Kur šiemet ilsėsis mūsų vaikai

Austė Šaulytė.

Artėja vaikų vasaros atostogos. Jos tėvams kelia rūpestį – kur ir kaip naudingai užimti savo vaikus.

Sovyklų yra nemažai ir kasmet jų atsiranda vis naujų. Tačiau kaip susigaudyti šioje pasiūlos jūroje, kad pinigai būtų išleisti ne veltui, o mūsų atžalos ne tik pailsėtų, bet ir fiziškai sustiprėtų, įgytų naujų žinių ir įgūdžių. Čia didelė atsakomybė tenka stovyklų rengėjams. Jau šešerius metus besidarbuojančio šioje srityje kelionių organizatoriaus „Poilsis ir mes“ direktorė Renata Jusevičienė sako, kad vaikų vasaros poilsio organizavimas yra labai atsakingas ir nelengvas darbas. Vaikai ateina iš įvairių šeimų, su skirtingais įpročiais ir skirtingu auklėjimu, reikia juos visus perprasti ir dirbti taip, kad visiems būtų gera.

Išties tai nelengva užduotis, bet įmanoma, sako stovyklų organizatoriai, kurių vieni jau turi patirtį, kiti – gerų idėjų ir meilę šiam darbui. Tikimės, kad pateikta informacija apie įvairias vasaros stovyklas padės pasirinkti tai, kas labiausiai tiktų Jūsų vaikų poilsiui, sveikatinimui, bei visapusiškam tobulėjimui.

Kalbą mokėsi – vargo neturėsi

Visada populiarios kalbų stovyklos. Nauji draugai, nauja aplinka, praktinė kalbėjimo patirtis yra tai, kas skatina vykti į kalbų stovyklas užsienyje. Kokią ir kaip pasirinkti tarp daugybės siūlomų? Patirtis rodo, jog pasitaiko ir taip, jog sumokami nemaži pinigai už kalbos mokymąsi užsienyje, o vaikai, nuvykę ten, mokosi internetu. Jei visko neišsiaiškinai prieš tai, negali ir pretenzijų reikšti. Kitur vaikai paliekami be priežiūros ir nekontroliuojami – lanko pamokas ar ne. Tad čia vėl labai svarbu tėvams gerai atlikti namų darbus: kruopščiai išsiaiškinti, kur ir kaip mokysis ir ilsėsis jų vaikai, kur įsikūrusi mokykla, koks jos lygmuo, kokie besimokiusiųjų atsiliepimai, kas organizatoriai. Visa tai galime rasti per interneto paieškos sistemas. Anglijoje stovyklos kaina svyruoja nuo 1000 iki 8000 tūkst. Lt ir daugiau. Kalbos stovyklos kaina priklauso ir nuo to, ar ji prestižinė ar paprasta. Šiais taupymo laikais galima rinktis ir kuklesnį, ne mažiau naudingą variantą. Taigi ką siūlo mūsų šalies įvairių stovyklų organizatoriai Lietuvoje ir užsienyje.

Vasaros kalbų stovyklos Druskininkuose ir Ventspilyje

Įmonė „Kalba.Lt“ jau kelerius metus kviečia vaikus į anglų kalbos vasaros stovyklas Druskininkuose ir Latvijos Ventspilio kurorte, kuriame laukia nepamirštamos pramogos.

Į stovyklą Latvijos kurorte Ventspilyje susirenka vaikai iš Lietuvos, Latvijos, Estijos, Ukrainos, Baltarusijos, Rusijos ir Italijos, tad trylika dienų anglų kalba būna vienintelė bendravimo kalba. Stovykloje kiekvieną dieną vyksta anglų kalbos pamokos (po 4 akademines valandas), taip pat vaikai kuria bendrą projektą, kuris demonstruojamas stovyklos uždarymo renginyje.

