20 itin romantiškų vasaros idėjų Keturių vandenų krašte

Erlandas Paplauskis

Nuotraukos autoriaus ir Klaipėdos r. TIC

Klaipėdos rajonas – vienintelis Lietuvoje, kuriame yra jūra, marios, upės (didžiausia Žemaitijos upė – Minija bei šaltvandenis Veiviržas) ir ežerų (Kalotės, Plocio ir Kapstato).  Patirk vasaros malonumus ir pats pačiupinėk tikrus turizmo deimantus šiame krašte

 • Pakeliauk po marias senovine burvalte

Ji padaryta pagal šio krašto laivadirbio ir žvejo Jono Gižo (1867–1940) maketą, kuris šiuo metu yra Monako muziejuje. Kartais, prasiardžius laivo grindis iki dugno, laive įrengiama laužavietė kaip anksčiau žvejai darydavo, kur ant rusenančių žarijų verdama žuvienė arba žuvies troškinys.

 • Praplauk baidarėmis kad ir Drevernos upe iki Vilhelmo kanalo ir pasimėgauk pakeliui žuvies patiekalais bei atsigaivink kava kavinėje-restorane ,,Strykis“

Klaipėdos rajono turizmo informacinio centro filiale, įsikūrusiame J.Gižo sodyboje, galima užsisakyti kompleksišką ir itin turiningą kruizą vietos vandenimis.

 • Pasimėgauk vasaros delikatesais Žuvies kelyje

Plaukiant Kuršių mariomis, Nemuno delta, Minija, Karaliaus Vilhelmo kanalu, susipažįstama su laivadirbyste, žvejybos istorija, ragaujama žuvų kulinarinio paveldo patiekalų. Kruizas unikalus tuo, kad visais keturiais vandenimis plaukiama keturių tipų laivais, kelionės metu persėdant iš vieno į kitą.

Tai puiki pramoga kolektyvams, šeimoms, draugijoms. Programą iš siūlomos galima susikonstruoti ir trumpesnę pagal savo pageidavimus, susiderinus su organizatoriais.

 • Susipažink su Drevernos gintaro dirbtuvėmis, išmok šį Lietuvos auksą pažinti, atskirti ir sau amuletą pasigaminti.
 • Paplaukiok po Kuršių marias laiveliu, užsisakęs ekskursiją Drevernos mažųjų laivų uoste.
 • Paįvairink atostogas maudynėmis Juodkrantės paplūdimiuose, kuriuos iš Drevernos per pusvalandį pasieksi reguliariai kursuojančiu keleiviniu laivu ,,Gilija“.
 • Romantiškai apsigyvenk Drevernos upės žiotyse pastatytuose jaukiuose nameliuose su visais patogumais šeimai ar draugijai. (Geriau užsisakyti iš anksto)
 • Atrask pamario dviračių maršrutą.

Jis veda iš Klaipėdos  į Dreverną. Klaipėdą iš sostinės patogu pasiekti traukiniu. Pernakvoję Drevernoje dviratininkai laivu Gilija (http://www.dreverna.lt/lt/laivas-gilija ) keliasi į Juodkrantę, dviračiais keliauja iki Nidos ir grįžta pamariu į Klaipėdą.

 • Išbandyk buriavimą su jėgos aitvarais Drevernoje, kur ramiau nei aitvarų sostinėje – Svencelėje.
 • Pasimėgauk ką tik sugauta šviežia žuvimi iš marių ar aplinkinių vandenų Drevernoje, kurią ruošia naujo europietiškos virtuvės restorano meistrai.
 • Pajausk tradicijų tęstinumą ir skonių virpesius užsisakęs edukacinę programą šeimos vyninėje, kurios pavadinime vartojamas senovinis Klaipėdos miesto vardas.
 • Apsilankyk Laisvės kovų ir tremties muziejuje, Priekulėje.

Muziejuje gausu unikalių fotografijų, partizanų ir tremtinių unikalių daiktų. Tai ypač aktualu šiemet, minint Lietuvos atkūrimo šimtmetį.

