos regioninio parko stendo.

15. Kurtuvėnų regioninis parkas

Kurtuvėnų dvaro sodyba

Kurtuvėnai yra pietvakarinėje Šiaulių rajono dalyje – 15 km nuo Šiaulių, 33 km nuo Kelmės. Važiuojant tarptautine magistrale A12 (Ryga-Šiauliai-Tauragė-Kaliningradas), ties Bubiais yra nuoroda į Ramučius. Pasukę šia kryptimi (kelias Nr. 215 Bubiai-Ramučiai) ir pavažiavę apie 6 km, pamatysite Kurtuvėnus. Nusifotografuokite prie Kurtuvėnų dvaro rūmų terasos.

Pustlaukio termokarstinė duobė

Važiuodami keliu Bubiai-Ramučiai ties Pašvinio ežeru kairėje pusėje rasite rodyklę „Vainagių piliakalnis”. Privažiavę Vainagių kaimą, ties girininkija pastebėsite rodyklę „Pustlaukio duobė – 1,5 km”. Nusifotografuokite prie informacinio stendo.

16. Labanoro regioninis parkas

Labanoro girios pažintinis takas

Patogiausia į taką atvykti nuo Labanoro miestelio važiuojant Kaltanėnų link (3 km). Šalia kelio rasite informacines rodykles. Takas (ilgis 2 km) skirtas pėstiesiems, tačiau galima važiuoti ir dviračiu. Automobilius galite palikti stovėjimo aikštelėje. Siūlome nusifotografuoti prie stendo „Kiškių mokykla”. Jį rasite eidami taku.

17. Metelių regioninis parkas

Prelomciškės piliakalnis

Prelomciškės piliakalnį rasite Prelomciškės kaime, Lazdijų rajone esančio Dusios ežero vakarinėje pakrantėje. Nusifotografuokite prie medinių skulptūrų ir keliuko, vedančio į piliakalnį.

18. Nemuno deltos regioninis parkas

Ventės ragas

Atvykę į Kintus (Šilutės rajonas), važiuokite apie 10 km tiesiai pietvakarių kryptimi, kol privažiuosite Ventės kaimą. Transporto priemonę palikite automobilių stovėjimo aikštelėje ir eikite prie švyturio. Jis stovi pačiame Ventės rago smaigalyje. Nusifotografuokite prie švyturio. Graži panorama atsiveria nuo Kuršių marių pusės, stovint ant molo.

19. Nemuno kilpų regioninis parkas

Škėvonių atodanga

Škėvonių atodanga yra dešiniajame Nemuno krante, šalia kelio A16 (Vilnius-Prienai-Marijampolė). Maždaug 92 kilometre yra nuoroda „Škėvonių atodanga” (apie 1,5 km nuo Birštono, važiuojant link Prienų). Toje vietoje, kur Nemuno vandenys intensyviai ardė Škėvonių gūbrio šlaitą, susiformavo 33 m aukščio ir daugiau nei pusės kilometro ilgio atodanga. Taku, vingiuojančiu Škėvonių atodangos viršumi, gėrėdamiesi Nemuno slėnio ir Prienų šilo panorama, eikite 300 m iki apžvalgos aikštelės ir nusifotografuokite prie aikštelės sienelės, kurioje išskaptuotas užrašas „Gamtos paminklas Škėvonių atodanga”.

20. Neries regioninis parkas

Naujosios Rėvos piliakalnis

Nuo Vilniaus važiuokite link Sudervės, prieš Čekoniškes bus posūkis į Šilėnus. Keliaukite pažintiniu maršrutu Šilėnai-Naujosios Rėvos piliakalnis. Nuo maršruto pabaigoje esančios automobilių stovėjimo aikštelės paėjėkite 300 m link Naujosios Rėvos piliakalnio. Užlipkite ant piliakalnio, tuomet nusileiskite laiptais ir eikite lentų taku – Neries link. Tako pabaigoje stovi informacinis stendas, šalia kurio ir nusifotografuokite.

Plukių šventė (2011 m. balandžio 30 d.)

Renginio vieta – Dūkštų ąžuolyno pažintinio tako pagrindinė aikštelė. Joje stovi medinė pavėsinė, kurioje koncertuos muzikantai. Kaip tą vietą pasiekti? Važiuokite link Kernavės, pavažiavę 1 km už Dūkštų, sukite į dešinę (yra nukreipiamasis kelio ženklas). Aikštelė visai greta kelio.

21. Pagramančio regioninis parkas

Pažintinis takas į Plynosios aukštapelkę

Iš Šilalės važiuokite link Tauragės 13 km ir sukite į dešinę, toliau važiuokite pagrindiniu keliu ir vadovaukitės rodyklėmis „Plynosios pažintinis takas”. Siūlome nusifotografuoti galutiniame pažintinio tako taške taip, kad matytųsi apžvalgos platforma (bokštelis).