Stovykloje organizuojami sporto, dailės, dramos, muzikos užsiėmimai bei turininga pažintinė veikla: žaidimai „Vaikų miestelyje“, vaikų parke „Fantazija“, Jūrmalos parko Džiunglių take, viešnagė Livonijos ordino pilyje, Pajūrio gamtos muziejuje, pasivažinėjimas siauruku.

Smagias atostogas Ventspilyje stovyklautojams primins ir nuotykiai vandens atrakcionų parke, išvyka nedideliu laiveliu „Hercogs Jekobs“, pramogos prie jūros, Mėlynosios vėliavos paplūdimyje, kur įrengta daug atrakcionų.

Pagal amžių stovyklautojai skirstomi į dvi grupes: 8–14 ir 15–18 metų. Taip pat vaikai į grupes skirstomi pagal kalbos mokėjimo lygį. Maksimalus grupės dydis – iki 12 vaikų.

Ventspilio stovyklautojai apsistoja Ventspilio aukštosios mokyklos viešbučio dviviečiuose kambariuose su patogumais.

Stovyklose vaikai maitinami 4 k. per dieną.

Stovyklos trukmė2012 m. liepos 5–27.

Daugiau informacijos: www.stovyklos.lt.

Pažintinės, poilsinės stovyklos užsienyje

„Poilsis ir mes“ jau antrus metus organizuoja edukacinę-poilsinę stovyklą Anglijoje. Moksleiviai susipažįsta su Anglijos miesteliais, tradicijomis, kultūra, nukeliauja iki vandenyno, mokosi anglų kalbos. Pamokas veda mokytojos iš Anglijos ir Lietuvos. Stovykla įsikūrusi nedideliame miestelyje, teritorija uždara. Vaikai patys rengia kūrybinius vakarus, improvizuoja, rengia interviu su vietiniais gyventojais. 10 dienų stovyklos kaina – nuo 1990 Lt.

Jau šeštus metus „Poilsis ir mes“ vaikus veža ilsėtis prie Balatono ežero. 10 dienų Vengrijoje prabėga kaip viena. Smagūs skautų žygiai gamtoje, šiltos Balatono ežero tarsi jūros vilnys suteikia daug teigiamų emocijų, sustiprina sveikatą. Visada šiltas klimatas, nauji draugai iš įvairių šalių, gamtos atradimai, žaidimai ir kūrybinės užduotys palieka šilčiausius prisiminimus. Vaikai susipažįsta su Budapeštu, čia puikus zoologijos sodas, terminiai baseinai.

Stovyklos teritorija saugoma. Maitinimas 3 k. per dieną. Vaikai  ilsisi ir pramogauja 7 dienas. Kaina 999 Lt.

Norintiems dar daugiau šilumos ir romantikos kviečia nauja pažintinė-poilsinė 12 dienų stovykla pietų Sorente, Italijoje. Namukai su visais patogumais ant jūros kranto. Itališka virtuvė 3 k. per dieną. Stovyklautojai keliauja po Italiją: Venecija, Kaprio sala, Gardanelos pramogų parkas. Kaina 1999 Lt.

Šiemet „Poilsis ir mes“ kviečia į dar vieną naują tarptautinę stovyklą – Prancūzijoje, Kanų regione, Walbone miestelyje. Stovyklautojai susipažins su Žydrąja pakrante, Monaku, keliaus po Provansą, ragaus tradicinio maisto, susipažins su amatais. Stovykloje yra baseinas, kino salė, kūrybinės improvizacijos, sporto aikštelės. Norintieji mokysis kalbų. Maitinimas 4 k. per dieną (švediškas stalas). Kaina 2350 Lt.

Teirautis tel. (8 5) 261 1655 arba www.poilsisirmes.lt.

 

Vasara – sveikatos stiprinimo metas

Pagal statistiką Lietuvoje, ypač didžiuosiuose miestuose labai prastėja vaikų sveikata. Vasara pirmiausia skirta vaikams augti ir stiprėti, pataisyti sveikatą, pailsėti nuo televizorių ir kompiuterių.

