Kaip įveikti tamsų metą ir neliūdėti

rasos-2007-243.jpgJau paminėjome lygiadienį, dienos tampa vis trumpesnės ir trumpesnės. Ne vienam išvydus išskrendantį paukštį, apsinuoginantį medį, džiūvančią žolę suspaudžia širdį. Jautresniam ir ašara ištrykšta. Artėja tamsusis metų periodas, ir kaip išvengti jo žabangų pataria keliautoja, šokėja ir dainorėlė,žygeivė, geografė, rašytoja Verkių ir Pavilnių regioninio parko siela Nijolė Balčiūniėnė: Esame gamtos dalis todėl aišku apninka šioks toks liūdesys, bet tai jokiu būdu ne depresija. Daugiau norime miego, esame slogesni, nes ir dangus pilkas, debesys slenka pažeme, saulės mažai. Bet judrus gyvenimas neleidžia viso to net pajusti. O jeigu jums yra kitaip išbandykite šiuos patarimus:
*Stenkitės kiek galima padėti kitam, galvoti ne vien apie save, bet ir apie kitą.
*Geriausias vaistas nuo visokių negandų, ligų ir vargų – veikla. Yra šauni patarlė – „Jai Tau sunku ir visai neturi laiko, pabandyki dar kuo užsiimti“. Ir tikrai tai gelbsti.
*Labai teigiamai veikia šokiai. Jų galima rasti pagal pomėgius. Aš kas ketvirtadienį einu pasišokti į liaudiškas vakarones, kurios vyksta ant Tauro kalno.Traukite į vakarėlius ir trypkite iki tol, kol visos kvailos mintys išdulkės!.
* Senovėje lietuviai buvo sveiki dar ir dėl to, kad daug dainavo ir dirbdami ir po darbo. Nueikite į karaoke klubą, liaudies ansamblį, ttem, kur jums patinka. Aš antradieniais dainuoju su „Raskilos“ giedorėliais,
*Labai gerai veikia judėjimas gamtoje, žygiai, buvimas joje. Išeikite pasivakiščioti, arba junkitės sekamdieniais ir žygiuokime kartu po Pavilnių ir Verkių regioninių parkų apylinkes.
*Neužsisklęskite savyje. Bendraukite. Pamatysite, kiek atrasite naujų įdomių žmonių, kaip praplėsite savo draugų ratą. Bendravimas, naujos pažintys ugdo žmogų ir neleidžia jam paskęsti savo mažame pasaulėlyje, nes iš tiesų jis didelis, gražus ir įvairus….

DALINTIS