Alytaus kraštas kviečia grožėtis gamta, judėti ir švęsti

Pavasarį daugiausia gerų emocijų ir energijos suteikia gamta. Ką galite malonaus širdžiai ir kūnui atrasti Alytaus krašte? Naujai įrengtas pažintinis takas Žuvinto biosferos rezervate kviečia tyliai keliaujant išgirsti gamtos alsavimą, pasižvalgyti po ežero platybes iš apžvalgos bokštelio. Lankytojų centre atnaujinta ekspozicija kviečia susipažinti su ežero evoliucija.Alytiškiai sako, kad būtent ant Punios piliakalnio vyko žymusis Pilėnų mūšis. Pasižvalgykite nuo jo po gražias Punios apylinkes. Išsileiskite pažintiniu Punios šilo taku. Kiek daug atrasite ir išmoksite per vieną dieną!

Šie metai ypatingi Alytaus kraštui. Visiškai greta Punios – Raižiuose, viename iš Lietuvos totorių centrų, birželio 26 d. bus atidengtas monumentas Vytautui Didžiajam ir Žalgirio mūšiui. Vyks didingos iškilmės. Prie paminklo stovės ir unikalūs saulės laikrodžiai. Jie rodys Raižių ir Griunvaldo, kur vyko Žalgirio mūšis, laiką. Birželio mėnesį Alytaus rajone, Balkūnuose, dailininko A. Žmuidzinavičiaus sodyboje, vyks tradicinė Alytaus rajono kaimo teatrų šventė „Kaimo liktarna 2010″.

Kraštas turtingas ir bažnytinės architektūros paminklų. Būtinai užsukite į Pivašiūnus ir ramioje aplinkoje pažvelkite į Dievo Motinos paveikslą, kuris savo amžiumi ir stebuklinga galia nenusileidžia Aušros Vartų Madonai. Pivašiūnų bažnyčia – vienintelė klasicistinė Lietuvoje, išlaikiusi tokią lotyniško kryžiaus struktūrą, kuriai būdinga išilgintų tūrių ir kryžmos dinamika. Architektūros išskirtinumu pasižymi ir Simno Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčia. Tai vienintelė bazilikinė kryžminio plano renesansinė bažnyčia Lietuvoje (1520 m.).

Alytus – žalias, jaukus miestas. Jame atrasite Vidzgirio botaninį draustinį, užkopsite ant Radžiūnų piliakalnio, paganysite akis po praėjusio amžiaus pradžioje sodintų skroblų giraitę, maumedžių jaunuolyną. Alytus puikuojasi savo aštuoniasdešimtmečiu miesto sodu, kuriame auga 46 skirtingos rūšys medžių ir krūmų, o vasaromis žydi šimtai rožių. Čia pat stovi Laisvės angelo paminklas, memorialas „Nurimęs varpas“, Sąjūdžio ąžuolas, kryžius Sausio 13-osios aukoms atminti.

Per pačias vaizdingiausias Alytaus vietas driekiasi nauji dviračių takai, mieste galima išsinuomoti dviratį. Ir net nepastebėsite, kaip numinsite iki senuko dvikuprio Alytaus piliakalnio. Netoli jo įrengta pavėsinių ir laužaviečių. Parkuose gausu vaikų žaidimų aikštelių. Neseniai Alytuje buvo atidaryti atnaujinti teniso kortai, kurių danga vienintelė tokia Rytų Europoje.

Po teniso partijos atsipalaiduokite ir palikite nuovargį Alytaus sporto ir rekreacijos centro baseine. Čia yra aštuoni 50 metrų ilgio plaukimo takai, veikia pirčių kompleksas. Specialistų vertinimu, Alytaus baseinas šiuo metu yra geriausias Lietuvoje (www.asrc.lt).

Kitos Alytaus ir krašto pramogos:

* Kumečių kartodromas ir tiras (17 km nuo Alytaus) (www.kartas.lt)

*Alytaus kartodromas (www.kartingai.net)

* Pasivažinėjimas senovine bričkele (tel. 8 688 86260).

* Išmokti kepti ir paskanauti tikros dzūkiškos duonos ar bulvinių bandų su tikra namine gira kviečia aloviškė Asta Kisielienė (tel. 8 678 34 109).

* Ekskursija po AB „Alita“ ir gaminamos produkcijos degustacija (tel. 8 611 20002).

*Alytaus kraštotyros muziejus (www.alytausmuziejus.lt).

Birželio 15-20 d. Alytaus miestas ir rajonas visus kvies į 1-ąjį Europos moterų oro balionų čempionatą, kurį globoja Prezidentė Dalia Grybauskaitė. Nuo birželio 18 d. – siautulingas Alytaus miesto gimtadienis.

Visas ekskursijas ir visą informaciją gausite

Alytaus turizmo informacijos centre

Rotušės a. 14A

LT-62141 Alytus

Tel.: 8 315 52 010, 8 687 07703

www.alytus-tourism.lt

El. p. info@alytus-tourism.lt

astriai-medium.jpgbokstelis-035-medium.jpgdscf0038-medium.JPG

img_0091-medium.jpguzaugantis-zuvintas-ap-medium.JPG

DALINTIS