Kuo išskirtiniai “Decathlon” produktai arba kodėl aš mėgstu šią parduotuvę

Vytautas Nosevičius

Nuotraukos iš “Decathlon” archyvo

„Decathlon“ – išskirtinių gaminių parduotuvė, atitinkanti šio laikmečio dvasią. Visi suprantame, kad šiandien mažinant planetos užterštumą, vienas iš jos tausojimo būdų – rūbai pagaminti iš perdirbtų medžiagų. „Decathlon“kompanija daug dėmesio skirianti aplinkosaugai nemažai siuva tokių drabužių. Bene žymiausias jų produktas – flisiniai megztiniai iš perdirbtų butelių. Kaip tai vyksta, galime pamatyti internete: https://www.youtube.com/watch?v=CZu6qm8Uhp0 ; https://www.youtube.com/watch?v=IOudHona67M

Vienam flisiniam megztiniui sunaudojama maždaug 60 perdirbtų butelių, tai tarsi antras jų gyvenimas, virstantis tvariu drabužiu. Prekinis ženklas „Quechua”, gaminantis žygiams kalnuose saugią ir komfortišką aprangą, per metus perdirba apie 39 000 000 plastikinių butelių. Nesunku paskaičiuoti, kiek kasmet pasiūloma keliautojui šiltų tvarių ir komfortiškų megztinių.

 

Ekologiška medvilnė – nepralenkiama žmogui ir gamtai

Kita „Decathlon“ asortimento dalis – kelnės ir šortai pagaminti iš 79% ekologiškos medvilnės. Kuo skiriasi ekologiška medvilnė nuo įprastos? Ji užauginta be pesticidų. To rezultatas: auginant sunaudojama gerokai mažiau vandens, o jos auginimas yra draugiškas žmonėms, žemei ir ekosistemoms. Tad rinkdamiesi ekologiškos medvilnės drabužius mes jau vien tokiu būdu prisidėsime prie gamtos taršos mažinimo.

Trekingo striukės – paprastumo galia

„Decathlon“ parduodamų „Trek 100“ striukių vidus yra pilkas, atrodytų neišvaizdus, tačiau galvojant apie tvarumą yra genialus. Šiai medžiagai pagaminti pusė naudojamų siūlų yra nedažyti. Ir tai ne šiaip sau. Dažymo atsisakymas net 40% sumažina išmetamo anglies dioksido kiekį. Tad ką rinksimės? Ryškias spalvas ar naudą sveikatai ir gamtai? Ir tai dar ne viskas. Atsisakius dažymo net 66% sumažinamas išmetamų smulkiųjų dalelių kiekis, 74% mažiau sunaudojama vandens ir 68% mažiau jūrų vandens. Štai kodėl mėgstu drabužius sportui ir laisvalaikiui iš „Decathlon“ parduotuvės Vilniuje.

Pagirtina ir tai, kad šių parduotuvių tinklas neseniai pradėjo vykdyti projektą „Antrasis gyvenimas”, kurio tikslas – mažinti išmetamų prekių kiekį. Taigi prekės su defektais ne išmetamos, o parduodamos už mažesnę kainą. Tokiu atveju klientas, įsigijęs, pavyzdžiui, kelnes be sagos, gali tą sagą įsisiūti pats ir prekė bus sėkmingai naudojama pagal paskirtį.

Kompanija turi ir daugiau palankių Žemei ir žmogui idėjų. Viena iš jų – pasiekti, kad iki 2026 metų visa nauja produkcija būtų ekologiškesnio dizaino. Nenuostabu, kad „Decathlon“ parduotuvė visada aktyviai prisideda prie gyventi švariau skatinančių projektų „Darom“, „Už švarią Lietuvą“ ir kt.

Jausmas – tarsi inovatyviam sporto pasaulyje

Atvykęs į „Decathlon“ parduotuvę joje visada išvystu daug jaunų žmonių, šeimų su vaikais. Čia juos, kaip ir mane atvilioja ne tik poreikis nusipirkti kuo tvaresnių laisvalaikio ir sporto prekių, bet ir patogumas viską rasti vienoje vietoje, įskaitant drabužius ir inventorių įvairiausioms sporto šakoms vaikams ir suaugusiems. Atsiduriu tarsi magiškam laisvalaikio ir sporto rojuje, imu tyrinėti, kuo dar norėtųsi man ir vaikams užsiimti, o mažieji čia pat gali daug ką išbandyti. Žvilgsnis visada nukrypsta į inovatyvių technologijų naujienas. Gyvename lėkimo, skubėjimo amžiuje, kai viską norisi daryti kuo greičiau ir paprasčiau. Ir štai Jums – „2 sekundžių“ palapinė! Jos nereikia statyti, atsegi du segtukus ir stovi! Greičiau jau niekas nesugalvos. Arba – „Easy breath“ nardymo kaukė! Sužinojau, kad tai pirmoji kaukė pasaulyje, su kuria po vandeniu galima matyti taip pat puikiai, kaip ir sausumoje.  Skirtingai nei įprastose kaukėse, vamzdelis joje yra integruotas, todėl yra patogiau plaukti vandens paviršiumi, o „Dry Top“ sistema neleidžia vandeniui patekti į kaukės vidų. Ar girdėjote apie šias naujienas? O gal jau išbandėte?

Atvykęs kiekvienąkart pasiteirauju kas naujo ir neretai išvystu inovatyvių dalykų, skirtų mūsų patogesniam gyvenimui.

DALINTIS