MAURICIJUS – idėja atostogoms


Madagaskaro kaimynė, dreifuojanti Indijos vandenyne, kelionių agentūrų yra pristatoma kaip tykus rojus. Balto smėlio paplūdimiai su lavos iškyšuliais, žaluma aplinkui, žmonių reta. Rojus norintiesiems atsipūsti nuo miesto bruzdesio pasislėpus vaizdingoje aplinkoje, išsitiesus gulte, ant smėlio ar šildantis ant įkaitusių lavos uolų.mauricijus-rojus-zemeje.jpg Lyginant su kitomis salomis, ramybės ir poilsio čia reikia ieškoti ne pasislėpus už tvorų viešbučiuose, o vietinių nuomojamose vilose ar paplūdimio nameliuose. Kainos ir paslaugų kokybė įvairios – nuo jaukaus mažo butelio iki prabangios vilos, kiekvienam pagal kišenę. O viešbučiai, priešingai,- brangūs, įvairovė menkesnė, bet šurmulio ir pramogų į valias.

Ne tik tinginiauti paplūdimyje grožintis melsvu dangumi verta važiuoti į Mauricijų. Nepaprasto skaidrumo jūra leidžia iš arti pažvelgti į vandens gyvių pasaulį. Tik užsidėk nardymo akinius, vamzdelį ir pirmyn. Daug kas nuvykę į egzotiškus kraštus, prie jūros, pabūgsta dviejų dalykų. Pirma, baisieji vandenų gyviai: guli ant dugno didžiuliai jūros agurkai lyg kokios mitinės, susitraukusios pabaisos, priekaištingai į atvykėlius žvelgia morenos. ivairiaspalviu-zuvu-cia-apstu.jpgDažnas bijosi nuodingųjų žuvų – tokių čia nėra. O plėšriosios žuvys – rykliai, morenos – pakrantėse tik nedidukės. Antra, nemokėjimas plaukti ar nepasitikėjimas savo jėgomis vandenyje čia atvykus taip pat nepasiteisinimai. Indijos vandenynas druskingas (apie 35 promiles), plaukti beveik nereikia, užtenka retkarčiais pasiirti rankomis ir dreifuoti toliau. O jeigu vis viena baugu, nusiperki gelbėjimosi ratą arba vadinamąjį „slieką”. Atsiguli, pasiiri pirmyn ir gali kiaurą dieną plūduriuoti. Bangų nėra, vandenynas tyvuliuoja kaip ramus dubuo ir tik tolumoj, už barjerinio rifo, matosi nerimstančios bangos. Atvykus į Mauricijų, pasinerti būtina ir ne į baseiną, – nepamatyti to vietiniai-namukai-bungala.jpgnuostabaus povandeninio pasaulio, slypinčio po skaidriu it stiklas vandeniu, būtų nepamatyti dalies šios salos grožio. Nebijantiesiems vandenų maždaug dvidešimt Mauricijaus nardymo klubų siūlo nukeliauti į tylos ir grožio pasaulio gelmes. Kartu su profesionaliu instruktoriumi iš arti nebijant užkliūti už kokio koralo galima apžvelgti juos pačius, rifus ir žuvis. Buriavimas, pasivažinėjimai vandens slidėmis ir kitos vandens ir vėjo pramogos siūlomos visur.

Ne tik pro akvalango akinius galima stebėti margaspalvį pasaulį. Žvejyba – taip pat viena populiariausių Mauricijaus siūlomų pramogų ar būdų pragyventi. Ką čia siūlomų… Susirandi meškerę, stojiesi ant tilto krašto ir lauki, aktyvios-pramogos-saules-ir-vandens-salyje.jpgkol užkibs tokios pat gražuolės, na tik truputėlį mažesnės, nei gulinčios turguose ant prekystalių: mauricijus.jpgtunai, marlinos, nenusakoma galybė radonų, mėlynų, margaspalvių žuvų, aštuonkojai ir omarai. Norintiesiems daugiau įspūdžių siūloma išsinuomoti laivelį. Daugybė agentūrų teikia šias paslaugas, bet kur kas daugiau įspūdžių laukia pasiprašius vietinio valtelėn. Jie mielai priima turistus, o juk taip įdomu prisiliesti prie vietinio gyvenimo. Populiariausios žuvys – marlinos. Ne tik ant meškerės jų daug kimba, bet ir iš kavinių iškabų žiūri. Taip pat siūloma pasiplaukioti kanojomis ar kateriais pakrantėmis ar salos upėmis link krioklių. Vietiniai be galo vertina gėlą vandenį, tai ir turistams stengiasi parodyti jo grožį.