22. Pajūrio regioninis parkas

Olandų kepurės kalnas ir skardis

Važiuodami keliu Klaipėda-Dargužiai-Karklė, pamatysite nuorodą Olandų kepurės skardžio link. Puikią nuotrauką turėsite, jeigu fotografuositės nuo jūros pusės, Olandų kepurės skardžio fone.

23. Panemunių regioninis parkas

Upė-gatvė

Į Plokščius galima atvykti automobiliu, iš kelio Nr. 137 (Pilviškiai-Šakiai-Jurbarkas) Šakių apvažiavime sukant į regioninį kelią Nr. 3801 (yra rodyklė į Plokščius). Iš Gelgaudiškio į Žemąją Panemunę, per Plokščius, Ilguvą ir Kriūkus, Nemuno pakrantėmis veda dviračių takas. Upę-gatvę Plokščiuose galima rasti, važiuojant Nemuno gatve, pietinėje pusėje, netoli tilto per Vaiguvos upelį. Yra nuoroda į lankomą objektą Vaiguvos upę-gatvę. Nusifotografuokite tos upės-gatvės pradžioje, prie medinės informacinės nuorodos „Vaiguvos upė-gatvė”.

Veliuonos piliakalnis

Piliakalnį rasite, važiuodami dešiniuoju Nemuno krantu, keliu Nr. 141 (Kaunas-Jurbarkas-Klaipėda), Veliuonos miestelyje. Siūlome nusifotografuoti ant piliakalnio „Gedimino kapas” prie 1925 m. statyto paminklinio obelisko LDK kunigaikščiui Gediminui.

24. Rambyno regioninis parkas

Septyniolikos kamienų eglė, vadinama Raganų šluota

Vilkyškių miestelio centre yra kelias pietų kryptimi su nuoroda „Šereitlaukis 8 km”. Už Vilkyškių ribos kairėn suka miško keliukas, kuriuo reikia vykti 1,5 km, kol kairėje pusėje pastebėsite medinį taką. Jis veda „Raganų eglės” link. Nusifotografuokite prie šio įspūdingo gamtos paminklo.

Opstainių piliakalnis

Opstainių piliakalnis yra prie to paties vieškelio, vedančio iš Vilkyškių miestelio į Šereitlaukį. Piliakalnis – dešinėje kelio pusėje. Nuo automobilių stovėjimo aikštelės iki piliakalnio veda apie 200 m ilgio takas, kurio pradžioje stovi stendas „Opstainių piliakalnis”. Nusifotografuokite prie šio stendo.

25. Salantų regioninis parkas

Perkūno akmuo Šauklių riedulyne

Keliaujant į šiaurinę Salantų regioninio parko dalį, Skuodo rajone, važiuojant nuo Salantų miestelio link Mosėdžio, ties Šauklių kaimu informaciniai ženklai rodo kryptį link Šauklių ir Kulalių riedulynų. Įsukę į Šauklių gyvenvietę ir asfaltuotu keliu pasiekę poilsiavietę bei atokvėpio vietą, išvysite medinę rodyklę, kviečiančią pasisvečiuoti Šauklių riedulyne ir pakeliauti 2 km ilgio pažintiniu taku. Siūlome praeiti visu Šauklių riedulyno (Lietuvos tundros) pažintiniu taku ir nusifotografuoti prie Perkūno akmens. Jis yra palei taką. Šalia stovi informacinis stendas apie gamtos reiškinį – akmenų dūlėjimą. Lengvai rasite šį akmenį.

26. Sartų regioninis parkas

Apžvalgos bokštas (35 m aukščio) Baršėnų kaime

Važiuokite keliu Dusetos-Rokiškis apie 12 km, po to sukite į kairę (į Kriaunų miestelio pusę), važiuokite 2 km ir prie rodyklės, nukreipiančios į apžvalgos bokštą, sukite į kairę. Šiek tiek pavažiavę, rasite automobilių stovėjimo aikštelę. Joje palikę automobilį, galite nueiti iki apžvalgos bokšto. Užlipkite ir nusifotografuokite Sartų ežero fone.

27. Sirvėtos regioninis parkas

Lino verdenė (šaltinis)

Iki šaltinio – hidrogeologinio gamtos paminklo „Lino verdenė” nukeliausite keliu Švenčionys-Adutiškis. 4 kilometre už Švenčionių miesto kairėje yra medinė nuoroda į objektą. Palikę transporto priemonę automobilių stovėjimo aikštelėje, nusileidę žemyn keliuku, vedančiu link ežero ir pasukę į dešinę, išgirsite šaltinio vandens čiurlenimą. Nusifotografuokite prie unikalaus grožio šaltinio „Lino verdenė”.