 • Aplankyk gimtąjį I.Simonaitytės Vanagų kaimą, 10 minučių kelio nuo Priekulės (8 km).

Čia kapinaitėse ilsisi jos romanų prototipai, o akį traukia įspūdinga evangelikų liuteronų bažnyčia ir itin išraiškingas, gražiai restauruotas kunigo namas mena rašytojos vaikystės laikus. I.Simonaitytė deklaravusi laisvamanybę rėmė pinigais gimtojo kaimo bažnytėlę.

 • Nuvežk vaikus į indėnišką Vinetu kaimelį, kuris sugrąžins į romanuose pajaustą atmosferą. Kol vaikai pramogaus edukaciniuose užsiėmimuose, tėvai galės laisvalaikį paįvairinti žaisdami golfą netoli esančiuose (už 4 km) pasaulinius standartus atitinkančiuose golfo laukuose (http://nationalgolf.lt).

Kaimelį rasite šalia Kretingalės (1,5 km atstumu) esančiame Šlikių kaime.

Šio sezono metu kiekvieną savaitę veiks edukacinė programa – „Gyva pažintis su turtinga ir spalvinga Amerikos indėnų kultūra“ bei ,,Muzikos garsų kelionė, Pažinimo ratas“. Užsukti, paklausyti indėniškos kultūros garsų, pasivaišinti čia veikiančioje kavinukėje – galima ir be vaikų. Čia galima apsinakvoti už kišenės nedraskančią kainą, o iki Palangos vos 12 km. Iki Karklės dar arčiau.

 • Pailsėk kaimo turizmo komplekse ,,Gribžė“, esančiame Gribžėnų kaime.
Keltas Dreverna – Juodkrantė

Čia atrasi visą etnografinę Lietuvą. Tai patogi vieta įmonių išvykoms, daug nakvynės vietų, konferencijų salė, kepsninių, vandenlenčių zonos, teniso kortai, tinklinio, krepšinio aikštelės. Iki jūros apie 20 minučių kelio automobiliu.

 • Pasisemk sukurto grožio Veiviržėnų senųjų amatų centre, pasimokyk ir įsigyk amatininkų profesionalų sukurtų dirbinių. Pasimėgauk žemaitiškais valgiais, kuriuos gali pristatyti ir į pasirinktą vietą.

Edukacinėse programose, pristatomi amatai: audimas, mezgimas, pynimas, keramika, medžio raižiniai, lėlių gamyba, odos apdirbimas, verbų rišimas, kulinarinis paveldas, muilo virimas, aibė rankų darbo suvenyrų. Organizuojami mergvakariai ir bernvakariai.

Palaikykime, įsigykime, nes dirbiniai to verti, džiaukimės, mokykimės ir didžiuokimės Lietuva, išsaugojusia tiek daug įvairiausių senųjų amatų.

Kalniškės piliakalnis
 • Iš naujo atrask Radailių dvaro pramogas.

Šiemet šalia restorano, viešbučio ir dinozaurų parko atidaromas baseinas.

 • Praplauk baidarėmis didžiausia ir vaizdingiausia Žemaitijos upe Minija.

Informaciją apie plaukimą rasite www.klaipedosrajonas.lt

Klaipėdos rajone veikiantys muziejai: Gargždų krašto, Ievos Simonaitytės ir Laisvės kovų ir tremties muziejus Priekulėje, Agluonėnų etnografinė sodyba, Stepono Dariaus memorialinis muziejus Dariaus k., netoli Judrėnų.

Klaipėdos rajono piliakalniai: Gargždų (Kalniškės), Kukuliškių, Antkalnio, Gerduvėnų, Skomantų, Laistų, Jakų, Dovilų, Eketės, Norgėlų, Veiviržėnų, Vyskupiškių, Macuičių, Mockaičių, Žvagini.

Daugiau informacijos apie pramogas ir poilsį gausite Gargždų turizmo informacijos centre (https://www.klaipedosrajonas.lt)

 

 

 


DALINTIS