Milijardas žingsnių link Taikos


Lenkų keliautojas, bėgikas aplink pasaulį Petras Kurilas keliauja ne automobiliu, ne motociklu, juo labiau ne traukiniu ar lėktuvu, bet savo kojomis su vidinės energijos varikliuku.

„Nusprendžiau, kad bėgsiu aplink pasaulį vardan taikos, – sako nugairintas vėjo kaimyninės šalies keliautojas. – Jei darau milijoną žingsnių bėgdamas, šalių vadovai pasaulinės santarvės ir taikos link galėtų žengti bent vieną žingsnį.“
Petro kelionės maršrutas:keliautojas-begikas-aplink-pasauli-petras-kurilas.jpg Lenkija-Vokietija-Belgija-Prancūzija-Ispanija-Amerika-Kinija-Rusija-Latvija-Lietuva-Lenkija. Bėgti aplink žemę Petras pradėjo 2010 m. rugpjūtį iš nedidelio Lenkijos Augustavo miestelio. Perbėgęs visą Europą, lėktuvu ekstremalas perskrido begikas-jau-pakeite-15-paru-batu.JPGAtlanto vandenyną ir bėgo per visą Ameriką.

Akis į akį su kalnų vilku
„Ko tik man nenutiko bėgimo metu – ir šunimis pjudė, ir kiaušiniais apmėtė. Pirėnuose naktį lėkdamas kalnais išvydau didžiulio vilko kontūrą ant tako. Mus teskyrė tik metras. Riktelėjau, bet jis net nepajudėjo, tik žiūrėjo į mane blizgančiomis akimis ir laižėsi. Kadangi bėgau nuo stataus kalno ir iš paskos vilkausi visą 70 kg mantą karučiuose, buvau taip įsibėgėjęs, kad vargiai būčiau sustojęs. Pralėkiau pro pat pilkį, bet, dėkui Dievui, jis manęs nesivijo ir niekopirenu-kalnuose-begiko-lukuriavo-pilkis.jpg man nedarė“, – per kraštus nuo patirtų įvykių liejasi Petro emocijos. Amerikoje jam teko atsimušinėti nuo gaujos alkanų kojotų, kurie kėsinosi į gabalus sudraskyti keliautoją.
Garmėjimas kalnų upėje
Keliautojas jau nubėgo daugiau kaip 15 tūkst. km, sutrepeno 15 porų batų ir pakeitė 8 karučius (į juos susikrauna savo būtiniausius kelionės reikmenis). Pirmas karutis subyrėjo vienoje Ispanijos kalnų upių. Keldamasis per ją virviniu tiltu, paslydo ir įvirto į sraunią vandeningą upę.
„Vos nenuskendau. Viena būrėja išpranašavo, kad tą dieną išeisiu pas probočius. Jei tą dieną liksiu gyvas, tai dar gyvensiu 70 metų, ji man pasakė. Labai apsidžiaugiau, kad nenumiriau, bala nematė to karučio, svarbu, kad pats likau gyvas“, – džiaugiasi 38 metų keliautojas aplink pasaulį Petras keliautojas-aplink-pasauli-begte-rusijoje.JPGKurilas. Kadangi jo vienintelis karutis nuskendo upėje, likusius daiktus su savimi iki Amerikos Petras nešėsi ant savo pečių.
Bėgimas su pasaulio galingaisiais
Bėgimą aplink pasaulį Petras pradėjo su lozungu „Bėgu vardan taikos“. Ir ne tik dėl taikos, bet ir prieš gausybę abortų. Kelionė jau artėja į pabaigą. Ar pasisekė jam šį savo laišką pateikti pasaulio galingiesiems?
„Per Europą bėgau 3 mėnesius. Susitikti su visais nespėjau, bet savo tokiu neįprastu keliavimo būdu patraukiau dėmesį“, – sako keliautojas. Amerikoje Petras ketino su prezidentu Obama nubėgti simbolinę mylią, bet šiek tiek pavėlavo siųsdamas jam laišką,keliautojas-aplink-pasauli-begte-spaudos-konferencijoje-rusija.JPG tad jo prašymas buvo atmestas. Rusijoje keliautojas norėtų susitikti su Dmitrijumi Medvedevu, o Lietuvoje – su Dalia Grybauskaite ir su ja nubėgti bent kelis Taikos kilometrus.
