ŽurnalasTurinys

Latvija. Artimiausias atostogų rojus. Gurmaniški savaitgaliai. Informacija ir patarimai keliautojui
Su šiuo leidiniu atrasite kitokią Latviją – baltišką, skanią ir modernią! Ji gali tapti šios vasaros Jūsų kelionių mėgstamiausia kryptimi. Su šiuo leidiniu keliaujame per visus regionus, išskirdami naujeinas, įdomybes. Latvija ir Lietuva – dvi baltiškos sesės, tačiau labai skirtingos. Vien pajūrio latviai turi penkiskart daugiau nei lietuviai. Rašytojas Vytautas Almanis, gyvenantis Latvijos pasienyje dalijasi savo įžvalgomis bei prisiminimais, išskirdamas tai, ką retas žinome. Jis pastebi, kad nei vienas lietuvis nesigiria turintis sodybą Latvijos pajūryje, kur jaučiasi tarsi rojuje. Kodėl, visiems suprantama, kad nepavydėtume.
Tačiau, čia viskas taip arti, kad jeigu nori pabūti vienumoje ir neįprastoje vietoje ir jei turi laiko, leiskis pajūriu nors visus beveik 500 kilometrų! Tai tikras rojus pavargusiam nuo civilizacijos žmogui, norinčiam natūraliai izoliuotis ir pajusti tikrą poilsį harmonijoje su gamta.
Regis, kad latviai daug darštesni už mus, o gal ten įstatymai yra palankesni ir leidžia žmonėms viską, tik tu dirbk. Kaimyninėje šalyje klesti daugybė vyninių, naminukės ir kitų gėrimų gamintojų, kviečia atvykti ir degustuoti, pajausti skirtingus skonius, ragauti jų užaugintos produkcijos ir skanių natūralių valgių. Įsivaizduokite sodybą, kurioje kviečiama degustuoti valgių ir gėrimų iš česnakų, kitur viskas su čili pipiriukais, šaltalankiais, įvairiausiais kepiniais O sūrių sūrių! Kur dar vaismedžių, gėlių įvairovė! Latviai negriauna senų pastatų, jie juos paverčia turizmo traukos objektais. Šalyje yra daugybė naujų, daugeliui dar neatrastų vietų, puikių idėjų ir suflerių kūrėjams. Joje net apgriuvęs dvaras alsuoja gyvybe, pasakoja savo legendas ir kviečia arbatos puodeliui.
Latviai yra išlaikę savo buvimą labai arti gamtos. Jų begalinis darbštumas, matyt, įsigėręs per daugybę metų nuo XIII a., kai atkeliavo ir ilgam įsitvirtino jų žemėse vokiška kultūra. Pilys, dvarai, industriniai objektai, baltų kelio stotelės... Istorija visko daug latviams padovanojo ir visa tai pritaikyta lankymui. Manau, kad šis leidinys paskatins kiekvieną leistis į kelionę ir atrasti savo Latviją su jos darbščiais žmonėmis, jų sukurtais skoniais, pirčių kvapais, gamtos takais ir kitais žmogaus prigimčiai mielais dalykėliais.
Spalvotas, iliustruotas fotografijomis, 112 psl., B 5 formato leidinys, kurį parašė ten nukeliavusių žurnalistų kolektyvas.