28. Tytuvėnų regioninis parkas

Tytuvėnų regioninio parko dviračių takas

Atvykite į Kelmės rajono Tytuvėnų regioninio parko Lankytojų centrą (Tytuvėnai, Miško g. 3). Dviračių tako pradžia yra šalia Lankytojų centro. Automobilius galite palikti aikštelėje, o toliau eikite pėsčiomis ar važiuokite dviračiais (beje, šią vasarą dviračius pradės nuomoti Tytuvėnų piligrimų centras). Dviračių takas driekiasi aplink vaizdingą Bridvaišio ežerą. Trasa trumpam atitrūksta nuo ežero ir nuvingiuoja į Kokmaniškės (Majako) kalną, kur nuo 15 m aukščio apžvalgos bokšto atsiveria įspūdingas apylinkių kraštovaizdis. Siūlome čia nusifotografuoti.

29. Varnių regioninis parkas

Sprūdės piliakalnis

Sprūdės piliakalnį rasite šalia Pavandenės miestelio (Telšių rajonas). Nusifotografuokite ant piliakalnio esančioje apžvalgos aikštelėje.

30. Veisiejų regioninis parkas

Veisiejų dvaro parkas

Veisiejų miestelio centre prie Ančios ežero rasite Veisiejų dvaro parką, kuriame smagu pasivaikščioti asfaltuotais ir mediniais takais. Nusifotografuokite prie gamtos paminklo – Veisiejų uosio, augančio šiame parke.

31. Ventos regioninis parkas

Penkiolikakamienė liepa

Šiaulių-Mažeikių kelyje sukite į Papilę. Nesunkiai rasite gamtos paminklą – Penkiolikakamienę liepą. Nusifotografuoti reikėtų taip, kad matytųsi visas medis ir šalia stovintis informacinis stendas.

32. Vištyčio regioninis parkas

Pavištyčio piliakalnis

Važiuokite keliu Vištytis-Varteliai. Dešinėje kelio pusėje yra nuoroda „Pavištytis 2 km”. Tuomet dar 1 km iki Pavištyčio piliakalnio. Būtinai užlipkite į kalną, nuo kurio atsiveria vaizdas į Vištyčio ir Grabausko ežerus, ir nusifotografuokite prie informacinio stendo.

33. Žagarės regioninis parkas

Žagarės ozo pažintinis takas

Atvykstantys nuo Joniškio lankytojai pirmiausia ,,panirs” ir senąjį Žagarės parką. Pervažiavus jį, dešinėje liks Naujosios Žagarės Šv. Petro ir Povilo bažnyčia. Antroje sankryžoje pasukus į dešinę, belieka važiuoti tiesiai iki Žagarės ozo. Atvykstantys nuo Naujosios Akmenės pusės (kelias Nr. 153), Žagarės ozą pamatys iš tolo. Sustoję automobilių stovėjimo aikštelėje, pamatysite regyklą „Voras”. Pasivaikščiojus Žagarės ozo pėsčiųjų pažintiniu taku, siūlome užlipti į regyklą ,,Voras” ir nusifotografuoti.

Vyšnių festivalis (2011 m. liepos pabaiga)

Žagarės „Vyšnių festivalio” svečius kviečiame atvykti į Kaliausių fabrikėlį (Švėtės g. 20, Žagarė) ir čia nusifotografuoti. Už tilto, skiriančio Senąją ir Naująją Žagarę, prieš turgų sukite į dešinę ir pro Senosios Žagarės bažnyčią palei Švėtės upę ieškokite 20 numeriu pažymėto Kaliausių fabrikėlio.

34. Pavilnių regioninis parkas

Pūčkorių atodanga

Iš sostinės stoties važiuokite link Naujosios Vilnios, stabtelėkite ties Pūčkorių atodanga. Pakilkite į viršų ir nusifotografuokite ant atodangos prie apsauginės tvorelės. Nuotraukoje matysis puikus Vilnios slėnio vaizdas.

35. Verkių regioninis parkas

Žalieji ežerai. Žaliųjų ežerų kraštovaizdžio draustinis

Iš Vilniaus centro važiuokite link Santariškių, vėliau – link Balsių. Atvykę prie Žaliųjų Ežerų paplūdimio, dešiniau esančiais mediniais laiptais pakilkite iki Balsių regyklos. Nusifotografuokite regykloje su vaizdu į Žaliuosius Ežerus.

