Atsisveikinimas du kartus. Montevideo / Urugvajus

Pabuvęs Montevideo turėjau išvykti į Salvador de Bahia, Brazilija. Atsisveikinau su Lietuvos konsule ir pažįstamais, pas kuriuos buvau apsistojęs. Anksti ryte taksi išvažiavau į oro uostą. Mano skrydis tęsėsi per tris miestus: Montevideo – Sao Paolo – Salvador de Bahia.

peru.jpg

Nuskridus į Sao Paolo, muitininkas pasakė, kad pasibaigusi mano vizos galiojimo laikas. Aš buvau įsitikinęs, kad tai yra neįmanoma, nes agentūra buvo sutvarkiusi visus dokumentus. Paprašiau patikrinti dar kartą. Bet atėjęs muitinės viršininkas paprašė pereiti į kitą kambarį. Ten paaiškinau, kad už pusvalandžio jau turiu persėsti į kitą lėktuvą, kad atvažiavau filmuoti ir t.t.

Buvo iškviestas avialinijų vadybininkas, kuris mane nusivedė į deportuotųjų salę, paemė dokumentus. Pradėjau aiškintis, kokia yra problema. Paskambinau į savo agentūrą, bet man buvo atsakyta, kad visi dokumentai tvarkingi. Susisiekiau su Urugvajaus konsule. Ji patarė paskambinti į Lietuvos ambasadą Pietų Amerikai, kuri yra Buenos Aires‘e. Ten pasakė, kad mano dokumentai nebegalioja, ir pažadėjo, kad jie pabandys susisiekti su agentūra ir išsiaiškinti.

Belaukdamas dvi valandas pastebėjau rusų porą, vyras vaikščiojo ir keikėsi. Užkalbinau jį ir išsiaiškinau, kad jie į deportuotųjų salę pakliuvo atsitiktinai – moteris, tik išlipusi iš lėktuvo, įsijungė mobilų telefoną. Stiuardesė pribėgusi portugališkai ją bandė perspėti, o vyras puolė gelbėti savo žmoną ir, susistumdęs su stiuardese, vos nenusirito nuo trapo. Kadangi rusai nekalbėjo jokia kita kalba tik rusų, jie buvo uždaryti į deportuotųjų salę laukti vertėjo. Teko pavertėjauti man.

Susitikau ir tris muzikantus iš Zimbabvės, kurie ten dainavo ir gyveno jau tris savaites, nes nesutiko išvažiuoti atgal į Zimbabvę. Sužinojęs, kad filmuoju, prašė susukti video klipą jų grupei.

Tada man iš Buenos Aires paskambino ambasadorius ir patarė paprašyti deportuoti atgal į Urugvajų, kur būtų arčiausia ir paprasčiausia sutvarkyti mano dokumentus. Taip vėl grįžau į Montevideo.

Per dvi dienas – vasaros sezono metu, per karnavalą – teko turbo greičiu pasidaryti naują visą ir gauti bilietus.

Taip teko 2 kartus sakyti – adios …

Atsiminimai
Mario Krivickas
BonMarDon

DALINTIS