„Aš paprastas žmogus. Jei ryžausi taip išreikšti savo požiūrį į pasaulio likimą, visų valstybių prezidentai galėtų solidarizuotis ir su manimi nubėgti bent po vieną kilometrą pasaulinės meilės ir santarvės link“, – mąsto keliautojas.
Keliautojas pasitinka rytą ir palydi vakarą malda. Tai jam suteikia stiprybės sveikam gyvam įvykdyti savo kilnius tikslus. „Dievas man teikia stiprybės. Jei ne glaudus ryšys su juo, vargiai ištverčiau alinantį karštį ir kaulus stingdantį šaltį“, – sako pasaulio keliautojas.begu-vardan-taikos.jpg
Maistas lengvas ir kupinas energijos
Dabar Petrui Kurilui 38 metai. Sportuoti keliautojas pradėjo nuo 30 metų. Aplink pasaulį jis bėga pirmą kartą. Bet, kaip pats sako, šis bėgimas ne paskutinis. Smulkaus sudėjimo keliautojas bėgdamas valgo energijos teikiantį, kaloringą, lengvai organizmo įsisavinamą maistą. Petras vegetaras, valgo medų, riešutus, šokoladą, avižinius dribsnius, vaisius, ypač bananus. Maratono aplink pasaulį pradžioje jį rėmė vienas Lenkijos verslininkas, bet ištikus krizei ir jis nustojo siųsti pinigus. Keliautojas nenusiminė, susirinko šiek tiek pinigų Amerikoje ir keliauja toliau.
Keliautojas miegamedus-su-riesutais-geriausias-keliautojo-maistas-suteikiantis-daugiausiai-energijos.jpg palapinėje. Kai karšta, laiko palapinei statyti neeikvoja, miega karučiuose.
Rusija keliautojui – mažiau nei pusė kelio iki namų. Čia jis bėgs 90 dienų, nes būtent tiek laiko skirta viza. Toliau suks į Kazachstaną, rugpjūtį suks Maskvos link, tada į Peterburgą, kirs Latviją, Lietuvą ir pagaliau namai, kur jo laukia žmona ir dvi dukrytės.
Bėgte aplink pasaulį keliautojas miega labai mažai. keliautojas-aplink-pasauli-begte-rusijoje.JPGJam visiškai pakanka 4-6 valandų miego. Keliautojas per parą bėga 16 val. Visą kitą laiką ilsisi, valgo, fotografuoja, lanko įdomius turistinius objektus, filmuoja, rašo užrašus, kurie vėliau virs jo kelionių knyga.
Petro bėgimo aplink pasaulį statistika
Keliautojas jau pakeitė penkiolika porų batų (1000 km reikia vienos poros batų). 2000 km reikia vienų karučių. Per dieną nubėga 70-80 km. Prancūzijoje per parą keliautojas nubėgo net 247 km. Ilgiausiai nesustodamas be miego ir poilsio skuodė apie 7 dienas. Laikosi dienos režimo, gulasi ir keliasi tuo pačiu metu, tuo pačiu metu valgo, miega ir ilsisibegikas-aplink-pasauli-bega-vardan-taikos.jpg. Jis jau įveikė 15 000 km, liko 12 000 km. Iš viso 8 mėnesiai bėgimo. Savo sumanytą maršrutą aplink pasaulį jis tikisi baigti griežtai nustatytą dieną – 2011 m. rugsėjo 17 d.
Sėkmės, Taikos šaukly, laukiame tavęs vasaros pabaigoje Lietuvoje!
Pranas Zipiškis
Nuotraukos iš asmeninio Petro Kurilo fotoalbumo

DALINTIS