Jogos studija „Ramybė“ – kitoks gyvenimo kelias

Pranas Zipiškis

Anksti, pasisveikinęs su rytine saule, sėdu ant dviračio ir minu į Užupį. Čia ant kalvos, tarp medžių, netoegle_jovaisaiteli menininkų dirbtuvių mano antrieji namai – jogos teorijos ir praktikos studija „Ramybė“. Čia žengiau pirmuosius žingsnius į jogos pasaulį, išmokau kvėpavimo technikų, nusiraminamo, sustiprinau savo kūną.  Pastebėjau, kad palankius kelis mėnesius jogos užsiėmimus: praktikuojant asanas, kvėpavimo pratimus, pagerėjo kraujotaka ir bendra savijauta. Meditacija keliskart per savaitę išmokė susikaupti, būti čia ir dabar. Įsigilinus į jogą natūraliai keičiasi ir mityba, tam padėjo ir ajurvedos maisto gaminimo užsiėmimai. Savaitgaliais – stovyklėlės gamtoje.

Kas ta joga? „Ramybės“ jogos studijoje užsiėmimai vyksta remiantis klasikine swamio Šivanandos jogos tradUžupio joga klube "Ramybė"icija, kuri remiasi penkiais jogos principais:

1. Teisinga asana: reguliariai praktikuojant, būtinai prižiūrint jogos instruktoriui, geri rezultatai išryškėja gana greitai.

2. Teisingas kvėpavimas.

Labai kreipiamas dėmesys į kvėpavimą diafragma ne tik atskirų kvėpavimo technikų metu, bet ir atliekant asanas. Ypač svarbu būti neįsitempus, pratimo metu sekti savo kvėpavimą.

3. Teisingas atsipalaidavimas.

Tarp asanų svarbu atpalaiduoti prieš tai tempiamas ar apkrautas kūno dalis, kad būtų galima ramiai pereiti prie kitos asanos. Užsiėmimų metu privalomas 10 min. baigiamasis atsipalaidavimas ne tik kūnui, bet ir protui.

4. Tinkama mityba.

Kartą per mėnesį vyksta paskaitos ir praktiniai seminarai apie maisto suderinamumą, gydomąsias prieskonių savybes, remiantis ajurvedos taisyklėmis. joga UžupyjeGerai išmokus jas, lengva pritaikyti žinias ir Lietuvoje.

5. Pozityvus mąstymas.

Tai individualus kelias. Motyvuotai nusiteikęs žmogus suras būdų, kaip sau ar kitiems pagelbėti, pavyzdžiui, meditacijos pratybomis. Jeigu mokinys niekada gyvenime nemeditavo, jam sunku įsivaizduoti, kad jis gali tai praktikuoti. Iš pradžių pakanka mokytis sutelkti dėmesį tik į savo kvėpavimą. Ilgainiui kartojant šiuos koncentracijos pratimus, galima išlaikyti dėmesį vis ilgiau. Neramus protas, negatyvios mintys, jeigu jų yra, palaipsniui trajoga studijoje Ramybėukiasi, nes ramus susikaupimas ir yra pozityvus.

Jogos pamokos vyksta ir pažengusiems, ir pradedantiesiems. Gali dalyvauti įvairaus amžiaus žmonės. Užsiėmimai gali vykti anglų, rusų, vokiečių, prancūzų kalbomis.

Šios studijos vadovė Eglė Jovaišaitė, dar studijuodama Dailės akademijoje, pradėjo praktikuoti dzenmeditaciją. Vėliau, norėdama giliau pažinti žmogaus kūno ir proto galimybes, pradėjo mokytis asanų pagal Šivanandos jogos tradiciją. Indijoje baigė tarptautinius jogos mokytojų kursus. Įkvėpta žinių, siekė jas pritaikyti praktiškai. Keletą metų gyveno ir mokėsi iš savo mokytojų Berlyne, Paryžiuje Sivanandos jogos centruose ir ašramuose. Taip pat padėjo vadovauti Ženevos jogos centrui, kur gavo ypatingos patirties, kaip vesti jogos užsiėmimus, praktinių įgūdžių, kaip organizuoti veiklas jogos centruose ir ašramuose.

Grįžusi į Lietuvą, savo dailės studiją pritaikė jogos studijai „Ramybė“, kur jau trečius metus rengia jogos mokymus. Kviečiame pamėginti čia užsukti ir Jus!

Jogos studijos “Ramybė” adresas – Vilnius, Krivių g. 41 (Užupis). Mob. tel. 865202125, Eglė.

 

žurnalas Kelionės ir pramogos

DALINTIS