Sala daugiausia pažįstama kaip pliuškenimosi rojus, todėl nedaug kas keliauja pasivaikščioti pėsčiomis po kalnus, laukus, yra netgi galimybė įlįsti į urvus. Maršrutų – gausybė. Jei patinka žygiuoti, siūloma pereiti pėsčiomis skersai visą salą. Parkuose taip pat pilna įvairiausių maršrutų: nuo poros valandų pasivaikštinėjimų iki rimtų, pasirengimo reikalaujančių žygių ar kopimų. Labiausiai keliautojų vertinamas yra nacionalinis parkas De Gorges de la Riviere, mauricijuje-grazios-paneles.JPGįkurtas salos pietvakariuose. Takai čia tęsiasi net penkiasdešimt kilometrų, pakeliui laukia kriokliai. Bet iš tikrųjų, nesvarbu, kur žygiuosi, visur atsiveria nuostabios panoramos, egzotiška gamta,vietinė gyvūnija. Kaip ir besipliuškenant, baimintis nereikia, nuodingųjų gyvių nėra, galima pliumpint ramiai.

Nuomotis dviračius pasivažinėti ne tik po salos apylinkes, bet ir po miestus, per drąsu ryžtis. Eismas judrus, šaligatvių nėra, nuostabi-zeme.jpgpirmumas to, kurio signalas garsesnis, o tu ant mažo dviratuko zujančioje, be europiečiams suprantamų taisyklių gatvėje, jautiesi kaip mažas vabalas tarp bato pado rievių. Bet užtai tyrinėti mažus užmieščio keliukus, kur automobiliai reti svečiai, be galo įdomu. Turistus perspėja, kad reiktų vengti didelių kelių ir pasivažinėjimų naktimis, kai nesimato ne tik dviratininko, bet ir kelio linijų. Kalnuose laukiami adrenalino ištroškę dviratininkai. Maršrutai – kiekvienam pagal ištvermės ir bailumo lygį.

Yra ir kitų transporto priemonių salai tyrinėti. Mauricijuje yra seniausias Pietų pusrutulyje hipodromas, Champ de Mars, netoli sostinės Port Luiso. zydra-zydra-jura.jpgPastatytas net prieš du šimtus metų, o raitelių klubas jaunesnis tik už Britanijos žokėjų klubą. Gilias lenktyniavimo tradicijas išlaikė ši buvusi aristokratiškųjų šalių (Anglijos ir Prancūzijos) kolonija. Nuo gegužės iki lapkričio kiekvieną šeštadienį sekmadienį žmonės eina ne tik ristūnais pasigrožėti, bet ir palošti. O jei pats ryte balnan įsėdi, gali apkeliaut vaizdingiausias apylinkes, pralėkti baltasmėliais paplūdimiais, cukranendrių plantacijomis. Nenorintieji minti pedalus, kratytis ant žirgo ar žygiuoti pėsčiomis gali išsinuomoti automobilį. Tik 25 eurai plius stresas pypsinčiose gatvėse. Neee… Kur kas smagiau turėti asmeninį vairuotoją. Kelius ir jų ypatumus pažįstantį, patars, ką labiausiai verta pamatyti, be to, prie grupės derintis nereikia, trauki ten, kur norisi. Kaina nedidelė – apie 50 litų žmogui.

Atvykę kolonistai atsivežė maistui daugybę gyvūnų ir paliko, o šie laisvėje, kur šilta ir klimatas palankus, suklestėjo. Todėl jau nuo seno medžioklė čia populiari. siaudiniai-nameliai.jpgŠiais laikais elniai auginami specialiai sportininkams. Saloje taip pat siūloma tobulinti golfo žaidimo įgūdžius arba įgauti pradmenis, maždaug prieš 20 metų, kartu su turizmo plėtra pradėtos statyti aikštės. Beveik kiekviena šalies dalis turi po nemažą, dailiai sutvarkytą, įvairių kliūčių pilną golfo lauką.

Sala, atrodytų, rojus tik sportininkams ir dykinėtojams. Bet plaukiant kateriu ant tiltelių dažnai matomos iškilmingos procesijos. Savo didžiausias šventes, vestuves ar jų metines, daugybė porų švęsti traukia į šį ramų grožio kraštą. Vieni renkasi romantiką su vaizdu į bangas ir daugybe gėlių, kiti užsimaukšlina narų kostiumus ir susižieduoja turkio žalumo gelmėse, tarp koralų, liudijant žuvims. mauricijus-is-paukscio-skrydzio.jpg

Rojaus ir pramogų kampelis – visų skonių keliautojams. Tik pirk bilietą ir važiuok! Dabar daug įvairiausių akcijų. Lėktuvai beveik kasdien kyla iš Londono ir Paryžiaus.

Miglė Jakštytė 

DALINTIS