Vilniaus sanatorijoje „Pušyno kelias“ vasarą organizuojamos dieninės ir stacionarinės edukacinės sveikatingumo stovyklėlės, kurių metu vaikai mokomi sveikai gyventi, sportuoja baseine, atlieka sveikatą stiprinančią mankštą, lankosi druskų kambaryje, žaidžia gryname pušyno ore. Dienos kaina be nakvynės 49 Lt su maitinimu, su nakvyne – 63 Lt. Užsisakyti galima jau dabar, nes vietų skaičius ribotas.

Sanatorija „Pušyno kelias“

Vilnius, Pušyno kelias 27 (Baltupiai)

Tel. (8 5) 2776455

www.vaikusanatorija.com

Pamilti gamtą ir save moko žaliųjų turistų stovyklos

Žalieji turistai moko vaikus mylėti gamtą, tėvynės istoriją ir kultūrą, etninius papročius. Štai gamtinėje etnologinėje stovykloje „Indraja“ vaikai mokosi groti kanklėmis, fleitomis, švilpynėmis, šoka linksmus liaudiškus šokius ir žaidimus, dalyvauja aukuro kūrenimo, saulės apeiginiame palydėjime, mokosi senųjų amatų.

Egzotikos ir nuotykių mėgėjų laukia „Indėnų vasara“. Vaikai savaitę praleidžia pasinėrę į indėniškąjį pasaulį, susipažįsta su kai kurių Šiaurės Amerikos indėnų genčių kultūra, papročiais, kuria apdarus, mokosi ženklų kalbos, dalyvauja genčių rungtyse, pėdsekystės ir naktiniuose žygiuose.

Stovyklos „Upių klajūnai“ ir „Žaliojo žygio akademija“ organizuojamos jau aštuntus metus. Jose vaikai pažįsta gamtą, keliaudami Aukštaitijos nacionalinio parko vandens ir sausumos keliais, sužino entomologijos, ornitologijos, botanikos bei zoologijos paslapčių, specialistų supažindinami su rekreacinės žūklės samprata, žvejybos principu „pagavai ir paleisk“, žvejybos museline meškere pradmenimis, susipažįsta su vandens turizmu, turistinių laivų modeliais ir jų valdymo technika, sportuoja, kuria ir rungtyniauja.

Tel. (8 650) 58563

www.zaliejituristai.lt

„Milijonierių stovykla“ – siekiantiems verslumo žinių

Verslumo žinių ir ugnelės mokykloje niekas nedalina. Todėl protingi žmonės sugalvojo „Milijonierių stovyklą“. Tai tarptautinis poilsio ir verslumo mokymo kokybės ženklas – judėjimas verslesnio ir brandesnio Lietuvos jaunimo link. Dėstytojai – ekonomikos, finansų bei verslo įžymybės – dalysis savo patirtimi ir žiniomis, nukreips teisinga linkme. Juk milijonieriumi ne gimstama, juo tampama!

Stovyklos pagrindas – interaktyvūs mokymai apie ekonomiką, finansinę industriją, verslą, verslo psichologiją, akcijų biržas, investicijų valdymą ir viską, kas susiję su pinigais bei jų valdymu. Subalansuota pagal Amerikos verslo stovyklų modelį. „Milijonierių stovykla“ skirta 15–18 metų moksleiviams. Ugdymo modelis pagrįstas įvairių temų praktiniais imituojamaisiais žaidimais. Tokiu būdu paaugliai lengviau įsisavina ekonomikos, verslo ar finansų pagrindus.

Stovykla vyks birželio 19–28 d. Neprasnauskite! Planuojama, kad dėstys Ilja Laurs, Antanas Guoga, „Mokipay“ direktoriusMindaugasRutkauskas, „Coffe-inn“ įkūrėjas Nidas Kiuberis, Aušra Maldeikienė, Raimondas Kuodis, Tadas Vidmantas, Andrius Žebrauskas, Justinas Pagirys, Anicetas Suchockis, Rolandas Kubilius ir kt.

Daugiau informacijos www.mstovykla.lt.

 

 

DALINTIS