Geriausi Italijos slidinėjimo kurortai

slid.jpgPastaruoju metu lietuviai kalnų slidinėjimo entuziastai pamėgo Austrijos ir Italijos Alpių kurortus. Šios sporto šakos populiarumas vis auga, dažnai į kelionę išsiruošia šeimos, draugų kompanijos. Kelionių agentūra „Vilturas“, organizuojanti slidinėjimo keliones į Alpių regionus, pataria rinktis poilsį pripažintuose kurortuose. Kartais klaidingai manoma, kad pirmąkart vykstantieji į kalnus turėtų rinktis Slovakijos, Lenkijos ar Čekijos kurortus.
,,Nors kartą nuvykę į Alpes supranta, kad čia yra tikras slidininkų rojus, daug įvairiausių trasų ir sniego, saugu ir aukščiausio lygio aptarnavimas“, – sako kelionių agentūros ,,Vilturas“ direktorius Dalius Duknauskas, aistringas slidininkas, pats mielai lydintis grupes į kalnus. ,,Mokytis slidinėti taip pat reikėtų rinktis aukšto lygio kurortą, nes čia sudarytos geriausios sąlygos pradedantiesiems, ypač vaikams. Slidinėti patiks, jeigu įgysite gerus pagrindus, jausitės saugūs, maloniai praleisite laiką. Didžiausia traumos tikimybė kalnuose kyla susidūrus su kitu slidininku ar snieglentininku“, – įspėja agentūros vadovas, pabrėždamas, kad Alpėse, kur daug erdvių trasų, taip atsitinka retai. Dalius daugybę kartų slidinėjo šiuose kalnuose, todėl mielai sutiko papasakoti apie gražiausius ir populiariausius kurortus.
Tiems, kas neabejingas gamtos grožiui, nors sykį reikėtų išmėginti Dolomitinių Alpių kurortus. Dolomitinės Alpės yra įspūdingi rusvos spalvos uolienos – dolomito – kalnai, ypač gražiai atrodantys tada, kai viršūnes nurausvina tekančios ar besileidžiančios saulės spinduliai. Skirtingai nuo Austrijos Alpių, Dolomitinių Alpių slėniai yra atviresni, ne tokie gilūs, todėl ir saulės daugiau. Pasak statistinių duomenų, šešios dienos iš septynių yra saulėtos.
Slidinėjimo inventorius nuomos punktuose yra senesnis, nei Austrijoje, bet ir jo nuomos kaina mažesnė. Žinoma, jeigu norite naujo inventoriaus, kad ir profesionaliam slidinėjimui, taip pat rasite.
Cortina d’Ampezzo – nepaprasto grožio prestižinis kurortas, kurį verta aplankyti vien dėl to, kad pasigėrėtum jo ir apylinkių vaizdais. Kurortas vadinamas Dolomitinių Alpių karaliene, nes kalnų viršukalnės, supančios miestelį, atrodo tarsi karalienės karūna. Kurorto svečiai (daugiausia italai) mėgaujasi prabanga, dėvi madingus darbužius, važinėja puikiais automobiliais. Čia gali išvysti žymiausių modeliuotojų darbužius ir prabangiose parduotuvėse, ir ant kurorto poilsiautojų kūnų. Šičia kiekvienas žemės lopinėlis yra labai brangus. Turtingi italai stengiasi kuo daugiau investuoti į šią vietą, statosi prabangias vilas. Nors slidinėjama prabangiame kurorte, tačiau apsigyventi galima šiek tiek toliau – San Vito di Cadore miestelyje.

ski.jpg
Cortina d’Ampezzo vardas žinomas kiekvienam sportu besidominčiam tiek iš 1956 m. vykusių žiemos olimpinių žaidynių, tiek ir iš mūsų dienomis čia rengiamų Pasaulio kalnų slidinėjimo taurės varžybų. Trasų skaičius nėra labai didelis, iš viso 110 km. Pažengę slidininkai mielai renkasi Tofanos kalno trasas, tarp jų Olimpinę trasą, tuo tarpu pradedantieji gali savo įgūdžius lavinti puikiai tam pritaikytoje Falorijos ir Socrepes trasose.
Ne mažiau slidininkus iš Lietuvos traukia Sella Ronda – 24 km ilgio trasų ratas aplink Sella kalnų masyvą Dolomitinėse Alpėse. Kadaise, kai kalnuose dar nebuvo nutiesti keliai, šiuo sniego keliu buvo susisiekiama slidėmis tarp kelių kalnų kaimelių. Mūsų dienomis šie kaimeliai virto slidinėjimo centrais, garsiausi kurių yra Arabba, Val Gardena, Corvara ir Canazei. Taigi Sella Ronda suteikia galimybę visą dieną keliauti slidėmis per kalnus, naudotis keltuvais visame regione. Trasos taip puikiai išdėstytos, kad nėra reikalo grįžti į tą pačią vietą. Patyrę slidininkai gali per dieną nučiuožti iki 80 km. Tuo tarpu mažiau įgudę turėtų gerai įvertinti savo jėgas ir susiplanuoti dieną, kad spėtų sugrįžti iš kelionės po kalnus iki keltuvų uždarymo. Sezono metu slidinėjimo abonementas šešioms dienoms kainuoja nuo 170 iki 195 eurų.
Kainos kurortuose
Italijos kurortuose vidutinio lygio inventoriaus nuoma savaitei atsieina 40-50 eurų, o Austrijos kurortuose – apie 100 eurų. Į kainą įskaičiuojamas ir draudimas nuo inventoriaus vagystės ar sugadinimo. Taip atsitikus, didelių nuostolių nepatirsite, bet minimalią žalą teks atlyginti. Austrijoje inventorius kasmet ar kas dvejus metus būtinai atnaujinamas, tuo tarpu Italijoje tokio reikalavimo nėra, todėl inventorius senesnis, bet pakankamai geras. Lietuvoje inventorių galima išsinuomoti pigiau. Čia jis neapdraudžiamas, be to, jei nebus labai patogus slidinėti, nepasikeisi.
Italijoje įprasta derėtis, tačiau deryboms reikia pasitelkti kokį nors pažįstamą italą, viešbučio ar baro savininką, tada derybos būna sėkmingos. Kalnų slidinėjimo instruktoriaus pamokos kartu su grupe asmeniui kainuoja apie 20 eurų, tuo tarpu Austrijoje – 40 eurų.Laisvalaikis
Italijoje ir laisvo nuo slidinėjimo laiko tradicijos kitokios, nei Austrijos kurortuose. Italai mėgsta vakaroti su draugais ar šeimos nariais, ramiai šnekučiuodamiesi prie vyno taurės ar kvapnios kavos puodelio. Naktinių klubų ar diskotekų nedaug. Teko lankytis prestižinėje diskotekoje VIP klube Cortina d’Ampezzo kurorte. Pagrindinė klubo figūra – barmenas. Visas gyvenimas sukasi apie jį. Su juo sveikinamasi, šnekučiuojamasi. Publikos amžius – nuo 20 iki 50 metų, pasipuošę elegantiškais drabužiais, jokių perdėtų nuogybių, jokio vulgarumo.
Bet kokio gėrimo taurė kainuoja 10 eurų ir alkoholis vartojamas saikingai. Groja gyva muzika, daugiausia itališka, visi šoka, dainuoja, linksminasi. Visiškai kitokį vaizdą išvystume diskotekoje Austrijoje.

DALINTIS