DALINTIS

19 KOMENTARAI

  1. Sveiki, mielieji,
    netrukus bus galima registruotis internetu. Mūsų programuotojas, auginantis mažylius trynukus,nebesuspėja, bet artimiausiomis dienomis paleis konkurso programą ir jau bus galima registruotis ir kelti nuotraukas. Jei diplomą nori gauti kiekvienas šeimos narys, tuomet registruojasi atskirai, jei vieną visa šeima, registruojasi kartu. Man gražiausia, kai šeima kartu, kelionės ir įvertinimai ją tarsi dar labiau suvienija. Tačiau Jūsų valia pasirinkti. Įkelti bus galima tik dvi nuotraukas. Galima visiems nusifotografuoti vienoje nuotraukoje, kai nustatote fotoaparato laiką ir jis pats nufotografuoja, arba keisdamiesi, tai bus tuomet dvi nuotraukos. Gražius vaizdus, netikėtas kelionės akimirkas siųskite tinkamo spaudai formato (300 dpi), spausdinsime. Kiekvieną mėnesį bus skirta vietos žurnale „Kelionės ir pramogos“ konkurso dalyvių fotografijoms ir nuotykiams. Smagaus keliavimo ir atradimų.
    Su geriausiais linkėjimais,
    Ona
    redaktorė

  2. Sveiki, mielieji,
    jau gavau klausimą apie nuotraukas. Skubu paaiškinti. Nuotraukas konkurso skiltyje, kurios patvirtins apie Jūsų aplankytą vieną ar kitą objektą, kelsite mažos rezoliucijos, o geros rezoliucijos menines ar informacines kartu su įspūdžiais siųsti el. paštu: info@kelionesirpramogos.lt žurnalui „Kelionės ir pramogos“. Kaip minėjau, kiekvieną mėnesį spausdinsime įdomiausius įspūdžius su fotografijomis iš aplankytų konkursinių vietų.
    Ona

  3. Sveiki keliautojai,
    Visu pirma sveikiname trynukų tėvelį ir mamytę.Stiprybės Jiems ir visko visko geriausio …
    Džiaugiamės ,kad vėl keliausime visi kartu. Noriu paklausti ,kas fotografavo musų šventėje, gal galite atsiusti nors bendrą nuotrauką. Iš anksto dėkojame.
    Nuostabių akimirkų keliaujant.

  4. Labai laukėme naujo konkurso. Dalyvavome konkurse “Tūkstantmečio keliautojai”.Tad gaila, kad nemažai maršrutų kartojasi, Dar nesuskaičiavome, bet tikimės, kad rasime 30 neaplankytų vietų, ir jas aplankysime. Ačiū, Jums, kad skatinate pažinti savo kraštą, visiems linkime daug kūrybinių minčių, ir stiprybės joms įgyvendinti.Nuoširdžiausi sveikinimai trynukų šeimai!
    Virginija.(Močiutė su anūkais”:))

  5. Mes taip pat dalyvavome abiejuose buvusiuose konkursuose. Taip, maršrutai kartojasi, bet šiame konkurse yra nurodytos konkrečios vietos, kur fotografuotis, tad teks jau lankytas vietas aplankyti dar kartą 😉 Juolab, kad viskas taip sparčiai keičiasi…

  6. Smagu, kad vel yra naujas konkursas. Gaila,kad kai kurias vietas teks lankyti antra karta ir tik del to,kad nuotrauka reikia padaryti kitoje vietoje, bet.. reikia, tai reikia. Tik va apmaudu,kad lankom tas pacias vietas, o salia esanciu nauju ir ne. Tarkim tame paciame Kurtuvenu reg.parke yra Sviles saltinia. Tikrai idomu pasiziureti. Tuoj sulaukiam savo mazylio ir lekiam keliaut po Lietuva 🙂

  7. Miela Puika,
    džiaugiamės, kad vėl keliausite. kiekviena vieta, kuri lankoma jau antrą kartą, tikrai jus nudžiugins ir kažkuo nauju, o, bent jau aš, tai keliauju ne tik dėl nuotraukos, o kad atrasčiau, pažinčiau ir pakely stengiuosi kuo daugiau aplankyti įdomių vietų, kurios nėra įtrauktos į konkurso sąrašą, vien todėl, kad daugiau pažinčiau savo gimtinę. Pažįstu žmonių, kurie duodasi po užsienio šalis lenktyniaudami tarpusavyje, kas daugiau aplankys, kas pirmesnis, manęs tai nežavi, man įdomiausia pažinti savo šalį, užsienis gerai, bet maratonuose niekada nedalyvaučiau, nes viską aplankyti neįmanoma. Kas kita keliauti po gimtinę. Oi yra apie ką pakalbėti, ypač su tais, kurie daug keliauja po savo šalį. Aš jais niekada nenustosiu žavėtis. tad sėkmės Jums visiems:)

  8. Sveiki. Turime problemų- gegužės 14d. teks dalyvauti valstybiniame dvyliktokų egzamine. Jeigu lauko seminare Kauno marių regioniniame parke ,,Naudingi augalai” trūks vieno asmens, ar bus užskaityta šeimyninė nuotrauka, ar neverta likusiems šeimos nariams fotografuotis?